Facebook Pixel

Omega 3 rasedatele

Omega 3 rasedatele

Omega-3 – pika ahelaga polüküllastumata rasvhapete perekond, mis on tervise ja toitumise arenguks hädavajalikud. Kahjuks inimkeha neid ei sünteesi ja neid tuleb saada toidust või toidulisanditest.

Uuringud näitavad, et oomega-3 perekonnast on inimesele kõige olulisem ja kasulikum. keha on EPA (eikosapentaeenhape) ja DHA (dokosaheksaeenhape). Looduses toimivad need happed alati paarikaupa, kuid igaühel neist on oma funktsioonid. EPA on oluline südame normaalseks talitluseks, immuunsüsteemiks ja põletike vastu võitlemiseks. DHA on oluline ajutegevuse jaoks, toetab nägemist ja kesknärvisüsteemi, mistõttu on see eriti oluline rasedatele ja imetavatele emadele.

Samuti oomega-3 mängivad olulist rolli prostaglandiinide tootmisel – bioloogiliselt aktiivsed lipiidid ained, mis osalevad paljude organismis toimuvate protsesside, sealhulgas vererõhu, vere hüübimise, närviülekande, põletiku ja allergiliste reaktsioonide, neerude ja seedetrakti funktsiooni ning hormoonide tootmise reguleerimises. Prostaglandiinide ebapiisava tarbimise korral kehas tekib tasakaalustamatus, mis võib viia mitmete tõsiste haigusteni.

Affektiivsete haiguste raviks on pikka aega edukalt kasutatud EPA ja DHA suuri annuseid. häired (meeleolukõikumised) ja kognitiivsete funktsioonide paranemine. Hiljutised uuringud on samuti näidanud, et oomega-3-d on tõhusad vähi, soolepõletike, autoimmuunhaiguste (nt luupuse ja reumatoidartriidi) ravis.

Kas oomega-3 rasedatele naistele?

Uuringud näitavad, et rasvhapped on väga olulised nii lapse närvisüsteemi arengule kui ka ema tervisele. Kahjuks neid olulisi aineid rasedate toitumises alati ei leidu, mistõttu kui arenev loode kasutab ema doonori oomega-3, on raseda organism kurnatud. Omega-3 osalevad ka rinnapiima tootmises.

Omega-3 rasvhapete täiendav tarbimine raseduse ajal vähendab imikutel allergiliste reaktsioonide riski, mõjub positiivselt raseduse käigus: vähendab enneaegse sünnituse riski, hilise toksikoosi teket. Oomega-3 puudus võib põhjustada ka sünnitusjärgset depressiooni.

Parimad oomega-3 allikad on lõhe, tuunikala, sardiinid ja heeringas. Paljud rasedad naised on aga võimaliku elavhõbedamürgituse tõttu kala söömise suhtes õigustatult ettevaatlikud. Seetõttu on piisav lahendus võtta hea mainega tootja puhastatud kalaõli.

Paljud inimesed arvavad, et linaseemned või linaseemneõli on samaväärne kala või kalaõli asendaja, kuid see ei ole nii. Linaseemned sisaldavad lühikese ahelaga alfa-linoleen-oomega-3 hapet (ALA). Varem uskusid teadlased, et inimkeha on võimeline muutma ALA-d EPA-ks ja DHA-ks, kuid hiljutised uuringud on tõestanud, et see pole nii.

Sünnieelne kalaõli, Nordic Naturals, 180 kapslit


Kas oomega-3 võtmine on raseduse ajal ohutu?

Oomega võtmine pole mitte ainult ohutu, vaid ka soovitav -3s raseduse ajal . Tähelepanu tasub aga pöörata sellistele punktidele: 1. Tootja – vali tõestatud ja usaldusväärne tootja. 2. Kvaliteedistandardid – küsida, millistest kvaliteedistandarditest tootja juhindub. 3. Lõhn – Kvaliteetne ja kasutatav kalaõli ei tohiks kala lõhna järgi tunda. 4. Maitse – hästi puhastatud kalaõlil ei tohiks olla kalamaitset.

 


Omega-3 päevased väärtused (nagu soovitab Rahvusvaheline Rasvhapete ja Lipiidide Uuringute Organisatsioon):

Lapsed (0 kuni 18 kuud) &ndash ; 72 mg 1 kg kehakaalu kohta (EPA + DHA);

Lapsed (1,5–15-aastased) – 32 mg 1 kg kehakaalu kohta (EPA + DHA);

Täiskasvanud (15–115-aastased) – 500 mg oomega-3-sid (vähemalt 220 mg EPA-d ja vähemalt 220 mg DHA-d)

Rasedad ja imetavad naised 300 mg DHA 

Sisu
  • Kas oomega-3 rasedatele naistele?
  • Kas oomega-3 võtmine on raseduse ajal ohutu?
  • Omega-3 päevased väärtused (nagu soovitab Rahvusvaheline Rasvhapete ja Lipiidide Uuringute Organisatsioon):
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.