Facebook Pixel

Aaloe. Kasutamine ja raviomadused

Aaloe. Kasutamine ja raviomadused

Soovitatav kasutus:

   Väliseks kasutamiseks:  põletuste ravi; genitaalherpes; psoriaas; seborröa

   Sisemine rakendus:  Diabeet

Muud kasutusalad:

   Väliseks kasutamiseks:  vähi lisaravi (kiiritusravi kõrvaltoimete ennetamine); samblik Wilson; Flebiit / süvaveenide tromboos; haavade paranemine

   Sisemine kasutamine: astma; HIV; immuunsüsteemi tugi; haavand

Mahlaseid aaloe lehti on hinnatud juba iidsetest aegadest. Neid kasutati põletuste, haavade ja infektsioonide ning muude nahahaiguste raviks. Raviaaloed on kujutatud iidsetel Lõuna-Aafrika koopamaalingutel ja kuulujuttude kohaselt võttis Aleksander Suur üle Somaalia saare ainult sel eesmärgil, et omada sealt leitud rikkalikku aaloesaaki.

Enim kasutatud. on aloemahl ja -geel. Aaloe nahk ise on aga väga kasulik. See on võimas lahtistav aine, kuid seda kasutatakse harva, kuna on paremaid ravimeid.

Milleks aaloed tänapäeval kasutatakse?

Miljonitel inimestel on kogenud omal nahal, et aaloe nahale kandmine vähendab haavade ja põletuste paranemisaega.

Kuid aaloe ei ole nii efektiivne kiirguse või vähi poolt kahjustatud naha ravimisel. Kahjuks ei suuda aaloe kaitsta nahka kiiritusravi põhjustatud kahjustuste eest. Praeguseks on tehtud mitmeid uuringuid, mis on näidanud, et isegi suured aaloe annused ei aita oluliselt kurguvalu ja kaelavähi korral.

Lisaks sellele, et aaloed kasutatakse põletuste korral, on see laialt tuntud haavade paranemise aine. Inimeste ja loomkatsete tulemused on näidanud positiivseid tulemusi. Inimesed, kes kannatavad hemorroidide järgse operatsioonijärgse valu käes, on märkinud, et aaloekreemi kasutamine aitas vähendada valu ja kiirendada taastumist.  Samuti märgiti ära aaloega kreemi efektiivsus suguelundite herpese, samblike, psoriaasi ja seborröa korral.

Aaloegeeli kasutatakse ka sisekasutuseks. Geel võib aidata II tüüpi diabeedi ja haavandilise koliidi ravis. Mõned inimesed on märkinud, et regulaarne aaloe tarbimine võib vähendada neerukivide tekkeriski.

Sisemiselt soovitatakse aaloed kasutada ka astma täiendava ravina, maohaavandite ja üldiseks immuunsüsteemi toetamiseks, kuid ei ole veel täielikud tõendid selle tõhususe kohta nende haiguste kõrvaldamisel.

Üks aaloega geeli komponentidest on atsemannaan, loomkatsed on näidanud, et see aitab stimuleerida immuunsüsteemi ja vähendab viiruse läbilaskvust. Seetõttu arvatakse, et aaloegeel võib aidata ravida HIV-i. Siiski ei ole selle omaduste kohta immuunpuudulikkuse aspektist veel põhjalikke uuringuid läbi viidud.

 

Aaloe mõju erinevatele haigustele

Suguelundid herpes

Kahenädalases uuringus, milles osales 60 selle haigusega meest, täheldati aaloekreemi efektiivsust. Katses osalejad kandsid kreemi 3 korda päevas 5 päeva jooksul. Pärast kreemi kasutamist märkisid mehed naastude arvu vähenemist kehal ja 67% katsealustest suutis 2 nädalaga täielikult paraneda. Samas uuringus märkisid mehed, et aaloekreem oli palju tõhusam kui aaloegeel.

Seborröa

Seborröa on väga levinud nahahaigus. Iseloomulikud rasused, punased ja ketendavad lööbed näo erinevates osades: kulmud, silmalaugud, nina, kõrvad, ülahuul, rind, kubemes ja lõug. 4–6-nädalane ravi aaloegeeliga võib aidata seborröa ravis.

Psoriaas

В psoriaasi ravi Aaloe roll pole täielikult mõistetav. Kroonilise psoriaasi raviks soovitavad arstid aga kasutada aaloekreemi. Uuringud, milles osales 60 meest ja 40 naist, näitasid aaloekreemiga ravi efektiivsust. Pärast selle kasutamist kestis toime 60% katsealustest umbes aasta. Ja 15% ei pöördunud üldse teiste ravimite juurde tagasi. Ülejäänud katsealuste naha seisund paranes märkimisväärselt ja haiguse sümptomid kadusid peaaegu täielikult.

Lichen planus


Wilsoni tõbi samblik on krooniline nahahaigus, mida iseloomustavad sügelus ja ketendavad naastud nahal. See võib levida erinevatesse kehaosadesse (randmed, jalad, torso, suu ja tupp).

Aaloe sisemine kasutamine näitas 1,5 nädala jooksul patsientidel olulist paranemist. Positiivseid tulemusi märkisid nii tablette võtnud patsiendid kui ka need, kes kasutasid geeli probleemsetel kohtadel.

Diabeet

Suurepärane Aaloemahla peetakse veresuhkrut alandajaks. Samuti tuleb see hästi toime seedetrakti haigustega, tugevdab immuunsüsteemi ja rahustab närve. See on oluline tegur, kuna diabeetikutel on närvilisus kategooriliselt vastunäidustatud. Lõpetage paanika või kogege stressi. Aaloemahl on väärtuslik oma flavonoidide poolest, mis võimaldavad organismil vastu seista erinevatele viirustele ja bakteritele.

 Haavandiline koliit

Aloe vera sisaldab polüsahhariide ja sobib seetõttu suurepäraselt soolehaavandite korral. Ja selle põletikuvastane toime avaldab positiivset mõju soolte seisundile, aitab vähendada valu. Aloe vera vähendab teisi Crohni tõve sümptomeid. Aloe Vera sisaldab üle 200 toitaine, sealhulgas vitamiinid, mineraalid, aminohapped ja ensüümid, mis aitavad teie tervist edendada. Soovitatav on võtta 1 tl. aaloemahl enne söömist.

Ettevaatusabinõud

Võib harvadel juhtudel põhjustada allergilist reaktsiooni, kuid ei midagi enamat. Tõsiseid probleeme ei leitud ei väliselt ega sisemiselt. Aaloe on täiesti ohutu vastsündinutele, rasedatele või imetavatele naistele, samuti neile, kes põevad neeru- või maksahaigusi.

Väärib märkimist, et diabeedi ravi aaloemahlaga on positiivsete tulemuste korral tasuks annust vähendada, et vältida madalat veresuhkru taset.

 

Sisu
 • Soovitatav kasutus:
 • Muud kasutusalad:
 • Milleks aaloed tänapäeval kasutatakse?
 • Aaloe mõju erinevatele haigustele
 • Suguelundid herpes
 • Seborröa
 • Psoriaas
 • Lichen planus
 • Diabeet
 • Haavandiline koliit
 • Ettevaatusabinõud
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.