Facebook Pixel

MESI: mee toiteväärtus ja raviomadused

MESI: mee toiteväärtus ja raviomadused

Mesi tugevdab südant, rahustab närve, elustab aju, ravib haavu. Omab antibakteriaalseid omadusi – mõned bakterid tapavad paremini kui antibiootikumid. Samuti on mesi end kosmeetikatootena tõestanud. Igapäevamenüüsse tasub tuua mett. Vaatame, millised on veel mee toitained ja raviomadused.
Mesi pole mitte ainult maitsev, vaid sellel on ka tervist edendavad omadused. Mesi on bakteritsiidse toimega. Meditsiini isa Hippokrates võlgneb 111 eluaastat suure koguse mee kasutamisele. Tõsi, tänapäevased uuringud pole mee mõju pikaealisusele kinnitanud, kuid kõiki tarust tulevaid aineid pole veel täielikult dešifreeritud ja uuritud. Ensüümid on mee koostises väga olulised. Need pärinevad peamiselt putukate süljenäärmetest. Mesi sisaldab vesinikperoksiidi – bakteriostaatilise omadusega ainet 3% lahuses tuntakse vesinikperoksiidina. Lahjendatud mee antibiootiline aktiivsus on 6–220 korda kõrgem kui lahjendamata mee oma. Lisaks toimib mesi siberi katku batsillidele, Mycobacterium tuberculosisele ja inimestele patogeensetele Candida perekonna seentele. Samuti sisaldab mesi suurel hulgal mikroelemente: kaaliumi, kloori, fosforit, magneesiumi, kaltsiumi, rauda, molübdeeni, mangaani ja koobaltit, samuti vitamiine: A, B1, B2, B6, B12, C, foolhape, pantoteenhape ja biotiin.
Mesi tugevdab südant
Mees sisalduv atsetüülkoliin suurendab südamelihase töövõimet. Selles sisalduv kaalium toimib ka südamele.
Õietolm on väärtuslik mesindussaadus. 100 grammi mett varustab keha 319 kcal. Kõige kuulsamad maailmas on tymiankowe meed, mis on pärit Kreeka mägedest. Sageli osta mett kärgedes. Seeditakse täielikult vähem kui 2 tunniga (võrdluseks: sink 4 tunniga).
Met on pikka aega kasutatud ilu jaoks. Tuntud oma niisutavate ja sära andvate omaduste poolest. Mees sisalduv fruktoos neutraliseerib alkoholi tarvitamise tagajärjed.Kui hoida suletud meepurki jahedas kohas (sobivaim temperatuur on 6-10 kraadi), siis ei kaota mesi väärtust 23 aastat. Meeravimid ja tugevdamisvahendid on asendamatud suurenenud füüsilise ja vaimse aktiivsuse perioodil, pikaajaliste, krooniliste haiguste, kurnatusseisundite, mineraalide ja mikroelementide puuduse korral. Soovitatav eelkõige lastele, eakatele ja menopausi sümptomitega inimestele. Mee abil saad kiiresti tugevdada organismi immuunjõude ja tõsta söögiisu.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.