Facebook Pixel

Kollageen: hea tervise loomine

Kollageen: hea tervise loomine

Kollageen − see on peamine sidekoe ehitusmaterjal ja peamine valgu tüüp inimkehas. See vastutab sidekoe tugevuse ja elastsuse eest, muutes selle elastsemaks ja vähem alluvaks füüsilisele stressile. Kollageen moodustab kolmandiku kõigist kehas leiduvatest valkudest, seega on inimese jaoks oluline säilitada selle igapäevane tarbimine.

 

Kollageeni funktsioonid

 

See element on vajalik kõigi kehas toimuvate protsesside täielikuks toimimiseks ja selle puudumine võib põhjustada mitmesuguseid haigusi. Kollageen vastutab järgmiste funktsioonide eest:

 

 • hoiab rakke koos, luues karkassi kogu organismile. See on sidekoe alus;

 • hoiab ära kahjustused ja kudede rebenemise füüsilise koormuse ajal. Kollageen vastutab lihaste, sidemete, luude ja kõõluste tugevuse eest;

 • mõjutab nahk. Tagab naha sileduse ja elastsuse, hoiab ära kortsude varajase ilmumise;

 • sümbioosis hüaluroonhappega hoiab niiskust.Kuidas seda võtta

Enamik kollageeni siseneb kehasse läbi: kõhre, naha ja luude, lihapuljongi, pakendatud želatiini , marmelaad ja tarretis. Samuti on olemas kollageenilisandite kompleksid, mis täidavad keha jaoks vajaliku elemendi päevase koguse.

Kollageenilisandeid on kahte tüüpi: I ja III tüüp. , II tüüpi toidulisandid. Esimene rühm on vajalik liigeste, sidemete, luude tugevdamiseks ning naha ja juuste parandamiseks. Teine &miinus; mõeldud liigesekõhre jaoks ja on sageli koos  hüaluroonhappe, glükoosamiini ja kondroitiiniga.

Iga tüüpi toidulisandit tuleks võtta eraldi. Vastasel juhul ei saa kõigi kolme rühma kollageeni segamisel keha, lagundanud elemendi aminohapeteks, aru, millistel eesmärkidel seda ainet kasutada.

 • I ja III tüüpi lisandid. Joo tühja kõhuga 1 tund enne sööki või 1 tund pärast sööki. Aega võib kohandada sõltuvalt toidulisandi imendumiskiirusest, mis sõltub selle vabanemisvormist: vedelik, pulber, kapslid, tabletid;

 • II tüüpi lisandid. Seda tüüpi kollageen ei ole kasutamisel nii nõudlik, seetõttu võib seda kasutada koos teiste toidulisanditega söögi ajal.

Oluliseks tingimuseks mistahes tüüpi toidulisandite kasutamisel on saanud organismis vajalik C-vitamiini norm, muidu &miinus; Kollageen ei imendu.

Kollageenilisandite kasutamise vormid

B millist kollageeni võtta, otsustab igaüks ise. Kollageenilisandite peamised vormid on:

 • vedel vorm. Kergesti imendub kehasse. Selliseid lisandeid tuleb hoida külmkapis;

 • pulber. Teine kõige paremini imenduv kollageeni vorm. Tuleks segada vee või mahlaga;

 • kapslid. Neil on kõik pulbrilise ja vedela vormi eelised, kuid seedimine võtab kauem aega;

 • tabletid . Seda tüüpi toidulisand on mugav ladustamiseks ja doseerimiseks. Kui aga kollageenipulber imendub koheselt, vajab tablett maos lahustumiseks 20-30 minutit. Tuleb võtta mitu korda päevas.

 

Tavaline kollageeni tarbimine

 

Organismi normaalseks talitluseks on vaja võtta 2-3 grammi kollageeni päevas. Kui spordi jaoks on vaja toidulisandeid, tuleks normi suurendada 5-6 grammi.

 

Vigastuse või lihasprobleemide korral kude, nikastatud liigesed, rebenenud kõõlused, tuleks kollageeni annust suurendada 10 grammini. Keha saab kõige tõhusamalt taastuda, kui toidulisandit võetakse kuuride kaupa. Reeglina on soovitatav toidulisandite tarbimine vaheldumisi želatiiniga.
Sisu
 • Kollageeni funktsioonid
 • Kuidas seda võtta
 • Tavaline kollageeni tarbimine
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.