Facebook Pixel

Foolhape raseduse ajal - kas see on vajalik?

Foolhape raseduse ajal - kas see on vajalik?

Folaadi põhiülesanne on viia ühe süsiniku rühmad – metüül, formüül jms – ühelt orgaaniliselt ühendilt teisele. Tetrahüdrofoolhape on vitamiini aktiivne vorm, seda sünteesitakse maksarakkudes ensüümi dehüdrofolaatreduktaasi (rakusisese folaadi metabolismi võtmeensüüm) osalusel.

Meedikud õppides foolhape märkis, et see on vees lahustuv vitamiin ja kuulub B-rühma, nimelt B6. Samuti tuvastati sellised kategooriad nagu: diglutamaadid, triglutamaadid ja muud polüglutamaadid – seda kõike nimetatakse folatsiiniks.

Folaadil on oluline roll arengus ja kasvus ning ka pidevas muutumises organite ja kudede rakud kehas. See on eriti oluline vereloome ning immuun- ja närvisüsteemi toimimise jaoks.

Soole mikrofloora sünteesib ebaolulises koguses foolhapet.

Foolhappe väärtus

See tagab normaalsed tingimused rakkude jagunemise ajal - DNA ja RNA struktuur vastloodud rakkude jaoks. See selgitab folaadi olulist rolli tärkava organismi õiges kasvus ja arengus (hetk, mil uue organismi kasv on eriti intensiivne).

Selle põhjal saab selgeks, miks nii vajalik on foolhape raseduse ajal. Enamik arste soovitab selle kogust organismis suurendada, sest rasedale naisele sobiva toitumisega ei ole võimalik õiges koguses seda vitamiini pakkuda.

Sel juhul tuleks valida ravimid, mis sisaldavad selles folaati. Selle annus positsioonil olevatele naistele peaks täielikult rahuldama mitte ainult ema, vaid ka last.

Foolhape hoiab ära vähi teket organismis. Folaadi vaeguse korral muutub kasvajate äratundmine raskemaks ja see mõjutab immuunsüsteemi.

Esimene foolhappepuuduse all kannatav organ on luuüdi. Just siin jagunevad rakud aktiivselt, kui folaati ei ole piisavalt ja seega tekib vererakkude arengus defekt. Seega tekivad organismis megaloblastid (suured idud), millega seoses tekib aneemia (aneemia).

Foolhappe vabanemise vorm on üsna erinev -tablettides , vitamiinikompleksid rasedatele naistele. Eksperdid soovitavad võtta folaadi tablette, millest igaüks sisaldab 1 g vitamiini. Selleks, et lapseootel ema kehas oleks piisav kogus foolhapet, tasub võtta üks tablett päevas. Oluline on teada, et kui teil on suurenenud risk loote defektide või hüpovitaminoosi tekkeks, on parem konsulteerida arstiga ja võib-olla suurendada annust. Kui teie rasedatele mõeldud vitamiinikompleksid juba sisaldavad foolhapet, siis ei pea te juurde jooma.

Eelnevalt kirjutatut kokku võttes selgub, et foolhape ja rasedus on omavahel seotud. Seda vitamiini peaks saama loote arenguks piisavas koguses. 

 
Sisu
  • Foolhappe väärtus
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.