Facebook Pixel

Sambucol on looduslik viirusevastane aine

Sambucol on looduslik viirusevastane aine

A- või B-gripp põhjustab ägedaid palavikuga kulgevaid haigusi, mis ägenevad peaaegu igal talvel erineva raskusastmega. Amantadiin ja rimantadiin on kõige tõhusamad vahendid A-gripiviiruse ennetamiseks (Younkin et al. 1983; Reuman jt 1989; Bradley jt 1990). Kuid B-viirust inhibeerivad need ravimid in vitro ainult nii kõrgetel kontsentratsioonidel, mida patsientidel on võimatu saavutada (Douglas (Douglas, 1990).

Lisaks kõrgele hinnale põhjustavad need ravimid tõsiseid kõrvaltoimeid). toimed, eriti eakatel inimestel (Stange et al.) Lisaks on teatatud, et M2-gripiviiruse põhjustatud membraanivalgu mutatsioonid kutsuvad esile resistentsuse amantadiini suhtes (Grambas et al., 1992). rimantadiin, A-gripiviirused tekkisid ravi ajal selle toote kasutamine juba 2 päeva pärast ravi algust (Hayden et al., 1989, 1991), mis võib viia resistentsete A-gripiviiruste kiire selektsiooni ja edasikandumiseni.

Ribaviriin on efektiivne mõlema vastu A ja B viirused, kuid ainult aerosoolina. Seda manustamisviisi on raske kasutada hingamisteede haigusi põdevatel gripihaigetel ning see on kallis ja aeganõudev. viiruse tõrje (Gilbert et al., 1986).


Omadustelt on musta leedrit juba aastaid kasutatud rahvameditsiinis gripivastase ravimina. Leedri lehtede kasutamise näidustused on gripilaadsed külmetushaigused ja põskkoopapõletik (British Pharmacopoeia of Herbs, 1983). On andmeid kolme taimekomponendi, mille hulgas on ka leedrimarja, viirusevastase toime kohta gripi ja herpese ravis (Serkedzhieva et al., 1990).


Standardeeritud ekstrakt, esitatud ravimina Sambucol® ; (SAM) on musta leedri ravim, mida kasutatakse taimse ravimina gripiviiruse põhjustatud infektsioonide raviks. See koostis sisaldab suures koguses kolme flavonoidi (Bronnum-Hansen ja Hansen, 1983). Flavonoidid – Need on looduslikud taimsed ained. Polüfenoolide, nagu flavonoidid, flavonoolid ja flavoonid, viirusevastase toime kohta on avaldatud arvukalt aruandeid. Kasutades mitmeid flavonoide või puhastatud flavonoide sisaldavaid taimeekstrakte, on nende viirusevastast toimet tõestatud 1. tüüpi herpesviiruse, respiratoorse süntsütiaalviiruse, paragripi ja gripi ravis (Amoros (Amoros) et al., 1992; Serkejieva et al., 1992; Nagai jt 1990; Mahmood jt 1993).

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.