Facebook Pixel

Kuidas kaitsta keha lõhna eest?

Kuidas kaitsta keha lõhna eest?

Igal inimesel on loomult oma lõhn ja igaüks tajub teda erinevalt. Ükskõik, kuidas see kõlab ja kui palju teadlased vaidlevad, on seda raske seletada. Mis köitis romaani „Parfümeeria“ Patrick Suskind?


Kõik emad ütlevad kohe pärast laste saamist, et vastsündinutel on väga meeldiv lõhn, mida ei saa millegagi võrrelda.  


Kust lõhnad tulevad?>

Inimese lõhnade intensiivsus avaldub sõltuvalt paljudest teguritest.

Need pärinevad meie naha pooridest, mis eritavad lõhna saladusi. higinäärmed. Meie loomuliku lõhna ja kehavedelike eritumise koostoime on ebameeldiva lõhna tagajärg. Arvestada tuleb sellega, et aktiivse eluviisiga inimene eritab rohkem higi, mille tulemusena muutub tema lõhn veelgi lõhnavamaks.

Näiteks sporti tehes eraldub suur hulk vedelikku, mis tähendab, et vabanevad higi ja teiste näärmete saladused. Selleks, et hoida veetasakaalu ja samas mitte kogeda ebameeldivat lõhna, on vaja kasutada spetsiaalseid tooteid, mis kaitsevad meid ja teisi lõhnade eest.


Selle tulemusena hakati kasutama erinevaid vahendeid nii lõhna kui ka higistamise vastu. Inimkonna teadmatus tavadeodorantide ja higistamisvastaste ainete koostist puudutavast teabest põhjustab saatuslikke tagajärgi. Ülaltoodud vahendite kasutamine on paljastada oma keha mitmetele negatiivsetele tagajärgedele.

Tavapärased deodorandid sisaldavad ohtlikke aineid, nagu näiteks alumiiniumisoolad (neurotoksiinid) ja parabeenid (säilitusained). Kui kasutate seda toodet sageli, võivad need koostisosad teie tervist oluliselt mõjutada. Nad hävitavad keha taimestikku ja võimaldavad bakteritel toksiine vabastada. Need võivad põhjustada ka allergilist reaktsiooni ja põhjustada higinäärmete põletikku. 

Kuid neil on ka positiivne mõju, nad ahendavad higinäärmete kanaleid, vähendades sellega higi eraldumist 40%.

 

Ebameeldivate lõhnade vastu võitlemisel on kõige tõhusamad looduslikud deodorandid.

Looduslik ravim valmistatud looduslikest mineraalsooladest, aromaatsetest õlidest, E-vitamiinist. Ei sisalda keemilisi aineid . Samuti on lõhna eemaldamiseks olemas kehapuuder, mis on hüpoallergeenne toode, nagu kehadeodorant. Need kõik võitlevad ebameeldiva lõhnaga, kõrvaldavad sügeluse. Ei sisalda alumiiniumi, parabeene, alkoholi ega värvaineid. Kehapuudrit saab kanda näole, sõrmedele ja varvastele ning kaenlaalustele. Selles tootes sisalduvad aromaatsed õlid toidavad ja ravivad nahka. Tänu eeterlikele õlidele on deodorantidel ja kehapuudritel lõhnav lõhn.

 On ka erinevaid riidematerjale, mis hoiavad kehast vedelikku ja takistavad haisu teket, kuid sa ei näe pikka aega välja nagu sellised riided, kuna hakkab kehas hõljuma, põhjustades muid keha reaktsioone. Tasub kanda ainult looduslikke riideid ja kasutada looduslikke vahendeid, et kõrvaldada higi ja muud loomulikud kehalõhnad, mis puberteediea algusest peale tugevamalt väljenduvad.

Samuti selleks, et deodorant ei tekitaks allergilisi reaktsioone, peate kontrollima tootes sisalduvaid reaktsiooniaineid. Pöörake tähelepanu lõhnakontrolli toote koostisele, et tunda end enesekindlamalt ja tervena.

Selle artikli on kirjutanud Biotuse töötaja

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.