Menopausi ravi alternatiivid

Black Cohosh

Black cohosh on üks populaarsemaid ja enim uuritud looduslikke vahendeid naistele, kes ei soovi kasutada menopausi sümptomite raviks hormoonasendusravi ega antidepressante.

Black Cohosh on saadud buttercupi perekonda kuuluvast taimest ja seda on sajandeid kasutatud menopausi ravimtaimedes. Tänapäeval on seda mitmel kujul: kapslid, tabletid või pulber.

Arvatakse, et see toimib ajus nagu serotoniin. Selle mõju näib hõlmavat depressiooni tunde vähendamist ja kehatemperatuuri reguleerimist.

Vastavalt teaduslikele allikatele  National Center for Complementary and Integral Health (NNCIH), endise riikliku täiendava ja alternatiivse meditsiini keskus, uuringud ei ole siiani piisavalt kinnitatud. Üldiselt ei ole Black cohosh’i kui usaldusväärse menopausi ravivahendi efektiivsust veel tõestatud.

D-vitamiin

D-vitamiin on oluline vitamiin luude uuenemiseks, normaalseks rakkude kasvuks ja hormonaalseks tasakaaluks, mis on menopausi ajal naistele väga oluline.

D-vitamiini nimetatakse sageli "päikesevitamiiniks", kuna meie keha toodab seda päikesevalguse käes.

Naiste vananedes väheneb nende võime omastada D-vitamiini, mis suurendab luuhõrenemise riski ja vajadust lisada dieeti D-vitamiini.

Soovitatava päevaannuse 600 rahvusvahelise ühiku (RÜ) saamiseks peate olema 15–20 minutit jalutuskäigul. Enne jalutuskäiku kandke naha kaitsmiseks kindlasti päikesekaitsekreem ja müts.

Kui sajab vihma või te ei saa õue minna, võtke päikesevalguse vitamiinikapsel.

Samuti on oluline täita oma taldrik kõrge D-vitamiini sisaldusega toiduainetega. Selliste toitude hulka kuuluvad sardiinid, tuunikala, metsik lõhe, rikastatud piimatooted ja munad.

naistepuna

Kõige populaarsemate ravimtaimede hulgas, mida kasutatakse menopausijärgsete meeleolumuutuste, unehäirete, depressiooni ja ärevuse korral, on naistepuna kasutatud juba aastakümneid ja paljudes maailma riikides.  Metsikult õitsevast taimest Hypericum perforatum saadud lehed ja õied koristatakse ja kuivatatakse ning neid saab seejärel keeta teeks või võtta tableti või vedelikuna.

Teaduslikud uuringud kinnitavad, et naistepuna on tõhus raske ja kerge depressiooni ravis.

Kindlasti pidage enne naistepuna võtmist nõu oma arstiga, kuna see võib avaldada koostoimeid teiste ravimitega ja põhjustada väga tõsiseid kõrvaltoimeid.

ženšenn

Ženšenn on ravimtaim, mida paljud rahvad (hiinlased, korealased ja põlisameeriklased) on ravimina kasutanud viis tuhat aastat. tuhandeid aastaid ning leevendada menopausi sümptomeid: väsimust, ärevust ja stressi.

Võite võtta ženšenni mitmesugustes vormides, sealhulgas tee, pulbri ja ekstrakti kujul.

Alternatiivsed meetodid

Et aidata kogenud arstil teha otsus menopausi sümptomite alternatiivse ravi valimisel. See kehtib eriti siis, kui kavatsete võtta ravimtaimi või toidulisandeid.

Täiuslik tervis ja sobivus mängivad olulist rolli sümptomite vähendamisel. Nende hulgas: trenn, jooga, nõelravi, õige toitumine.

Jooga

On juba ammu tõestatud ja kinnitust leidnud, et jooga võib vähendada menopausi põhjustatud ärrituvust ja depressiooni. Naised väidavad, et jooga lõdvestus- ja venitustehnika aitab stabiliseerida meeleolu, parandades üldist heaolu.

Proovige joogat üks või kaks korda nädalas, et saada maksimaalset kasu. Pärast põhitõdede omandamist võite eraldada veidi isiklikku aega, et mugavalt oma kodus harjutada.

Nõelravi

Paljud naised leiavad menopausi sümptomitele leevendust nõelravi abil. Nõelravi eelised tulenevad ainult platseeboefektist, kuid uuringud on näidanud, et nõelravi võib olla mõistlik alternatiiv ja täiendus hormoonravile kuumahoogude all kannatavad naised .

Nõelravi kasutamine koos muude alternatiivsete menopausi sümptomite ravimeetoditega on õigustatud. 

Hingamise juhtimine

Teadlik sügav hingamine, näiteks jooga ja meditatsiooni ajal, mõjub meelele rahustavalt ja võib leevendada mõningaid menopausi sümptomeid, nagu ärevus ja kuumahood.

Niipea, kui tunnete kuumahoogu või tormamist, võtke end tuge. Alustage nina kaudu sissehingamisega, et loendada neli. Hingake, kuni loete seitsmeni. Seejärel hingake täielikult läbi suu välja, kuni loetakse kaheksani.  Proovige seda tsüklit harjutust korrates veel kaks korda lõpule viia.

Medical Review Judith Marchin, MD.

8. jaanuar 2018 - Autor Lisa Cappellon

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.