Facebook Pixel

Näritavad vitamiinid – head või halvad?

Näritavad vitamiinid – head või halvad?

Praegu on vitamiinid ja nende kompleksid väga populaarsed paljudes maailma riikides. Mõned inimesed peavad vitamiine tervise ja heaolu allikaks, aga ka toidulisandiks, mis kompenseerib kehva toitumist.
Vitamiini tootmiseks on mitmeid vorme, sealhulgas närimis- ja tarretiskommide kujul. Selliseid vitamiine on rõõm kasutada, sest neil on kerge tihedus, meeldiv maitse ja ainulaadne aroom. Mõned etiketid ei näita aga alati õiget toiteväärtust ja suhkrusisaldust.
Meie konsultandid soovivad aidata teil valida õigeid näritavaid vitamiine ja tutvustada teile nende kasulikkust tervisele.

Mis on kummivitamiinid?

Kummitavad vitamiinid on tekstuuri ja maitse poolest sarnased kummikommidele, kuid neil on rohkem maitset, värvi ja kuju.
Nende populaarsus on ilmne, sest tarretised meeldivad kõigile lastele, aga ka täiskasvanutele, kellele ei meeldi suuri kapsleid ja tablette alla neelata.
Tavaliselt sisaldavad näritavad vitamiinid želatiini, maisitärklist, vett, suhkrut ja võib lisada looduslikke värvaineid. Kõige populaarsemad maitsed on sidrun, apelsin, kirss, vaarikas ja õun.
Sagedamini koosnevad sellised komplekspreparaadid mitut tüüpi vitamiinidest, mineraalainetest ja toitainetest, sealhulgas D-vitamiinist ja kaltsiumist.
Muidugi pole kellelegi saladus, et parim viis oma keha vitamiinide ja mineraalidega küllastamiseks on õige, tasakaalustatud ja õigeaegne toitumine. Kuid paljud ei tarbi neid aineid toitumise ja tervislike seisundite tõttu piisavas koguses. Nende hulka võivad kuuluda veganid ja taimetoitlased, aeglase ainevahetusega vanemad inimesed ning rasedad naised ja lapsed. Nende omadustega vitamiinid on kindlasti hea valik ja alternatiiv kapslitele ja tablettidele.

Lihtne kasutada ja hea maitsega.


Märkimisväärne hulk inimesi eelistab kummitaolisi vitamiine nende puuviljase ja magusa maitse tõttu. See on üks põhjusi, miks lapsed neid mõnuga närivad.
Lisaks on seda vitamiinivormi lihtne närida ja see sobib inimestele, kes ei suuda tablette neelata. Sel põhjusel viitab järeldus iseenesest - see vitamiinivorm meeldib nii lastele kui ka täiskasvanutele. Lisades need oma dieeti, tunnete õrna maitset ja uskumatut looduslikku aroomi. Vitamiinid želatiinkommide kujul meeldivad igale gurmaanile.
Kuid nende suurepäraste vitamiinide võtmisel on ka puudusi. Need võivad sisaldada palju rohkem suhkrut, toiduvärve ja lõhna- ja maitseaineid, kui etiketil kirjas. Ja see on täis rasvumist, südame-veresoonkonna haigusi ning hammaste ja igemete haigusi.
On kehtestatud suhkrutarbimise normid päevas, mida on soovitav järgida, kui soovid tervena püsida pikki aastaid. American Heart Association soovitab meestele mitte rohkem kui 37,5 grammi suhkrut päevas, naistele 25 grammi ja lastele vanuses 2-18 aastat sama palju. Isegi kui teile tundub, et suhkrut on väga vähe, peate siiski arvestama päevase närimistablettide arvuga. Pealegi, kui te ei leia vitamiinide koostises suhkrut, ei tähenda see sugugi, et seda seal pole. Seda võib leida suhkrualkoholides, mis on märgistusel loetletud üldsüsivesikutena. Ja lõpuks, tarretised sisaldavad mõnikord kunstlikke värvaineid, mis on areneva lapse keha jaoks ebasoovitavad.
Rasvlahustuvaid A-, D-, E- ja K-vitamiine ei tohiks samuti soovitatust rohkem tarbida, kuna need kogunevad kudedesse ja keharasvasse. See on eriti oluline imikute jaoks, kes ravivad näritavaid vitamiine, nagu kommid, ja võivad süüa soovitatust rohkem.

Sisu
  • Mis on kummivitamiinid?
  • Lihtne kasutada ja hea maitsega.
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.