Milliseid vitamiine õpilased vajavad?

Milliseid vitamiine õpilased vajavad?

Tasub teada, et koolis, erinevates lisatundides ja ringides käiva lapse immuunsüsteem puutub pidevalt kokku stressiga, mistõttu on oluline seda vitamiinidega toetada. Õpilasele on vaja tagada õige toitumine,  milles oleks piisav kogus valke, rasvu ja süsivesikuid, mis omakorda aitab kaasa vitamiinide ja mineraalainete maksimaalsele omastamisele.

C-, A-, E- ja D-vitamiinid peavad olema lapse toidus, sest neil on oluline roll keha kaitsmisel viirustest ja bakteritest.  Kui teil pole võimalust neid vitamiine koos toiduga anda, siis peaksite pöörduma spetsiaalsete vitamiinikomplekside poole. Näiteks Solgari laste multivitamiin, U-kuubikud, mis sisaldab A-vitamiini silmade tervise jaoks, vitamiine energia saamiseks ainevahetust ning C ja D immuunfunktsiooni jaoks.

 

Tuntud lastearst dr Komarovsky nimetab vitamiine lapse tervise jaoks olulisteks aineteks. B-vitamiinid —  üks tähtsamaid vitamiine koolilastele, sest aktiveerib aju.

  • В1 — aitab teie õpilasel kognitiivset tegevust aktiveerida. Selle vitamiini puudumise tõttu hakkab laps halvemini mäletama, muutub ärrituvaks ja selle tulemusena väsib kiiremini.

  • Kui teie laps on lisaks koolile koormatud erinevate lisategevustega, siis vajab ta vitamiine B2 ja 3. Need vastutavad energia tootmise eest.

  • Pikaajaline mälu sõltub vitamiinist B5 ning selle puudus väljendub pidevas väsimuses ja uneprobleemides.

  • Teie laps vajab kesknärvisüsteemi tervena hoidmiseks B6-vitamiini.

  • B12 vastutab une ja ärkveloleku lihtsa muutmise eest, see hoiab ära pearingluse äkilise režiimimuutuse korral.

Samuti pole mälu jaoks vähem oluline C-vitamiin, sest aitab B-rühmal paremini imenduda. E on tuntud kui hea abiline närvirakkude kaitsmisel erinevate toksiliste ühendite toime eest. Samuti tugevdab see veresoonte seinu.

Piisav kogus foolhapet on oluline närvisüsteemi erutatavuse reguleerimiseks, mälu ja töökiiruse säilitamiseks. mõtlemine. Selle puudus põhjustab õpilasel apaatsust ning probleeme lühi- ja pikaajalise mäluga.

Sama oluline on, et lapse organism saaks piisavalt toitu. mineraalid, neid on vaja ka mälu ja tähelepanu jaoks. Eriti väärtuslikud on raud, magneesium, tsink. Need võimaldavad toetada enam kui kolmesadat erinevat biokeemilist protsessi meie kehas. See hõlmab valkude sünteesi, rakkude jagunemist ning närvi- ja lihassüsteemi talitlust, aga ka veetasakaalu hoidmist, vererõhu kontrolli all hoidmist ja immuunsuse tugevdamist. Ja need   aitavad kaasa ainevahetusprotsesside normaliseerimisele, parandavad vereloomet, kõrvaldavad aneemia tagajärjed, stabiliseerivad hormoonide ainevahetust.

 

Kooliealistele mõeldud vitamiinivormid erinevad — siirupid, tabletid, närimiskommid, kapslid, dražeed. Samas on enim nõutud lastele mõeldud vitamiinikompleksid närimiskommide kujul, sest meenutavad lastele tavalisi maiustusi.

 >

Nagu näha, annavad vitamiinilisandid õpilasele õige kombinatsiooni kasulikest ainetest, et toetada närvisüsteemi, aktiveerida mälu ja ka mõelda.Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.