Facebook Pixel

Milliseid vitamiine juua juuste väljalangemise vastu

Milliseid vitamiine juua juuste väljalangemise vastu

Juuste tervist toetavad pillid ja vitamiinikompleksid võimaldavad taastada vitamiinide ja mineraalide tasakaalu organismis, tugevdada juuksefolliikulisid, muuta need tugevamaks ja muidugi muidu väljakukkumise vältimiseks.

 

Kui teie juustel on vitamiinipuudus, muutub nende välimus ebaatraktiivseks – nad kaotavad oma sileduse, sära, elastsuse ja tugevuse, hakkavad välja kukkuma, lõhenevad, kiiresti määrduvad, tekib kõõm jne. See on tingitud vitamiinide puudusest, mis omakorda toob kaasa normaalsete biokeemiliste reaktsioonide ebapiisavalt intensiivse voolu, mis tagavad juukserakkude korraliku toimimise. Sellisel juhul hakkavad juuksekiu rakud nälgima ja madala ainevahetuse tõttu lämbuma. Vitamiinide puudus ei võimalda teie juustel saada piisavas koguses hapnikku ja erinevaid toitaineid.

 

Selleks, et juuksed välja ei kukuks, vajab inimorganism põhimõtteliselt kõiki 13 teadaolevat vitamiini. Mõned neist on aga eriti vajalikud, kuna tagavad juuksestruktuurides eluprotsesside normaalse kulgemise. Just neid vitamiine võib tinglikult pidada "juuste väljalangemise vitamiinideks".

 

B-vitamiin on vajalik aktiivse verevoolu säilitamiseks juuksefolliikulisse. Intensiivne verevarustus tagab piisava hulga toitainete ja hapniku voolu juuksefolliikulisse, kust need tungivad kõikidesse juuste enda rakkudesse, muutes selle kauniks ja tugevaks. Juuksefolliikuli hea toitumine hoiab ära juuste väljalangemise.

 

H- ja B5-vitamiinid peetakse "meistriteks" juuste väljalangemise peatamisel ja nende ilu taastamisel. H-vitamiini puuduse korral muutuvad inimese juuksed esmalt rasuseks, seejärel hakkavad välja langema. Foolhape omakorda suurendab B5-vitamiini toimet ja toimet. Kui neid vitamiine võtta koos, kiireneb juuste kasv märkimisväärselt ja nende väljalangemine peatub. See efekt saavutatakse tänu sellele, et foolhape aktiveerib uute, täisväärtuslike rakustruktuuride sünteesi protsessi, mis asendavad vanad ja kulunud struktuurid. Foolhappe puuduse korral lähevad inimese juuksed väga kiiresti ja varakult halliks.

C-vitamiin võimaldab normaliseerida nende kapillaaride toonust, mille kaudu veri viiakse juuksefolliikulisid. Kapillaaride toonuse normaliseerumise tõttu paraneb mikrotsirkulatsioon. Seega suureneb verevool juuksefolliikulisse, mis parandab nende toitumist.

 

Tänu A-vitamiinile on võimalik tagada normaalne juuste tihedus ja  parandada ainevahetusprotsesside kulgu juurtes, samuti suurendada elastsust ja vähendada rabedust. Samuti vastutab A-vitamiin rasu tootmise normaliseerimise eest, mis aitab peagi eemaldada liigset rasva või seborröa.

 

Pole vähem oluline E-vitamiin, see aitab normaliseerida juuksefolliikuli toitumist ja reguleerib sarnaselt A-vitamiiniga rasueritust. See aktiveerib depressioonis olevaid naharakke. Tänu optimaalsele toitumisele, juuksefolliikuli hapnikuga varustamisele, samuti kõikide rakkude aktiveerimisele aktiivseks tööks peatab E-vitamiin juuste väljalangemise.

Вvitamiin F võib anda juustele tugevuse, mis võimaldab neil olla negatiivsete mõjude suhtes vastupidav.

 

Praegu on olemas spetsiaalsed vitamiinid ja mineraalained kompleksid, mille eesmärk on peatada juuste väljalangemine, samuti parandada nende struktuuri. Sellised vitamiinikompleksid leiate meie veebisaidilt biotus.ua.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.