Facebook Pixel

Kalaõli või oomega-3?

Kalaõli või oomega-3?

Tihtipeale on meil toidulisandite valikul probleem kalaõli ja oomega-3 kompleksi vahel?

Et mitte eksida ja teha õiget valikut, peate mõistma esitatud toidulisandite erinevust. Alles pärast seda, kui arst on teile konkreetse toitaine välja kirjutanud, peaksite järgima kõiki selle kasutamise näpunäiteid.

Kalaõli on toidulisand, mida valmistatakse kõige sagedamini tursamaksaõlist. See sisaldab üsna suurt hulka rasvhappeid, nimelt: oomega-9, oomega-3, oomega-6 ja küllastunud rasvhapped. Kalaõlis on ka teatud kogus A- ja D-vitamiini, mis aitavad kaasa rahhiidi ennetamisele.

Kalaõli kasutusala on väga lai. See on peamiselt "toetus" tasakaalustamata toitumise, alatoitumise, naha, juuste, nägemise, närvi- ja luusüsteemi haigustega. Kui aga otsite spetsiaalselt oomega-3 polüküllastumata rasvhappeid, võib teil tekkida probleem, et soovitud raviefekti ei saavutata, kuna nende kontsentratsioon võib olla madal. Tuleb märkida, et tehistingimustes kasvatatud kaladest ekstraheeritud kalaõli sisaldab palju vähem oomega-3 rasvhappeid.

Omega-3 polüküllastumata rasvhapped on täiesti asendamatud. Neil on põletikuvastased omadused erinevate etioloogiate tekkivates protsessides. Arstid määravad neid sageli düslipideemia korral, et vältida ateroskleroosi, südameinfarkti ja teiste südame-veresoonkonna haiguste esinemist. Kontsentreeritud oomega-3 happeid saadakse tavaliselt kala lihaste osast. See võimaldab saavutada maksimaalse kontsentratsiooni minimaalsete teiste rasvhappekomplekside kogustega. Rasvased süvamerekalad, nagu makrell või sardiin, on ideaalsed allikad.

Seetõttu on oluline mõista oma toidulisandite eesmärki. Kas olete keskendunud polüküllastumata oomega-3 hapete (EPA, DHA) suure kontsentratsiooni saamisele või peate siiski omastama kõik muud kalaõli komponendid.

Väärib märkimist, et oomega-3 rasvhapete soovitatav annus tervetele inimestele on vähemalt 1,1 - 1,4 g päevas: millest 1,1 g linoleenhapet ja 0,3-0,4 g eikosapentaeenhape (EPA) ja dokosaheksaeenhape (DHA).

Eriti soovitatud meditsiinikompleksides on nende lisandite annused mitu korda suuremad.

Artikli on kirjutanud Biotuse töötaja. 

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.