Facebook Pixel

Kas teil on allergiaid?

Kas teil on allergiaid?

Varem või hiljem seisavad paljud inimesed silmitsi tõsiasjaga, et nende kehas ja kehas toimuvad erinevad muutused, olgu need siis vanusega seotud või tervise taustal.
Näiteks allergilised reaktsioonid, mille järel hakkate toidu ja muude naudingute osas piirama.

Allergia on reaktsioon immuunsüsteemi võõrkehale, allergeenid on tooted, loomad, ilmamuutused, tolm.  See on immuunsüsteemi kaitsereaktsioon, kui see seisab silmitsi tundmatu ohuga, mis võib teie keha kahjustada. Seetõttu reageerib immuunsüsteem nendele kahjulikele teguritele, põhjustades reaktsiooni lööbe, aevastamise, põletiku ja muude sümptomite kujul.

Mis põhjustab allergiat ?
Paljud teadlased ei mõista siiani, miks immuunsüsteem võõrastele ainetele niimoodi reageerib.
Allergiad võivad olla geneetilised. Kuid tasub teada, et sugulaste seas kandub edasi ainult üldine vastuvõtlikkus allergilisele reaktsioonile ja spetsiifilisi allergiaid ei edastata.

Allergeenide tüübid:

 • Lemmikloomad ja putukad.

 • Hallitus, seen, tolm, kohev.

 • Pähklid, piimatooted, mereannid.

 • Putukate hammustused.

 • Taimed.

 • Muud allergeenid , näiteks lateksi- ja metallisordid.

Allergia sümptomid võivad ilmneda, kuid ei pruugi ilmneda. Inimene talub kergesti allergilist reaktsiooni ja võib tekkida tüsistusi. Siin on sümptomite loend:

 • sügelus

 • punetus

 • pigmentatsioon

 • pisarad, nohu, köha

Kui märkate pärast toote söömist või loomaga kokkupuudet oma kehas või kehal muutusi, on teil suure tõenäosusega allergia. Täpsema diagnoosi saamiseks pöörduge arsti poole.

Mis on allergiad ?

 1. Toiduallergia – tekib pärast midagi uut või kokkusobimatut söömist teie keha toode. Võib põhjustada turset, iiveldust, väsimust, löövet.

 2. Hooajalised allergiad – tekib ilmamuutustega, eriti koheva ja muu tolmu levikuga. See avaldub nohu, pisaravoolu, silmade turse, aevastamise kujul.  

 3. Nahaallergia – kui nahk puutub otse kokku allergeeniga, põhjustades dermatiiti, lööbeid, ekseemi, sügelevaid vistrikke, põletikke ja laike.

Tasub öelda, et kui kui alustate allergilist reaktsiooni, võivad teil tekkida selle tüsistused, mis võivad olla eluohtlikud. Paistes kurk võib viia selleni, et õhk ei satu kehasse ja hakkate lämbuma, mille tagajärjel kaotate teadvuse. Kõigepealt peate tuvastama allergeeni enda ja võimalikult kiiresti vältima selle negatiivseid tagajärgi.
Anafülaksia on tõsine reaktsioon allergiale, millel on mitmeid tüsistusi. Iga allergeen võib seda reaktsiooni põhjustada, millega võivad kaasneda hingamisteede ahenemine, südame löögisageduse tõus, suu ja kõri turse.

Ravimeetodid

Igal juhul , on patogeeni tuvastamiseks vältimatu visiit arsti juurde, sest ainult kvalifitseeritud spetsialist suudab teie reaktsiooni täpselt selgitada, teha üksikasjalikku diagnoosi ja määrata õige ravi.
Tihti kirjutatakse välja antihistamiinikumid – see on blokaad, mis kaitseb retseptoreid kahjulike allergiapatogeenide mõju eest.

Esimene asi peate vältima allergeene: visake ära kõik tolmu koguvad esemed, vaadake üle teie korteris olevad taimed, kohandage toidunimekirja, võib-olla pidama dieeti, ärge ostke keemilisi puhastusvahendeid.
Samuti tasub võtta vitamiine, mis tugevdavad immuunsüsteemi ja pärsivad haigustekitajat. Näiteks mannoos, laktaas ja piimaohakas. Viimane –  sisaldab tervet rida kasulikke aineid ja vitamiine. See taim sisaldab eeterlikke õlisid, rauda, magneesiumi, kaltsiumi, tsinki, vaske, kroomi ja muid toitaineid.

Enamik allergiaid saab ära hoida, tehes need esmalt kindlaks, ja reeglite järgimine edasise võimaliku kokkupõrke korral nende patogeenidega. Ärge jätke oma tervist tähelepanuta ja pöörduge õigeaegselt arsti poole.

Artikli on kirjutanud Biotuse töötaja. 

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.