Facebook Pixel

Kõige tervislikum köögivili

Kõige tervislikum köögivili

Ameerika toitumisspetsialistid on jõudnud järeldusele, et lillkapsas on palju kasulikum kui paljud teised köögiviljad. See on tingitud asjaolust, et kapsasortide koostis sisaldab peaaegu kõiki kehas vajalikke mikroelemente ja vitamiine. Samuti on oluline, et selle köögivilja seedimisega ei tekiks probleeme. Muide, seda peetakse ka talvel kõige kasulikumaks tooteks.
Nagu toitumisspetsialistid ütlevad, piisab vaid viiekümnest grammist lillkapsast, et täita päevane vajadus C-vitamiini järele, mis on teadaolevalt tugev antioksüdant. Lisaks sisaldab see ka A-vitamiini, mis vastutab nägemise, terve naha eest, ning ka rühma B vitamiine mis toetavad südame-veresoonkonna ja närvisüsteemi normaalset talitlust. Lillkapsas sisaldab ka magneesiumi, rauda, palju olulisi mineraale, aga ka sidrunhapet ja õunhapet.
Teadlased soovitavad, et see köögivili peab olema inimeste toidulaual, kes põevad erinevaid soole-, sapipõie- ja maksahaigusi, kuna samuti neile, kes soovivad vabaneda ülekaalust. Lillkapsas aitab tugevdada veresoonte seinu ja eemaldab kolesterooli. See kaitseb keha südameinfarkti, südameataki, insuldi eest. Rooskapsas on tulevastele vanematele väga kasulik.
See köögivili on muu hulgas väga kasulik ka lastele. Samuti ei tasu unustada, et lillkapsas on rikkalikult taimset valku, millel on väga oluline roll kiiresti kasvava organismi kujunemisel. Hapukapsas aitab teadaolevalt maohaavandite vastu.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.