Facebook Pixel

Milliseid vitamiine on küünte jaoks vaja

Milliseid vitamiine on küünte jaoks vaja

Küüned on valmistatud keratiinist, samast valgust, mida leidub nahas ja juustes. Kuid küüned vajavad ikkagi mitte ainult keratiini, vaid ka vitamiine, näiteks B-, C-, A-, E-, D-vitamiinide kompleksi, aga ka kaltsiumi, joodi ja rauda. 

Millised on beriberi sümptomid?

 

  • kas olete märganud, et teie küüned hakkasid murduma, kestma – see on märk sellest, et organismis napib C-, D-vitamiini ja ka biotiini;

  • peenus ja paindlikkus näitavad, et on aeg täiendada vitamiinivarusid B-kompleksiga ning ka küüned vajavad joodi, raud, tsink ja mesi;

  • habras, sageli pragunev küüneplaat viitab valguvajadusele;

  • Kuu suur suurus küünealusel ei ole soodne sümptom. Eksperdid väidavad, et sellisel juhul on organismis puudus mineraalainetest (raud, tsink, foolhape);

  • valged täpid või triibud küüntel on märk sellest, et peaksite toidule rauda lisama.

 

Sageli näitavad need sümptomid, et teie küüned vajavad toitainete kompleksi. Näiteks kui organismil on A-vitamiini puudus, ei suuda ta valku korralikult omastada ning kaltsium ei anna ilma D-vitamiini abita soovitud tulemust. Vitamiinide kombineerimine on palju tõhusam kui eraldi võtmine.

 

Populaarsed küünevitamiinid

 

Tervislik nahk, küüned, juuksed ja tugevad hambad tüdruk unistab. Kuid enamasti ei piisa toidus sisalduvatest vitamiinidest soovitud tulemuse saavutamiseks.

Küünevitamiinide kasutamiseks on kaks võimalust:

  1. Hõõruge küüneplaadile ;

  2. Võtta suu kaudu.

 

Teist võimalust peetakse tõhusamaks, kuna vitamiinid imenduvad organismis otse.

 

A-vitamiin on tugevate ja siledate küünte jaoks hädavajalik. Kõige paremini imendub see koos rasvadega, kasvuks on vajalik piisav kogus loomset valku.  

 

B-vitamiini kompleks on samuti hea abimees küünte kasvuks. Teadlased on tõestanud, et küüneplaadi kõhnus viitab mikroelementide puudumisele kehas, mille tõttu tekivad valged laigud ja sooned. Oluline on lisada dieeti vitamiine nagu B1, B2, B3, B6 – need on aktiivsed osalised küünte ja juuste ehitusvalgus – keratiin.

Ebapiisav kogus B5-vitamiini põhjustab küünte ketendamist.

  ;

E-vitamiin aitab vältida küünte hõrenemist, mis aitab ka A- ja C-vitamiinil paremini imenduda.

Tokoferool või E-vitamiin – võitleb kuivade ja tuhmide küünte vastu. Kiire viis selle probleemi vältimiseks on lisada need vitamiinid oma dieeti. Näpunäide: käte kuivamise vältimiseks kasutage E-vitamiini või taimeõlidega kreeme.

 

  on küünte tugevuse seisukohalt väga oluline D-vitamiin – aitab omastada kaltsiumi, mis vastutab küüneplaadi tugevuse eest.

 

Peaasi on järgida juhiseid vitamiinide kasutamise eest küüntele! Mõned ravimid tuleb võtta enne sööki, teised pärast. Soovitud efekti saavutamiseks on oluline seda järgida.  

Sisu
  • Millised on beriberi sümptomid?
  • Populaarsed küünevitamiinid
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.