Facebook Pixel

Kuidas psoriaasi ravida?

Kuidas psoriaasi ravida?

Mis on psoriaas?

See on väga levinud nahahaigus, mida iseloomustavad nahalööbed ja ketendus, mis on põhjustatud suurest surnute kuhjumisest. naharakud. Lisaks naha mõjutamisele võib psoriaas põhjustada artriidi põletikulisi vorme ja mõjutada küünte seisundit.

Psoriaasist mõjutatud nahk näeb välja punetav koos lööbe või valkja kattega. Psoriaas ilmub tavaliselt randme tagaküljele, küünarnukkidele, põlvedele, tuharatele ja pahkluudele. Küüntel avaldub psoriaas täppide või täppidena, küüned võivad kattuda soontega või muuta värvi. Psoriaas võib mõjutada ka liigeseid ja põhjustada psoriaatilist artriiti.

Mis põhjustab psoriaasi?

Psoriaasi põhjustab surnud rakkude kogunemine naha ülemisse kihti. nahk liiga kiiresti. Selle dermatoosi korral toimub naharakkude jagunemine peaaegu kolmkümmend korda kiiremini kui terves kehas. Kuna neil pole aega täielikult küpseda, nõrgenevad rakkudevahelised kontaktid. See toob kaasa iseloomulike soomuste moodustumise. Psoriaas esineb teatud geneetilise eelsoodumusega inimestel. Selle haiguse geneetilist seost kinnitab ka vaatlus, millest selgus, et 36% psoriaasihaigete peredes on psoriaasi nakatunud ka üks või mitu sugulast. Kuigi psoriaasi põhjus võib olla geneetiline, on mitmeid tegureid, mis võivad samuti põhjustada või soodustada psoriaasi väljakujunemist, nende hulgas: valgupuudus organismis, soole toksikoos, maksafunktsiooni häired, alkoholi tarbimine, loomade liigne tarbimine. rasvad, erinevad toitumistegurid ja stress.

Millist dieeti peaksin psoriaasi korral järgima?

Piirdage oma suhkrutarbimist ja suurendage kiudainete tarbimist. rikkad toidud, nagu köögiviljad, oad, puuviljad ja täisteratooted. Kiudained aitavad soolestikust väljutada toksiine, mis võivad põhjustada psoriaasi.

Piirdage liha ja loomsete rasvade tarbimist ning suurendage mageveekalade (lõhe, makrell, heeringas, hiidlest jne) tarbimist. . Psoriaasi põdevate inimeste nahas toodetakse leukotrieene (põletikuvahendajaid) tuntud patogeene – palju rohkem kui tavaliselt. Need toksilised ained on saadud arahhidoonhappest. Kuna arahhidoonhapet leidub ainult loomsetes kudedes, on vaja piirata loomsete saaduste, eriti liha, loomsete rasvade ja piimatoodete tarbimist.

Vältige alkohoolsete jookide tarbimist, sest alkohol on teadaolevalt psoriaasi oluliselt halvendada. Alkohol avaldab psoriaasi negatiivset mõju, kuna suurendab soolestiku toksiinide imendumist, mis võivad stimuleerida psoriaasi teket.

Milliseid toidulisandeid võin psoriaasi korral võtta (psoriaasi sümptomite leevendamiseks) ?

Põhilised lisandid. Suures annuses vitamiinide ja mineraalide valem; D3-vitamiin 2000-5000 RÜ; Kalaõli, EPA+DHA 1000–3000 mg/päevas.

Kalaõli, mis sisaldab rohkesti eikosapentaeenhapet (EPA) ja dokosaheksaeenhapet  (DHA), mis on väga kasulikud psoriaasi kõrvaldamisel. Teadlased on tõestanud, et EPA nõutav annus on 1,8 g ja 1,2 g DHA-d (3000 mg EPA + DHA) päevas.

Celadrin  – valem, mis on saadud veiserasvast saadud esterdatud rasvhapetest. Vereurmarohi kui loodusliku päritoluga toote ainulaadsed omadused on: võime vähendada põletikku ja valu kiiresti ja ilma kõrvaltoimeteta, nagu on tõestatud maailmakuulsas Journal of Rheumatology avaldatud kliinilistes uuringutes. Saadaval kujul kreemid ja kapslid. On kliiniliselt tõestatud, et Celarin annab psoriaasihaigetel tulemusi. Kuidas kreemi kantakse kahjustatud piirkondadele kaks korda päevas. Ravimi annus kapslites on kolm želatiinkapslit päevas.

 

 Kuidas ma tean, kas soovitused töötavad?

Täiustused peaks olema nähtav juba pärast esimest kahte kasutusnädalat. Pärast Celadrini kreemiga tehtud kliinilisi uuringuid paranes enamikul katsealustel naha seisund esimese kahe nädala jooksul pärast kasutamist. Dieediga ravi võtab tavaliselt palju kauem aega, seega on parim lähenemisviis – see on mõlema ravi kombineerimine.

 

Sisu
  • Mis on psoriaas?
  • Mis põhjustab psoriaasi?
  • Millist dieeti peaksin psoriaasi korral järgima?
  • Milliseid toidulisandeid võin psoriaasi korral võtta (psoriaasi sümptomite leevendamiseks) ?
  • Kuidas ma tean, kas soovitused töötavad?
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.