Leetrite ennetamine ja ravi

Leetrite ennetamine ja ravi

Ukraina tervishoiuministeerium nimetas haiguspuhangu peamise põhjuse – elanikkonna madal immuniseerituse tase. Leetrid — See on kõrge vastuvõtlikkusega äge nakkushaigus. Haiguse peamised sümptomid on kõrge palavik, suuõõne ja hingamisteede limaskestade põletik ning makulopapulaarne lööve nahal ja üldine mürgistus.

Leetrite ja teiste nakkushaiguste korral on vaja vitamiine ja homöopaatilisi ravimeid, mis võivad leevendada haiguse sümptomeid ja ennetada tüsistusi.

Ainevahetuse parandamiseks parandab kasvuprotsessi ja mis sel juhul kõige tähtsam, et suurendada organismi vastupanuvõimet infektsioonidele, vajate retinooli, mida nimetatakse ka A-vitamiiniks. Puuviljades punased, oranžid, nagu porgand, tomat, kõrvits, metsik roos ja sõstar, sisaldavad karoteeni, mis pärast kehasse sattumist muutub retinooliks. Selle päevane vajadus: 1,5-2,5 mg.

E-vitamiini abil saate normaliseerida valkude ja süsivesikute ainevahetust, soo funktsiooni näärmeid ja parandada südamelihase tööd. Selle vitamiini puudumine suurendab kapillaaride läbilaskvust ja haprust. Päevane vajadus: 10–12 mg.

Tiamiin, rohkem tuntud kui vitamiin B1, normaliseerib ainevahetust, närvisüsteemi talitlust ning suurendab ka organismi vastupanuvõimet infektsioonidele. Selle päevane vajadus: 1,5-2 mg.

B2-vitamiini (riboflaviin) on vaja närvisüsteemi ja mis kõige tähtsam - maksa töö normaliseerimiseks, sest ravi ajal on just temal suur koormus erinevate ravimitega. Päevane vajadus: 2-2,5 mg.

Leetrite viirus nakatab silmade ja hingamisteede limaskestasid ning  ründab ka kesknärvisüsteemi ja soolte limaskestad. Seetõttu tasub ennetuses ja ravis ennekõike tähelepanu pöörata ja vitamiinide abil toetada kõiki neid organeid ja funktsioone organismis.

Lisage oma dieeti kindlasti vitamiinid A ja C, sest need hoiavad ära tüsistuste tekkimise. Neid ei tasu võtta mitte ainult siis, kui olete juba haige, vaid ka siis, kui on oht — näiteks lasteaias, kui üks lastest sai leetritesse. Ja leetrite vastu vaktsineerimine on põhimõtteliselt oluline — see vähendab oluliselt sellesse viirusesse nakatumise võimalust.

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.