Facebook Pixel

vitamiini meningiidijärgseks taastusraviks

vitamiini meningiidijärgseks taastusraviks

meningiit &miinus; see on ajukelme põletik. See võib esineda iseseisva haigusena või olla mõne teise haiguse tüsistuse tagajärg. Tüüpilised sümptomid meningiidi kahtluse korral on: tugev peavalu, mis ei kao pärast anesteesiat, iiveldus, oksendamine, temperatuur kuni 40 kraadi, unisus, krambid.

 

Tervendamine

 

Kui kahtlustate, et teil võib olla meningiit, kutsuge kohe kiirabi. See on tõsine haigus, mis nõuab viivitamatut haiglaravi. Meningiidi viiruslike ja bakteriaalsete vormide määramisel paigutatakse patsient nakkusosakonda. Kui haigus tekkis mädase keskkõrvapõletiku või põskkoopapõletiku tagajärjel &miinus; ENT osakonnas. Tuberkuloosse meningiidi kahtluse korral suunatakse patsient tuberkuloosi dispanseri.

 

Kõrge temperatuuri alandavad mittesteroidsed põletikuvastased ravimid. Bakteriaalse infektsiooni korral on vaja laia toimespektriga antibiootikume. Viiruslikku meningiiti  ravitakse viirusevastaste ainetega.

 

Õigeaegne eriabi otsimine aitab vältida haiguse ülekandumist äärmiselt tõsiseks seisundiks ja minimeerida tüsistuste riski.
Taastusravi

 

Pärast ravi lõppu peab patsient olema vähemalt 2 aasta jooksul neuroloogi järelevalve all. Keha taastumine nõuab integreeritud lähenemist, et kõik protsessid võimalikult kiiresti normaalseks muutuda:

  • dieet. Seedetrakti taaskäivitamine on vajalik. Vältida tuleks rasvaseid, soolaseid, vürtsikaid toite;

  • füsioteraapia. Klassikaline massaaž ja mitmed erinevad riistvaralised tehnikad, mis määratakse individuaalselt;

  • füsioteraapia harjutused . Spetsialist aitab inimesel taastada lihasluukonna;

  • ergoteraapia. Kodune kohanemine on rehabilitatsiooni sama oluline etapp. Inimesed, kes on haiguse läbi elanud, on sunnitud oma elustiili muutma, et end võimalikult mugavalt tunda;

  • kognitiivne teraapia . Tähelepanu, mälu ja loogilise mõtlemise arendamiseks.Meningiidi vitamiinid

 

Samuti on haige pärast haigust taastudes vaja võtta elemente ja vitamiine, mis suudavad kõik organismis toimuvad protsessid normaalseks viia. Kõige tõhusam B-rühma vitamiinid: B1, B6, B2.

Need parandavad kudede ainevahetust ning avaldavad toniseerivat toimet närvi- ja lihassüsteemile. Samuti aitavad need kehal pärast ravi kohaneda, parandades enamikku kehas toimuvatest biokeemilistest protsessidest.

Keha küllastumine vitamiinide ja oluliste elementidega võimaldab kiirendada taastusravi etappi.

Sisu
  • Tervendamine
  • Taastusravi
  • Meningiidi vitamiinid
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.