Facebook Pixel

toitu, mida vältida

toitu, mida vältida

Toiduained, mida tuleb vältida.

  1. Mikrolaineahjus popkorn. Kui teile meeldib õhtuti kägaras filmi vaadata tugitooli kerituna ja värskelt valmistatud popkornil krõbistades tuleks mõelda, mis õlis ja kuidas seda popkorni parem küpsetada. Kõige tervislikum valik – see on ghee (pühvlipiimavõi) või kookosõli ja seda on parem küpsetada mitte mikrolaineahjus, vaid kaanega kaetud pannil. Popkornikottide sisepind koosneb ainetest, mis lagunevad mikrolaineahju induktsiooni toimel ja moodustavad kõrvalproduktina perfluorooktaanhapet, mis on tugev kantserogeen.
  2. Basturma (veiseliha) on reklaamitud kui suurepärane valguallikas; hea valik vahepalaks, kui hoolite oma tervisest. Kuid kõik pole nii lihtne: tööstuslikult valmistatud basturma sisaldab nitriteid – lämmastikhappe soolad, palju suuremates kogustes kui teised tooted. Nitritid on kantserogeensed, kuid neid kasutatakse laialdaselt basturma valmistamisel, kuna need annavad lihale kauni rikkaliku värvi ja toimivad suurepärase säilitusainena. Kui soovid nautida mittekantserogeenset veiseliha jerkyt, siis pole parem laisk ja küpseta seda ise ahjus.
  3. Konservid. Aastaid on vaieldud selle üle, mil määral mõjutab mahutite valmistamisel kasutatav bisfenool A (plastist stabilisaator) neis sisalduvat toodet. Bisfenool A mürgisus on tõestatud uuringutega, kuid mitte kõik tootjad ei tunnista selle mõju toiduainetele ega jätka selle kasutamist. Tarbijatoodang – osta konserve, millel on selgelt kirjas, et pakend on BPA-vaba.
  4. GMO-toidud.Sellest probleemist on palju räägitud. Üks on selge – GMOd on halvad. Tootjad, eriti suurfirmad, petavad sageli ega märgi pakendile, et toode sisaldab GMO-sid. Seetõttu ostke ainult tooteid, mille pakendil on selgelt märgitud, et need ei sisalda GMO-sid.
  5. Cola. Paljud inimesed armastavad seda jooki, kuid järgmisel korral Enne joomist mõelge sellele. Koolale iseloomulik pruun värvus saavutatakse kantserogeenseid ühendeid sisaldava värvaine lisamisega. Lisaks kasutavad koolatootjad maitselisandina kõrge fruktoosisisaldusega maisisiirupit, mis kiirendab vähi arengut.
  6. Dieettooted (madala rasvasisaldusega, madala kalorsusega)
  7. tugev>. Probleem on selles, et need toidud ei aita mitte ainult kaalust alla võtta, vaid võivad suurendada ka vähiriski, kuna sisaldavad kantserogeenseid suhkruasendajaid nagu aspartaam. Teisalt võib ülekaal kaasa aidata ka vähi tekkele. Sel juhul seisate raske valiku ees, kuid siiski on väljapääs. Kui olete otsustanud kaalust alla võtta ja oma tervist parandada, sööge ainult 100% mahetoitu ja treenige. Saate hakkama!
  8. Krõmpsuvad suupisted (krõpsud, krutoonid jne..d.). Sellest headusest piisab igas poes. Kõik see on maitsev, kuid kahjuks pole see kasulik. Kõrgel temperatuuril praadimisel ja nii saavutatakse “krõmpsus”, tekivad kantserogeensed ained – akrüülamiid ja glütsidamiid.

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.