Facebook Pixel

Kuidas veenilaienditega toime tulla?

Kuidas veenilaienditega toime tulla?

Haiguse peamine sümptom on saphenoosveenide laienemine, millest see ka oma nime sai. Reeglina ilmnevad veenilaiendid naistel sagedamini — raseduse ajal või hiljem. On primaarsed ja sekundaarsed veenilaiendid. Primaarset iseloomustab jäsemete nõrkus, veeniseinad on häiritud. Jalad väsivad kiiremini ja tunnete pidevat raskustunnet. Sekundaarne tekib juba venoosse väljavoolu rikkumise tagajärjel. Sellisel juhul ei täida klapid oma tööd, enamasti ilmneb see efekt  kasvajate ja vigastustega.

 

Veenilaiendite põhjuseid on mitu:

-pärilik veresoonte nõrkus


-pidev ja pikaajaline stress


- istuv eluviis


- hormonaalsed häired


- rasedus


- jäsemete vigastused


Haiguse äratundmine on üsna lihtne. Esimene märk on raskustunne jalgades ja kerge turse, samuti aeg-ajalt esinevad krambid ja valu vasikates. Märkimisväärsed muutused veenides algavad väikese — tekivad väikesed ämblikveenid, hiljem tõusevad veenid üles ja mõnes kohas muutuvad seinad õhemaks, mistõttu võivad veenid tunduda sõlmelised.

Tõsiste tagajärgede vältimiseks tuleb ennetada ja tasakaalustatud toit. Vereringe kaudu saab meie organism vajalikke toitaineid ja vitamiine, mis on vajalikud tervise hoidmiseks. Vitamiinide ja õigete toidulisandite abil saate mitte ainult leevendada veenilaiendite sümptomeid, vaid ka neid ravida.

 

Vitamiinid veenilaiendite ennetamiseks ja raviks

B-rühma vitamiinid mängivad olulist rolli veenilaiendite ennetamine, nimelt: tiamiin (B1), foolhape (B9) ja tsüanokobalamiin (B12). Tiamiin osaleb närviimpulsside edastamises ja veresoonte toonuse närvireguleerimises, normaliseerib ainevahetusprotsesse. Selle puudusega täheldatakse jalgade turset, nende väsimust ja tuimust. Foolhape ja tsüanokobalamiin aitavad kaasa veresoonte epiteelirakkude taastumisele, taastavad need pärast kahjustusi, parandavad vereloomet ja normaliseerivad vere reoloogilisi omadusi. Nende vitamiinide kombinatsiooni võtmine on õige otsus, kuna need suurendavad üksteise mõju.

 

askorbiinhape osaleb paljudes inimkehas toimuvates protsessides, seetõttu on sellel palju kasulikke omadusi, näiteks:

  • tugevdab veresoonte seinu;>

  • kaitseb rakke vabade radikaalide mõju eest;

  • tõstab immuunsust;

  • soodustab vereloomet.

Koensüüm Q10 — kaitseb naharakke ja hoiab ära nende kahjustamise ultraviolettkiirguse ja reaktiivsete hapnikuliikide poolt. Seega aitab Coenism Q10 rikastada kudesid hapnikuga ja parandada vereringet. Mis omakorda aitab säilitada elastiini ja kollageeni molekulide struktuuri ning takistab rasvhapete kadu.

Veenilaiendite korral tasub toidust eemaldada küllastunud rasvad, kuid samal ajal rikastada keha polüküllastumata happega Omega-3. Pärast Mida rohkem kolesterooli koguneb veresoonte seintele, seda kiiremini arenevad veenilaiendid, rääkimata ateroskleroosi, tromboflebiidi ja muude haiguste ohust.

Gotu Kola ekstrakt on soovitatav võtta abivahendina veenilaiendite ennetamisel. Ekstrakt aitab parandada veresoontes mikrotsirkulatsiooni ning  see omakorda aitab vältida krampe ja jalgade turset.

Algul veenilaiendite sümptomid, soovitame tüsistuste vältimiseks konsulteerida arstiga. Sageli soovitavad arstid võtta veenide raviks mõeldud komplekse. , mis aitab tugevdada veresoonte seinu ja parandada vereringet. Ja ärge unustage integreeritud lähenemist ravile: kompleksne vitamiinitoetus, õige toitumine ja tervist parandavad harjutused.

Sisu
  • Veenilaiendite põhjuseid on mitu:
  • Vitamiinid veenilaiendite ennetamiseks ja raviks
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.