Facebook Pixel

10 reeglit tervise hoidmiseks, mida arst soovitab

10 reeglit tervise hoidmiseks, mida arst soovitab

Järgmised 10 reeglit, mis panevad teid tervisele tähelepanu pöörama

Kui tahad väga magusat soodat, joo klaas vett

Uuringud on näidanud, et suhkrurikkad gaseeritud joogid kiirendavad vananemisprotsessi rakutasandil. Ja need võivad viia üsna tõsiste haigusteni: ateroskleroos, diabeet, rasvumine ja hüpertensioon. Lisaks ei tekita soodast saadavad lisakalorid täiskõhutunnet, nii et tahad alati süüa.

Mõni päev vestelge 10 inimesega, keda te ei tunne

Mitmed uuringud kinnitavad, et sotsiaalne suhtlus muutub üha populaarsemaks ja pikendab eluiga. Arvesse ei võeta telesaadet vaadates või juhiga vesteldes sõimamist. Nõus, ainult elav suhtlus võib olla põnev ja huvitav. Looge otsene dialoog teile võõraste inimestega. Saate veeta tunde teisi vaadates, emotsioone kogedes, põnevaid lugusid kuulates.  

Seadke reeglid enne peole minekut

Enne sinna minekut otsustage, millist jooki jood. Näiteks veini võib vaheldumisi veega, klaasi veini - klaasi veega. Õppige alkoholi õigesti jooma ja nautige seda. Lõppude lõpuks on see nii lihtne! Kuid pidage meeles, et enamik veine sisaldab 130–175 kalorit klaasi kohta.

Kontrollige 10 sugulastega oma pere haigusi

Paljud pärilikud haigused on seotud kromosoomide komplekti ja nende struktuuri muutumisega. Sageli määravad geneetilised haigused geenimutatsioonid ja neid tunnevad ära mitte ainult välised tunnused, vaid ka haigused. Ja meie arusaam haigusloost on mõnikord vale. Kuigi see ei tähenda, et kui vanaema suri rinnavähki, siis tema lapselapsi saab sama saatus. Selline hinnang ei ole päris õige, kuid tõenäosus jääb siiski alles. Kuigi me ei saa oma geneetilist ülesehitust muuta, peame mõistma, et probleem on endiselt olemas ja me peame leidma viise selle lahendamiseks.

Söö väikestelt taldrikutelt, mis ei ületa 25 cm, ja väikeste portsjonitena

Õhtusöögitaldriku suurused on alates 1950. aastatest kasvanud 25% ja vastavalt on kasvanud ka portsjonite suurus. Lõppude lõpuks ei loe me alati oma taldrikul olevaid kaloreid. Neid ligikaudselt kokku lugedes näete ise, et neid on veel 50. Ja kui arvestada aastaarvu, siis saad 2,5 kg rohkem.

Loege aeglaselt 10-ni, enne kui kellegi peale karjute

Sellest, kui raske on end tagasi hoida, mitte nutma puhkeda, on see valus teema, mis teeb erinevatele rahvastele igal ajal muret. Kuna probleem on seotud eelkõige infarktiriskiga mõne tunni jooksul, veresuhkru järsu hüppega, krooniliste haiguste, sh mao- või kaksteistsõrmiksoole haavandi ägenemisega ja paljude teistega. Pole ime, et nad ütlevad, et kõik haigused on närvidest.

Kirjutage üles kõik, mida sööte 10 päeva

Tehke oma mobiiltelefoniga fotosid, kasutage rakendust või jäädvustage lihtsalt kõike, mida olete söönud. Jälgige kõike, mida hommiku-, lõuna- ja õhtusöögi ajal suhu pistate, ja jälgige kogu päeva jooksul kõiki suupisteid. Suure tõenäosusega muutute iga toote suhtes tähelepanelikumaks ja hakkate sööma tervislikumat toitu.

Registreeruge kindlasti 10 joogatundi

Jooga – see on tervislik toitumine, keha harmoonia, positiivne mõtlemine ja liialduste tagasilükkamine. Joogaga tegeledes ei paranda te ainult oma füüsilist tervist, vaid saate ka vaimse ja füüsilise rahu.

Kindlasti õige hingamine, meditatsioon, õiged poosid – muutub lemmikajaviiteks ning füüsiliste ja vaimsete probleemide lahendamiseks. Lisaks on rohkem võimalusi oma tervist parandada, sest need tegevused tungivad sügavale meie ellu. Regulaarne joogapraktika parandab und, vähendab stressi, leevendab seljavalu ja parandab meeleolu.

Planeerige varsti 10 arstivisiiti 

Mammograafia

Günekoloogi külastus

Kontrollige dermatoloogiga kõiki oma kehaosi

Kasutage kolonoskoopiat (pärast 50. eluaastat)

Luutiheduse skaneerimine

Hambakontroll

Vaktsineerimised

Iga-aastane kontroll üld- või perearsti juures

Harjuge nädalavahetustel lõõgastuma

Tehke pediküüri enne järgmist nädalavahetust!

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.