Facebook Pixel

Lapseea autism – leevendage sümptomeid vitamiinidega!

Lapseea autism – leevendage sümptomeid vitamiinidega!

Meedias ja meditsiinilistes uuringutes käsitletakse autismi teemat harva, olles kinnisideeks vähivastasest võitlusest ja uutele gripitüüpidele nimede väljamõtlemisest. Vanemad peavad sageli ise sümptomeid uurima ja katsetama erinevaid raviviise. Ja sa pead tunnistama – nad teevad edusamme!

Praegu on USA-s ainult üks heakskiidetud ravim autistlike häirete raviks (risperidoon). Paljud vanemad pöörduvad alternatiivmeditsiini poole – probiootikumid ja eridieedid lapse heaolu parandamiseks.

Soolte ja aju töö on omavahel tihedalt seotud ning üheks autismi põhjuseks võib olla glutamaadi tarbimise tasakaalustamatus. Naatriumglutamaat – see on maitsetugevdaja ja maitseaine, tuntud ka kui E 621, E 631, hüdrolüüsitud taimne valk. Kuni 95% töödeldud toitudest sisaldab seda võimendajat ja tootjatel on õigus selle olemasolu tootes mitte näidata. Glutamaat stimuleerib närvirakke ja keha tasakaalustamatus võib põhjustada närvisüsteemi arenguhäireid, nagu autism.

San Francisco biokeemiku ema Katherine Reid ravis oma tütre dieedi abil autismi sümptomitest välja, kõrvaldades kõik glutamaati sisaldavad toidud. Lapsel diagnoositi autism kahe aasta pärast; nüüd on ta seitsmeaastane ning uuringute ja analüüside tulemuste kohaselt on haiguse ilmingud täielikult kadunud. Saanud kinnitust ravi efektiivsuse kohta, asutas Catherine mittetulundusühingu Unblind My Mind (link http://unblindmymind.org), mis uurib toidu mõju ajule. Dieet, mida Katherine soovitab, välistab töödeldud toidud. Selle asemel lisatakse dieedile täisteratooteid, magneesiumi, D-vitamiini, kalaõli ja B-kompleksi.

California mikrobioloogid viisid läbi rea uuringuid (link http://www.cell.com/retrieve /pii/S0092867413014736 ) autism ja kinnitas hüpoteesi, et põhjuseks võivad olla seedetrakti probleemid. Teadlased teevad ettepaneku neid lahendada probiootiliste preparaatide, eelkõige bakteri Bacteroides fragilis tüve abil.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.