Facebook Pixel

Mida peate teadma sünnieelsete vitamiinide kohta

Mida peate teadma sünnieelsete vitamiinide kohta

Vitamiinid rasedatele – Kas ma peaksin seda võtma või mitte?

Kõigepealt lükkame ümber müüdi, et multivitamiinide võtmine võib põhjustada lapsel allergiat. Otsene mõju – ei. Allergia on põhjustatud geenidest ja see võib ilmneda lapsel ainult siis, kui see on vanematel või nende vanematel.
Teine levinud eksiarvamus – vitamiine tuleb võtta alles alates teisest trimestrist ja enne seda on loode väike ja lisatoitu pole selleks vaja. Kuid just esimesel trimestril toimuvad naise kehas olulised hormonaalsed muutused, millega kaasneb toksikoos. Ja naise keha toetamine sel perioodil vitamiinide abil on üsna mõistlik. Esimesel trimestril ei saa võtta täielikku multivitamiinide kompleksi, vaid juua eraldi: foolhapet, E-vitamiini ja joodipreparaate. Need ained normaliseerivad hormonaalseid muutusi ja on vajalikud loote arenguks varases staadiumis.

Milliseid vitamiine vajavad rasedad?

Foolhape (või vitamiin B9) – hetkel ainus ravim, mida sünnitusarstide ja günekoloogide selts ametlikult soovitab kõigile rasedatele, alates varasest kuupäevast (ja eelistatavalt enne rasestumist). Foolhappe tarbimine vähendab lapse väärarengute riski, eelkõige südame-veresoonkonna ja närvisüsteemis.
Teine aine, mida võib julgelt võtta, – raud. Selle puudumisest organismis tekib aneemia – levinud haigus raseduse ajal. Raud tugevdab lihaseid ja hoiab nende toonust. Kaasa arvatud emaka lihased, vältides raseduse katkemise ohtu.
C-vitamiin – vajalik ka aneemia vältimiseks. See on ka parim antioksüdant!
E-vitamiin – "vastused" hormonaalset tasakaalu ja platsenta moodustumist ning normaliseerib ka ainevahetust. Muide, E-vitamiini võtmine on kasulik juba enne rasedust – see stabiliseerib menstruaaltsüklit, soodustab rasestumist.
Joodi on vaja juba loote aktiivse arengu faasis. Eelkõige luustiku ja närvisüsteemi moodustamiseks.
Kaltsium – aine, mis on vajalik lapse luustiku ja endokriinsüsteemi jaoks. Rasedad naised seisavad kõige sagedamini silmitsi kaltsiumipuudusega, selle välismärgiga – hammaste probleemid. See on veel üks ravim kategooriast "peab olema"; raseduse jaoks.

Mis peaks olema vitamiinide valikul ettevaatlikum?

Raseduse vitamiinide kompleksi valimisel pöörake tähelepanu koostisele: mõned preparaadid ei sisalda nt. joodi ja mõned Seal on ainult vitamiinid ja mikroelemente pole.
Samuti on mõned vitamiinid, millega tuleb ettevaatlik olla: A-, K- ja B-vitamiinid (v.a foolhape). Nende annused peaksid olema mõõdukad, kuna ülemäärane mõju kehale on võimalik. A-vitamiini ei soovitata retinoolatsetaadi kujul, vaid ainult beetakaroteeni kujul: see välistab üleannustamise ohu.
Biotus soovitab rasedatele kompleksi firmalt Solgar. See on hästi tasakaalustatud valem, mis sisaldab kõiki vajalikke aineid mõistlikes vahekordades. Ravim on toodetud USA-s ja vastab kõrgeimatele kvaliteedistandarditele.'

Sisu
  • Vitamiinid rasedatele – Kas ma peaksin seda võtma või mitte?
  • Milliseid vitamiine vajavad rasedad?
  • Mis peaks olema vitamiinide valikul ettevaatlikum?
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.