Facebook Pixel

Peruu Maca: kasutusalad ja eelised

Peruu Maca: kasutusalad ja eelised

Maca juur (Peruu Maca) pärineb ristõieliste sugukonnast, nagu brokkoli ja kapsas, kuid ainulaadsete omaduste tõttu peetakse seda üheks supertoiduks. Macat kasvatatakse kõrgel Lõuna-Ameerika mägedes, peamiselt Peruu mägismaal.

Maitsev juur jahvatatakse tavaliselt pärast koristamist pulbriks. Maca juurel on positiivne mõju hormonaalsele tasakaalule, see parandab üldist tervist.

Ja see pole mitte ainult loomulik tervisliku toitumise allikas, vaid maca on juba sadu aastaid tuntud ka oma raviomaduste poolest. See on väga toitaineterikas (selles on suurem kaltsiumi kontsentratsioon kui piimas).

Maca juure eelised hõlmavad nii meeste kui ka naiste viljakuse suurendamist, hormonaalse tasakaalu säilitamist, immuunsuse tugevdamist, aga ka energia suurendamist. , vastupidavus , seksuaalfunktsiooni, mälu ja tähelepanu parandamine. Macat peetakse "adaptogeeniks". Seda terminit kasutatakse teatud ürtide, taimede ja looduslike ainete tähistamiseks, mis aitavad kehal loomulikult kohaneda stressiteguritega –  raskete töögraafikute või haigustega.

Maca tarbimine aitab inimestel end sageli "elusama" energilisemana tunda. . Seda seletatakse selle võimega taastada õige hormoonide tasakaal ja tõsta endorfiinide taset.

Maca toitekomponendid.

Peruu makajuurepulber koosneb 18% valkudest, 76, 5% süsivesikutest, 5% rasvast ja 8,5% kiudainetest (seeditavad süsivesikud). Maca on suurepärane toitainete allikas, sealhulgas:

• Rohkem kui 20 aminohapet, sealhulgas 8 asendamatut aminohapet

• 20 vabas vormis rasvhapet (nagu lauriin, linoleen, palmitiinhape, oleiin- ja steariinhape)

• Vitamiinid B-1, B-2, C ja E

Kaltsium

Magneesium

Kaalium

• Vask

Tsink

• Mangaan

• Fosfor

• Seleen

• Väävel

• Naatrium

•  Raud

Maca on ka rikkalik fütotoitainete allikas.

Spetsiifilised andmed puuduvad. soovitused maca annuste kohta, kuid enamik inimesi tunneb end paremini sellest, alustades umbes 1 supilusikatäit päevas (pulbri kujul) ja suurendades annust järk-järgult 2-3 supilusikatäiteni päevas. Kuna maca aitab suurendada energiat ja vastupidavust, eelistavad paljud sportlased seda enne treeningut tarbida.

5 Maca juure eelist

Kuigi maca ise ei sisalda hormoone, on enamik maca juure kasulikke omadusi aidata taastada seksuaalne, endokriinne (hormonaalne) ja vaimne tervis. Maca võib olla kasulik nii meestele kui naistele järgmistel viisidel:

1. PMS, menopaus, polütsüstiliste munasarjade sündroom (PCOS)

Maca Root taastab hormonaalse tasakaalu, mis paljudel juhtudel parandab PMS-i ja menopausi sümptomeid. PCOS-iga naistel võib Maca aidata kontrollida östrogeeni taset kehas.

Ebastabiilne (kõrge või madal) östrogeenitase võib naistel raskendada ovulatsiooni ja rasestumist. Seetõttu võib maca tasakaalustada östrogeeni kogust naistel, mis omakorda on väga oluline reproduktiivtervise parandamiseks ja PCOS-iga seotud sümptomite, nagu ebaregulaarsed menstruaaltsüklid, liigne karvakasv ja muu, vähendamiseks.

2. Naiste hormoonid, viljakus ja seksuaaltervis

2008. aastal ajakirjas Menopause läbi viidud uuring näitas, et Maci eelised vähendasid ärevuse ja depressiooni taset positiivselt.

Sama uuring näitas ka, et paranenud meeleolu tõi kaasa seksuaalse libiido tõusu. Eraldi 2008. aasta uuring CNS Neuroscience & Terapeutika on näidanud, et maca suurendab naiste seksuaalset libiidot. See on otseselt seotud tõsiasjaga, et maca tõstab serotoniini (õnnehormooni) taset organismis.

Arvatakse, et maca aitab taastada naiste hormonaalset tasakaalu, toetades endokriinsüsteemi, aga ka reguleerivad neerupealiste ja hormoonide tervist kilpnääret.

Neerupealised ja kilpnääre mängivad olulist rolli paljude meelte reguleerimisel – kõike alates stressitasemest kuni söögiisuni. Nende näärmete tervise taastamine on ülimalt oluline neile, kes soovivad end paremini tunda.

3. Meeste testosterooni tase ja viljakus.

Kliinilistes uuringutes on näidatud, et mustal makal on sperma tootmisele positiivsem mõju kui kollasel või punasel makal. Punasel macal on aga meeste hormonaalsele tervisele oma eelised. Isastel rottidel tehtud uuringutes on tõestatud, et see aitab vähendada eesnääret. Seetõttu võib eeldada sama positiivseid tulemusi inimese eesnäärme tervise parandamisel. Samuti on teistes uuringutes näidatud, et maca aitab parandada sperma tootmist, liikuvust ja spermatosoidide arvu, mõjutades seega positiivselt kõiki olulisi viljakusfaktoreid.

4. Energia, mälu ja meeleolu

Need, kes võtavad regulaarselt maca pulbrit, on märganud, et pärast ravimikuuri tunnevad nad end erksamalt, energilisemana ning see mõju on märgatav peaaegu kohe pärast ravi alustamist. sissevõtt. Maca toime sarnaneb kofeiiniga, ainult pärast macat ei esine suurenenud higistamist ja liigset erutust, nagu pärast kofeiini.

Märkimist väärib ka maca positiivne mõju energiale, vastupidavusele ja meeleolule. Kuidas maca täpselt energiat organismis mõjutab, pole veel täpselt teada, kuid uuringute põhjal võib oletada, et see mõju on tingitud veresuhkru taseme stabiliseerumisest. Maca juure eelised hõlmavad ka hüpotalamuse funktsioonide reguleerimist, aidates hüpofüüsil korralikult toimida. Seega aitab maca võtmine inimestel paremini keskenduda ning seetõttu paraneb mälu ja ülesannete täitmise võime.

5. Antioksüdantide võimendaja

Peruu Maca Root toimib loodusliku antioksüdandina, tugevdades glutatiooni ja SOD (superoksiidi dismutaasi) toimet. Hiljutised uuringud näitavad, et maca juur võib aidata ära hoida krooniliste inimeste haiguste teket, mis on seotud kõrge kolesteroolitasemega organismis ja glükoositalumatusega. Kuna maca tõstab glutatiooni taset organismis, ei paranda see mitte ainult immuunsüsteemi ja organismi vastupanuvõimet haigustele, vaid aitab ka kolesteroolitaset tasakaalustada. Samuti aitab see alandada vere glükoosisisaldust. See on eriti oluline diabeedi ja sarnaste haigusseisunditega inimestele.

Maca kõrvalmõjud

Kuigi on teada, et Maca ei avalda kehale kõrvaltoimeid  ja seda on kasutatud tuhandeid aastaid, jääb küsimus uurimata.

Maca hormonaalse toime tõttu usuvad arstid, et macat ei tohiks kasutada hormoonsõltuvad inimesed, samuti sellistes tingimustes nagu näiteks rinnavähk või eesnäärmevähk või muud tõsised haigused. Maca ei ole soovitatav ka kõrge vererõhuga inimestele. 

Sisu
  • Maca toitekomponendid.
  • 5 Maca juure eelist
  • Maca kõrvalmõjud
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.