Facebook Pixel

Vitamiinid veresoonte tugevdamiseks

Vitamiinid veresoonte tugevdamiseks

Tänapäeva elutempos, pideva stressi, alatoitumise korral meie südame-veresoonkonna süsteemi efektiivsus langeb, ummistades ja nõrgestades seda. Mida varem mõtlete vereringesüsteemi seisundile, seda tõenäolisemalt on teil terve keha.

Veresoonte tugevdamine vitamiinidega puhastab need kolesteroolist ja seeläbi aktiveerida vereringet keha vereringesüsteemi kaudu.

Tänu vitamiinidele saate säilitada veresoonte siseseinte elastsuse ja sileduse:

  • vitamiinid C ja P aitavad vältida veresoonte seinte haprust ja läbilaskvust. Need vitamiinid toidavad jalgade veresooni, leevendavad pingeid ja valu;

  • vitamiini abiga B saate tugevdada veresooni, hoides neid soovitud tasemel heas vormis. Samuti takistab see vitamiin lihaste nõrkust ja vähendab jalgade turset. Osana preparaatidest aitab see vitamiin normaliseerida venoosset vereringet;

  • B5-vitamiini puudus veres keha põhjustab sagedasi spasme lihastes, samuti valu jäsemetes;

  • askorbiinhape parandab immuunsust ja hoiab veres õiget rauasisaldust.

Lisaks vitamiinidele vajavad veresooned mikroelemente nagu kaltsium, tsink, kaalium, magneesium, naatrium ja vask.

Aju vereringe halvenemine võib kaasa tuua ebasoodsaid tagajärgi (insult, nägemishäired, mälukaotus jne). Seetõttu on oluline lisada oma dieeti ka ajuveresoonte jaoks mõeldud vitamiine.

 

B-vitamiinide rühma peetakse peamiseks abistajaks:

  • vitamiin B1 (tiamiin) aitab parandada funktsioonide mälu ja vastuvõtlikkust õppimisele;

  • vitamiin B2 annab energiat aju, mis on tugeva vaimse ja füüsilise stressi jaoks nii vajalik. Söögiisu puudumine, unisus, nõrkus ja peavalu see kõik näitab, et teie kehas puudub see konkreetne vitamiin;

  • pürodoksiin (vitamiin B6) tagab närvisüsteemi korraliku talitluse ja toimib ravi ajal ravimikomplekside lisandina. Selle puudus väljendub ärrituvuses, ärevuses ja pidevas unetuses.

 

Samuti veresoonte puhastamiseks ja vereringe aktiveerimiseks vitamiinid nagu C, D, E, P ja aminohapped — lüsiin, leutsiin, isoleutsiin, fenüülalaniin, trüptofaan, mis mõjutavad vaimset aktiivsust, ainevahetusprotsesse, aga ka inimese emotsionaalset ja füüsilist seisundit.

Arvatakse, et anumate universaalne kompleks koosneb sellistest vitamiinidest: PP, C, B2, B6, B12, B9, E, aga ka vasest, tsingist, seleenist, mangaanist, kroomist ja magneesiumist.

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.