Facebook Pixel

Ingveri kasulikud omadused. vitamiinid

Ingveri kasulikud omadused. vitamiinid

Ingver on taim, mida leidub troopilises Aasias ja Austraalias. Inimesed on selle omadusi kasutanud tuhandeid aastaid. Igapäevaelus on ingver tarbijale üldiselt kättesaadav nii toore risoomi kui ka jahvatatud kujul. Seda kasutatakse peamiselt roogade maitseainena, eelkõige selle ekspressiivse aroomi ja maitse tõttu.
Aga ingver pole ainult maitseaine. See on ennekõike taim, millel on tohutud raviomadused, kuigi enamik inimesi ei mõista seda. Väga kõrge meditsiiniliste komponentide sisaldus aitab leevendada seedetrakti haigusi. Sisaldab märkimisväärses annuses vitamiine B1, B2 ja C, samuti fosforit, rauda, kaaliumi ja eeterlikud õlid, mis vastutavad seedimise parandamise eest ja parandavad ka kogu mao tööd. Lisaks leevendab ingver oksendamise sümptomeid ja vabaneb ka iiveldustundest. Seetõttu on seda eriti soovitatav kasutada inimestel, kes kannatavad liikumishaiguse all. Oma eriliste omaduste tõttu sobib see suurepäraselt looduslikuks vahendiks külmetushaiguste korral.
Millised on ingveri positiivsed omadused?
Ingver aitab võidelda maoprobleemidega
Võitleb iiveldustundega
Suurendab organismi vastupanuvõimet
Kasutatakse loodusliku ravimina külmetushaiguste korral.
Stimuleerib meelt


Soovitatav inimestele:
haigetele
kellel on probleeme külmetushaigustega
kes soovivad parandada oma keha immuunsust
seedeelundite haigustega


Kuna sügis on infektsioonide, reumavalude hooaeg, siis valisin tänaseks ingveri superlisandiks mahladesse või šeikidesse ja samas super ravim, kuid ilma kõrvalmõjudeta. Ingverit võib lisada peaaegu igasse mahla või šeiki. Siiski on vaja jälgida, et ingveri spetsiifiline kirbe maitse ei rikuks mahla maitset. Lisage seda retseptile vastavas koguses, tavaliselt mitte väga palju.
Hiina meditsiini praktikud ning traditsioonilised India ja Jaapani ravitsejad on ingverit kasutanud sajandeid, et aidata ravida paljusid haigusi, nagu oksendamine ja iiveldus, krooniline köha, hommikune iiveldus, seedetrakti probleemid ja migreenihäired. Lääne meditsiin on aga alles hiljuti hakanud tõsiselt ingveri raviomadusi uurima. Paljud hiljutised uuringud on näidanud, et ingver võib asendada Aspiriini ja teisi valuvaigisteid, näiteks on see kasulik lihasvalu või degeneratiivsete liigesehaiguste leevendamisel. Armastas ingverit ja külalisi, kes mind peaaegu iga päev külastavad. Lisaks vananemisvastastele omadustele, ergutavale energiale ja maitsele, stimuleerib ingver ainevahetust ja soodustab kaalulangust. Ingver parandab ka vereringet ja tugevdab organismi immuunsüsteemi. Sügis on parim aeg ingveri kasutamiseks meie köögis. Ingveri soojus parandab vereringet, laiendades veresooni ja aitab alandada kolesteroolitaset.

Ananassi ja ploomidega stimuleerib see kopse ning aitab leevendada köha, ummikuid ja isegi astmat. Ingver süütab seedetule ning ananassis sisalduvad ensüümid hõlbustavad toitainete omastamist. Parim on veenduda, et ananass on küps. Küpsemata ananassi happed võivad teie hambaid kahjustada. Kõiki puuvilju on parem kasutada siis, kui need on küpsed. Sheikh ingveriga: tükk ingverit 2 banaani, 3-4 ploomi, mineraalvesi (sobiva tiheduse saamiseks).

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.