Facebook Pixel

Jood ja D-vitamiin kilpnäärmehaiguste ennetamisel

Jood ja D-vitamiin kilpnäärmehaiguste ennetamisel

Jood on kilpnäärme nõuetekohaseks toimimiseks oluline element – aitab kaasa toodetavate hormoonide sünteesile. Omakorda on D-vitamiinil kaitsev toime paljudele organitele, sealhulgas kilpnäärmele. Kuidas määrata nende ainete puudust? Millised on selle tagajärjed?
Kilpnäärme normaalseks talitluseks on vaja vastavat joodivaru, mida igapäevases ukraina dieedis reeglina ei esine. Seda elementi leidub ainult väikestes kogustes sellistes toiduainetes nagu: merekala, mereannid, piim, munad. Ukrainas on teatud tingimustega seotud joodipuudus, geoloogilised uuringud. Sellega seoses on Poola valitsus ja ka mitmed teiste riikide valitsused võtnud kasutusele meetmed toiduainete joodiga rikastamiseks (Ukrainas on see lauasool) – üldiselt nimetatakse neid toiminguid joodi profülaktikaks.
Keda mõjutab joodipuudus?
Kui me räägime selle nähtuse suurusest - joodipuudus on umbes 50% Euroopa elanikkonnast, sealhulgas fertiilses eas naised ja rasedad. Selle elemendi puuduse tagajärjed tervisele sõltuvad joodipuuduse astmest, mõjutatud elanikkonna vanusest, samaaegsest teiste mikroelementide puudusest, aga ka kulinaarsetest tavadest (taimede söömine nagu kapsas, lillkapsas, rooskapsas, redis, spinat, maapähklid või soja). Loode ja alla 3-aastased lapsed on joodipuuduse suhtes kõige tundlikumad. Loote esimestel elunädalatel sõltub tema närvisüsteemi areng kilpnäärme hormoonide kontsentratsioonist emas. Seetõttu on nii oluline kasutada kolme kuu jooksul enne raseduse planeerimist ja raseduse ajal täiendavaid joodipreparaate annuses 150 mcg / 24 tundi.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.