Facebook Pixel

Millised vitamiinid on peedis

Millised vitamiinid on peedis

Vähesed meist teavad, et peet on väga tervislik ja sisaldab palju vitamiine. Neid tuleks süüa nii tihti kui võimalik loomulikul kujul ... mitte purgist. Peet on vitamiinide ja mineraalainete ladu. Peet sisaldab kaaliumi, kaltsiumi, rauda, magneesiumi, mangaani, koobaltit, A-, C- ja B1. Lisaks sisaldab see foolhapet – 200 g punapeeti katab poole päevasest vajadusest . Foolhape mõjub hästi veresoontele ja tugevdab organismi immuunsust. Puudus võib põhjustada tervise halvenemist, ärrituvust ja rahutut und. Foolhape mõjub soodsalt ka tuhmidele juustele, rabedatele küüntele. Peet on oma koobaltisisalduse tõttu väärtuslik köögivili aneemia ravis. Koobalt on punaste vereliblede moodustamiseks hädavajalik. Seetõttu soovitavad arstid juua peedimahla. Seda tuleks juua ka kõrge vererõhuga inimestel (peet alandab vererõhku). Peedimahl puhastab toksiinidest ja detoksifitseerib keha. Peet inaktiveerib patogeensed bakterid ja blokeerib nende võimet kleepuda kudedega. Sisaldab palju kiudaineid ja aitab seedimist. Peeti soovitatakse süüa ka pärast suuri käärsooleoperatsioone. Riivitud punapeet mädarõikaga parandab maksa tööd. Pikaajalised uuringud omistavad peedile vähivastase toime.
Aga punapeet ei ole ainult mahl, see võib olla ka liha lisandiks. Peeditoidud on kõige väärtuslikumad ja maitsvamad, kui valmistame neid värsketest juurtest. Liiga pikk säilitamine ja keetmine vähendab vitamiinisisaldust. Enne keetmist või küpsetamist ärge lõigake juurt, et mahl välja ei voolaks. Peet põhjustab veresuhkru taseme kiiret tõusu, seetõttu peaksid diabeediga inimesed nende kasutamist piirama. Need sisaldavad ka palju oksalaate, mistõttu soovitatakse seda kasutada urolitiaasi ja reuma all kannatavatele inimestele.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.