Facebook Pixel

Milliseid vitamiine võtta herpese jaoks

Milliseid vitamiine võtta herpese jaoks

Statistika järgi on 90% inimestest nakatunud erinevate herpesviirustega. Paljud kipuvad ravima salvid, aga mis siis, kui olete nende suhtes allergiline ja herpes ei lõpe?

Herpesviirus on sageli aktiivne, kui immuunsüsteem on nõrgenenud. Seetõttu peaksite esimeste sümptomite ilmnemisel pöörama tähelepanu oma immuunsüsteemi stabiliseerimisele.

 

Immuunsüsteemi mõjutab omakorda C- ja B-vitamiini puudus teie kehas. Ja  halvad harjumused, stress ja alatoitumus avaldavad ka immuunrakkudele mürgist mõju.

Herpese ilmnemisel on soovitatav võtta suukaudsed vitamiinid, nagu: A-, C- ja E-, aga ka arenenumatel juhtudel vitamiinide B6 ja B1 süstid.

E-vitamiin on viirusevastane aine ja tänu oma antioksüdantsetele omadustele aitab see kaasa lipiidkihi rakumembraanide stabiliseerimisele. Selle vitamiini abil saab vähendada valu, mis leevendab herpese sümptomeid ja kiirendab tekkinud haavandite paranemist.

Askorbiinhappel (C-vitamiin), nagu ka E-vitamiinil, on antioksüdantsed omadused ja see aitab koos B-vitamiini kompleksiga lööbeid kiiresti ravida. Haiguse algstaadiumis on soovitatav seda vitamiini võtta 3 korda päevas.

Samuti aitab see vitamiinide kombinatsioon tugevdada immuunsüsteemi. süsteemi ja vältida selle viiruse sagedasi retsidiive.

span>

 

A-vitamiini peetakse heaks herpesviiruse vastu võitlejaks – see leevendab ka sümptomeid ja aitab vähendada retsidiivide sagedust.  See vitamiin on võimas antioksüdant, seega peaksite enne selle võtmist konsulteerima oma arstiga. See vitamiin suurendab antikehade sünteesi ja suurendab leukotsüütide aktiivsust. Organismi sisenev A-vitamiin stimuleerib uute rakkude kasvu ja tugevdab rakumembraane, muutes viiruse leviku raskemaks.

 

B1-vitamiin stimuleerib biokeemilisi reaktsioone toetavate ensüümide teket. See vitamiin aitab kaasa glükoosi õigele imendumisele, samuti varustab keha vajaliku energiaga.

Püridoksiin ehk vitamiin B6, aitab neutraliseerida kolesterool, samuti aitab toetada immuunsüsteemi ning parandab ka naha seisundit.

 

Herpese puhul peaks toitumine sisaldama lüsiinirikkaid ja arginiinivaeseid toite, kuna just need aminohapped mõjutavad herpese väljanägemist. Toitumisspetsialistid soovitavad sagedamini süüa kanaliha, mune, mereande, sojat, madala rasvasisaldusega kodujuustu. Kuid parem on keelduda maapähklitest, šokolaadist, rosinatest ja ka alkohoolsetest jookidest.

 

Lisaks lüsiinile on herpese puhul teretulnud kõik toidud ja toidud, mis võivad meie immuunsust toetada. On ju herpes – see on viirus ja immuunrakud, mis võitlevad viiruse rakkude vastu.

 

 Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.