Facebook Pixel

Nälja tüübid

Nälja tüübid

Näljatunne on erinev. Mõnikord "küpseb" järk-järgult, mõnikord järsult ja ootamatult. Mõnikord tahad midagi süüa, ainult kõhu täiendamiseks ja mõnikord – konkreetselt see "Napoleoni" tükk ja ei midagi muud. Millised on näljatunded ja mis neid põhjustab?

1. Tervislik nälg

 Kriteeriumid:

- ebamugavustunde puudumine: nõrkust võib tunda, kuid ilma valuliku seisundita;

 - rõõm toidu maitse;

 - küllastus:  sõite täpselt nii palju, kui keha nõudis, ja tunnete end rahulolevana. em>

 Tervislik või füsioloogiline nälg tekib loomulikult siis, kui kõik, mis maos oli, seeditakse ohutult, energiavarud on ära kasutatud ja kehal on vaja "paak uuesti täita". Samal ajal väheneb glükoosi tase ja seedesüsteem aktiveerub ja annab tunda "kõhus korisemine", "kurrutamine"; ja muud signaalid, et keha on valmis uusi toitaineid vastu võtma.

2. "Mikroelement"; nälg

 kriteeriumid:

 - ebamugavustunne taustal;

- soov konkreetsete toiduainete järele, mis tavapärasesse dieeti ei kuulu;

- kui tooteid ei valitud optimaalselt, on võimalik ülesöömine või rahulolematuse tunne.

Selline nälg annab märku sellest, et kehas on teatud mikroelemendi puudus. Näiteks tahtsin järsku peekonit küüslauguga või saia ja võiga – see on keha, mis vajab teatud tüüpi spetsiifilist mikroelementi, aminohapet, valku või rasva ning teab oma kogemusest, et nendes toodetes on see, mida ta vajab.

Kui inimene on oma keha suhtes tundlik, võib ta seda teha. üsna valida ja süüa täpselt seda, mida ta vajab. Selline tundlikkus suureneb rasedatel: nad määravad täpselt, mida nad tahavad, ükskõik kui eksootiline see soov väljastpoolt ka ei tunduks.

  tooteid, mida ta vajab. Seetõttu jääb nälg rahuldamatuks ja nõuab uut sööki ning söödud osutub tema jaoks lisaprügiks. Või valib inimene toidu, mis sisaldab vajalikke mikroelemente, kuid väikestes kogustes või ebaõnnestunud kombinatsioonis, mis jällegi toob kaasa liigse tarbimise.

Teha võib organismi tundlikkust. Näiteks toitumisspetsialistid praktiseerivad küsimuste esitamise meetodit. Need aitavad kalibreerida täpselt seda, mida soovite. Ja mis kõige tähtsam – "harjuda" kuulake oma keha enne sööki. Selliste küsimuste näide on: Mida sa süüa tahad? Oletame, et – šokolaaditahvel pähklitega. Mis siis, kui see on lihtsalt jama? Ja kui šokolaad, aga ilma pähkliteta? Mis siis, kui jood kakaod? Ja kui mitte seda, siis mis? Kui palju sa tegelikult süüa tahad? Kui mikrotoitainete nälg ilmneb süstemaatiliselt, võib olla mõttekas läbida tõsisem diagnoos. Näiteks juuste analüüs mikroelementide sisalduse osas kehas. See analüüs võimaldab teil koostada üksikasjaliku mineralogrammi ja valida optimaalse toitumise või mineraalide kompleksi.

3. "insuliin" nälg

 Märgid:

- välimus tund või paar pärast söömist;

- küllastustunne lühiajaliselt;>

- sügava naudingu ja rahulolu puudumine söömisest.

Õhtune tung külmkapi järele on sageli vallandab insuliini vabanemine verre. Insuliin – on pankrease hormoon, mis reguleerib glükoosi taset. Ja see, kuidas see iseenesest tekib, sõltub söödud toiduainetest või õigemini nende glükeemilisest indeksist. Toote madala glükeemilise indeksi korral toodetakse insuliini aeglaselt ja väiksemates kogustes. Ja kõrge – vere glükoosisisaldus   tõuseb poole tunni jooksul pärast söömist, mis põhjustab insuliini võimsa vabanemise.

Lihtsüsivesikutest koosnevatel toiduainetel on kõrge indeks. Seega, kui olete harjunud "kerge õhtusöögiga", siis on võimalus, et see seeditakse kiiresti. Ja see põhjustab insuliini vabanemise ja teid jälle "tõmbatakse suupisteid sööma". Nõiaring sulgub: iga selline "suupiste" toob kaasa rasvkoe suurenemise ja rakkude energiapuuduse. Seetõttu on oluline, et oleks võimalik muuta oma toitumisharjumusi ja süüa erinevaid toite. Ja kui "insuliin" nälg ilmneb sageli, siis saate üksikasjalikult mõista toiduainete glükeemilist indeksit ja valida dieedi, mis normaliseerib insuliini tootmise.

Nälg ei ole nii hirmutav, kui mõistate selle põhjuseid. Tasakaalustatud toitumine ja kõigi organismile vajalike mikroelementide õigeaegne kasutamine – tervisliku heaolu võti ja meeldiv järelmaitse pärast söömist.

Sisu
  • 1. Tervislik nälg
  • 2. "Mikroelement"; nälg
  • 3. "insuliin" nälg
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.