Facebook Pixel

Õun – looduse aare

Õun – looduse aare

Kas teadsite, et paljude uuringute käigus on just õuna peetud meie laiuskraadidel kõige väärtuslikumaks looduses kasvavaks viljaks? Kas teadsite, et Ukraina on üks juhtivaid erinevate õunasortide tootjaid? Mida õunad sisaldavad ja miks peaksid need olema meie igapäevase toitumise lahutamatu osa?
Õun on looduse aare
Õun on tuntud oma erakordse maitse poolest – lihav, mahlane ja krõmpsuv viljaliha rahuldab isegi kõige keerukamad maitsed... pealegi on gurmaanidel ja õunasõpradel valikus terve rida erinevaid õunu, mis erinevad nii maitse, lõhna ja välimuse kui ka üksikute tervisetoitainete sisalduse poolest. Õuna võib süüa toorelt, see võib olla keerukamate roogade koostisosa (meie kultuuris leidub seda sageli salatite, kookide ja isegi liha lisandina). Õunatinktuur on väga nõutud (oma maitse ja tervislike omaduste tõttu) ning Lääne-Euroopas on siider olnud pidevalt populaarne juba mitu sajandit ... ehk siis madala alkoholisisaldusega õunajook.
Õun on väärtuslik vili mitte ainult tervislike omaduste tõttu, vaid ka turul leiduvate õunasortide kahtlemata maitse ja mitmekesisus.
Valminud õunte maitse on magus-hapukas, erinevad sordid võivad olla rohkem või vähem magusad või hapu. Keskmine õun kaalub umbes 150 grammi, kuid on sorte, mille üksikud sordid võivad isegi ületada 1 kg! Viljaliha värvus on väga hele, peaaegu valge. Küpsed õunad eritavad kergelt tuntavat magusat aroomi.
Õunad sisaldavad tohutul hulgal vitamiine, eriti rauda.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.