Facebook Pixel

Milliseid vitamiine vajavad lapsed sügisel?

Milliseid vitamiine vajavad lapsed sügisel?

  Lapse kasvamiseks ja tervislikuks arenguks on vajalik piisav vitamiinide, mineraalide ja toitainete tarbimine, mida organism saab toiduga ja imendub (osa sünteesitakse soolestikus), kuid täieliku tervise ja õige toitumise tingimusel. . Sügisel on lapse immuunsus nõrgenenud, ta on altid sagedastele haigustele, sel juhul on vajalik vitamiinide ja vitamiinikomplekside võtmine, sest tervis on otseselt seotud immuunsüsteemi toimimisega.

  Iga vitamiinikompleks sisaldab C-vitamiini, mis on vajalik kudede kasvuks ja taastumiseks, kollageeni sünteesiks ja rakkude antioksüdantseks kaitseks vabade radikaalide eest. See aitab tugevdada veresoonte seinu kõige väiksematest peamisteni, südame ja teiste organite normaalset talitlust. Selle osalusel süntees kollageeni, valgu, mis osaleb naharakkude, kõhrede, kõõluste taastamises, vererakkude moodustamises, aitab kaasa raua ja E-vitamiini imendumisele, reguleerib ainevahetust ja on immunomodulaator.

  E-vitamiin on oluline skeleti-, südame- ja silelihaste struktuurseks ja funktsionaalseks toetamiseks. E-, A- ja C-rühma vitamiinid on immunomoduleerivad vitamiinid ja need sisalduvad igas multivitamiinikompleksis. Hammaste tugevuse ja kasvu tagamiseks tuleb lapse keha varustada D-vitamiini, fosfori, kaltsiumi, magneesiumiga, see on vajalik luude, hammaste õigeks moodustamiseks, fosfori, kaltsiumi imendumiseks ning toimib varajase rahhiidi ennetava meetmena. , kaariese, soodustab lapse organismi kiiret kasvu ja arengut.

  B-vitamiinid on asendamatud energia tasakaalu, närvitegevuse (normaalsete kognitiivsete funktsioonide) jaoks. Nad vähendavad stressi mõju, normaliseerivad seedimist ja veresuhkru taset, parandavad juuste, naha ja küünte seisundit. Üks peamisi mineraalaineid on tsink, mida on vaja immuunsüsteemi tõrgeteta toimimiseks, kaitseks viirusnakkuste ja kasvajate leviku eest. Jood peaks olema iga lapse kompleksi osa ja kuulub kilpnäärmehormoonide hulka ning vastutab lapse keha kasvu, arengu, ainevahetusprotsesside ja soojuse tootmise efektiivsuse, selle defitsiidi eest – kilpnäärmehaiguste peamine põhjus, mis põhjustab laste viljakuse vähenemist, kaasasündinud väärarenguid, letargiat.

 Artikli autor Julija Povoroznjuk on arst –toitumisnõustaja, terapeut, Ukraina Dietoloogide Ühing, Assotsiatsioon ennetav ja vananemisvastane ravi. Holistiline integreeriv lähenemine, vananemisvastane. Lõpetanud Vinnitsa riikliku meditsiiniülikooli. M. I. Pirogov & nbsp; Shupyk teraapiaosakonna gastroenteroloogia ja toitumisspetsialistide osakonnas. Koolitus A.V. Primak (USA funktsionaalse meditsiini instituudi liige), dr Kalinchenko endokrinoloogia kliinik (Moskva), rahvusvaheline ennetava ja integreeriva, vananemisvastase meditsiini instituut PreventAge (Moskva). «Lihas-skeleti süsteemi tervis ja vanus» . Täiskasvanutele ja lastele mõeldud kehakaalu langetamise, kaalutõusu, toitumisteraapia toitumisprogrammi autor. puudujääkide nutratseutiline korrigeerimine, seedetrakti, südame-veresoonkonna, närvisüsteemi, endokriinsüsteemi, hingamisteede taastumisprogrammid, raseduse ettevalmistamine, ASD, autismi, aktiivsus- ja tähelepanuhäire nutratseutiline korrigeerimine lastel.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.