Facebook Pixel

Vitamiinid lastele alates aastast

Vitamiinid lastele alates aastast

Kas ma pean lisaks andma vitamiinid minu laps? See küsimus tekib igal emal. Muidugi, selleks, et laps kasvaks tervena, peab ta saama kõiki vitamiine ja mineraalaineid. Sageli on vanemad aga sunnitud ühel või teisel põhjusel (allergilised reaktsioonid, individuaalne toidutalumatus) oma beebi toitumisele piiranguid seadma.

C-vitamiini vedelik, ChildLife, 118,5 ml

USA tervishoiuministeerium soovitab kõigil 6 kuu kuni 5-aastastel lastel võtta täiendavalt A-, C- ja D-vitamiini tilku. Te ei tohiks anda lapsele vitamiinikomplekse, kuna need võivad sisaldada muid vitamiine, mineraale või aineid, mis ei too lapsele kasu ega isegi kahjusta.

Väga sageli ka vitamiinitootjad. kompleksid ühendavad kokkusobimatuid aineid. Näiteks A- ja D-vitamiinid – rasvlahustuv ja C-vitamiin – vees lahustuv. Rasv- ja veeslahustuvaid vitamiine ei tohi kunagi koos võtta, kuna need hävitavad üksteist. Annuste vaheline intervall peaks olema vähemalt kaks tundi.

Vanemad peaksid tähelepanu pöörama ka vitamiinide annustamisele. Mõned vitamiinid kipuvad inimkehasse kogunema, näiteks A-vitamiin, mis on suurtes annustes mürgine.

D3-vitamiin, Looduse vastus, Lastele, 30 ml

D-vitamiini sisaldab toit väga väikeses koguses ja seda on peaaegu võimatu toiduga piisavalt saada, eriti väikelaste puhul. Parim D-vitamiini allikas on teadaolevalt päikesevalgus. Kuuma ilmaga pikaajaline päikese käes viibimine ei ole väikelaste jaoks parim ajaviide. Lisaks on talvel teatud laiuskraadidel päevavalgustund oluliselt vähenenud. Seetõttu soovitavad lastearstid anda lisaks D-vitamiini. D-vitamiini päevane annus lastele on 7-8,5 mcg.

A-vitamiin on immuunsuse säilitamiseks väga oluline, hea nägemine ja terve nahk. Piisavas koguses leidub seda fermenteeritud piimatoodetes, porgandites, maapirnis, valges kapsas, spargelkapsas, spinatis. Kõiki neid toite ei saa lapsed imikueas tarbida, seega peaksite kaaluma A-vitamiini lisamist.

C-vitamiin toetab immuunsust ja on oluline ka raua omastamiseks. Sisaldab rikkalikult C-vitamiini apelsine, kiivi, maasikaid, brokolit, tomatit, paprikat. Jällegi, paljud ülaltoodud toiduained põhjustavad väikelastel allergilisi reaktsioone. Usaldusväärse tootja puhverdatud C-vitamiin aitab teie lapsel püsida terve ja erksana.

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.