Facebook Pixel

Millised on riskid, kui teil on liiga palju LDL-kolesterooli?

Millised on riskid, kui teil on liiga palju LDL-kolesterooli?

Söömine liikvel olles, kõrgelt töödeldud toidu söömine, istuv töö ja igasugune füüsiline aktiivsus viivad meie tervise halvenemiseni. Rasvased toidud kombineerituna maiustustega tõstavad meie organismis nn halva kolesterooli taset. Sellisele olukorrale tuleb vastu astuda, sest muidu riskime haigestuda tervisele ja elule ohtlikesse haigustesse.
Kolesterool on hea ja halb
Kui arst pärast laborianalüüse hindab, et meil on liiga kõrge kolesteroolisisaldus veres, viitab ta nn halva kolesterooli tasemele. Uuringute kohaselt nimetatakse "halba kolesterooli" LDL-ks ja head kolesterooli HDL-iks. Hea kolesterool on inimkeha iga raku nõuetekohaseks toimimiseks hädavajalik.
Terve inimese üldkolesterooli tase ei tohiks ületada 200 mg/dl. Peamine on aga hea ja halva kolesterooli suhe. Kui viimane kaalub üles, puutub patsient kokku erinevate haigustega.
Liigne kolesterool veres põhjustab rasvaladestuste teket arterite seintel. Need ladestused vähendavad järk-järgult veenide valgust, mistõttu verel on probleeme üksikute inimorganiteni jõudmisega, et neid korralikult toita. Kui arst ei uuri ja ei jälgi regulaarselt kolesteroolitaset ning patsient ei muuda oma rasvarikast dieeti, võib see kaasa tuua arterite valendiku täieliku sulgumise. See põhjustab veresoonte ateroskleroosi ja põhjustab paljusid haigusi, mis ohustavad inimese elu.
Milline on LDL-kolesterooli liigsuse oht?
Halva kolesterooli kõrge kontsentratsioon veres on ohtlik igale inimesele, sest See põhjustab peamiselt ateroskleroosi arengut. See haigus väljendub arterite seintele ladestumises, mis põhjustab veresoonte teritamist ja jäikust. Kõige sagedamini tekivad ladestused koronaar- ja unearterites, mis põhjustab trombide teket, infarkti ja insulti.
Soovides end kaitsta ateroskleroosi, insuldi või infarkti eest, peame tegema kõik, et alandavad kolesterooli LDL-i taset veres. Lisaks dieedile ja tervislikule eluviisile võib olla ka ainult looduslikke koostisosi sisaldavate ravimite kasutamine. Meie veebisaidilt saate osta vajalikke vitamiine. Looduslik ravim, mis aitab hoida kolesterooli taset õigel tasemel, ei oma kõrvaltoimeid. Lisaks toidulisandite võtmisele peaksid kõrge kolesterooliga inimesed hakkama tegelema kehalise aktiivsusega, sest see on keha terve vormi hoidmise aluseks.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.