Facebook Pixel

Millised vitamiinid sobivad naistele ja millised mitte meestele?

Millised vitamiinid sobivad naistele ja millised mitte meestele?

Meie keha vajab normaalseks eluks igal aastaajal vitamiine. Kuid valimisel peate olema ettevaatlik, kuna naistele, meestele ja lastele on erinevad vitamiinid, mis sobivad ainult konkreetsele inimesele ja millel on kehale üks või teine toime. Naistele mõeldud vitamiinid ei sobi meestele ja veel enam lastele, selle algoritmi järgi toimub vitamiinikomplekside valik ja ost


Milliseid vitamiine mehed vajavad?


Mehe keha põhimõtteliselt nagu iga keha, vajab see mikroelemente ja vitamiine. Kuid tasub kaaluda annust ja kasutusviisi. Iga vitamiinikompleks peaks sisaldama -tsinki, mis on vajalik eesnäärmehormoonide vabanemiseks, vitamiine A, C, E, D, N, H   ja B-vitamiine.
Tasub neid lähemalt uurida ja välja selgitada, mille eest nad vastutavad.

 • D-vitamiin. See on üks olulisi vahendeid meeste immuunsuse tugevdamiseks. Tänu temale on organismil võime võidelda infektsioonide ja viirustega. Samuti tugevdab see skeleti raami ja aitab suurendada vastupidavust rasketele koormustele. Lisaks mõjutab D-vitamiini regulaarne kasutamine positiivselt mehe potentsi ja seksuaalelu.

 • B-vitamiinid aitavad normaliseerida seedimist, aitavad seedida valke ja levitada seda kogu kehas.

 • A-vitamiin tugevdab immuunsüsteemi, kaitseb organismi infektsioonide, viiruste ja gripi eest. Samuti on oluline, et A-vitamiin soodustaks testosterooni tootmist, vältides pahaloomulisi kasvajaid.

 • C-vitamiin. on antibakteriaalne aine, mis tugevdab immuunsüsteemi, normaliseerib vererõhku ja ennetab südame-veresoonkonna haigusi.

 • E-vitamiin. - aeglustab vananemist, vähendab veresuhkru ja kolesterooli taset, tugevdab veresooni. Samuti on E-vitamiin vajalik aktiivseks ja positiivseks seksuaaleluks ning hormoonide tootmiseks.

 • N-vitamiin. Normaliseerib süsivesikute ja rasvade ainevahetust, aitab alkoholimürgistuse korral, normaliseerib kilpnäärme talitlust.

 • H-vitamiin toetab ja kiirendab juuste, küünte kasvu ning hoiab ära juuste väljalangemise ja rabeduse. Ta osaleb aktiivselt ka rasvade ainevahetuses.

Suur energiakulu tuleb täita oluliste vitamiinidega. mis sobivad meestele, seega kuidas füüsiline aktiivsus ja stress põhjustavad vajalike ainete puudust.

 

Vajalikud vitamiinid naistele.


Naised, nagu keegi teine, peavad olema alati vormis ning kogu ilu, mis on realiseeritud karjääris ja pereelus . Meie õlule on pandud palju tööd ja lootusi, milleks vahel ei jätku jõudu ega aega. Naiste tervise edasiseks normaliseerimiseks tuleb täiendada peamisi vitamiine, millest naistel puudus – B, A, E, D, K ja C.  

 • A-vitamiin aitab säilitada silmade tervist, tugevdada immuunsust, luid ja hambaid.

 • B-vitamiinid:

 • B6 -tugevdab immuunsüsteemi, parandab ainevahetust, aitab kaasa aju normaalsele talitlusele. 
 • B9 ehk foolhape - aitab hoida kesknärvisüsteemi talitlust normaalsena. See vitamiin on oluline raseduse ajal, mängib olulist rolli DNA ülekandmisel lapsele.
 • B12 – parandab mälu ja aitab närvisüsteemil stressiga toime tulla.
 • C-vitamiin – parandab immuunsust, kaitseb nakkuste ja viiruste eest, tõstab adrenaliinitaset ja aitab keskenduda.

 • D-vitamiin soodustab menstruatsiooniperioodi, hoiab ära artriidi, artroosi ja soolevähi teket.

 • E-vitamiin – kiirendab juuste kasvu, aeglustab vananemist, tugevdab küüsi ja kõrvaldab nahakahjustused.

 • K-vitamiin parandab verevarustust ja vere hüübimist, tugevdab luukudet ja on südamehaiguste ennetaja .

Vitamiinikompleks naistele, sobib ainult neile, sest iga vitamiin vastutab ühe või teise toetava teguri eest individuaalset tervist. Vitamiinide kasutamine avaldab positiivset mõju naise tervisele ja kehale ning hoiab normaalsel tasemel. Vitamiinid on väga olulised nii naistele kui meestele. kui mõnest komponendist on puudus, annab meie keha sellest kindlasti märku, ilmingu või haiguse näol.

Vitamiinid raseduse ajal.

Rasedus   on üks tähtsamaid, vastutusrikkamaid ja õnnelikumaid perioode naise elus  . Ja siis on vaja toita juba kahte organismi, kuna naine annab oma lapsele emakas palju kasulikke aineid. Esimesel trimestril kogeb naine foolhappe puudust, mis võib põhjustada kõrvalekaldeid loote arengus. Seetõttu tasub kasutada B-vitamiine, mis toetavad närvisüsteemi tervist, osalevad ainevahetuses ja valkude sünteesis. Samuti kannatab rasedatel sageli C-vitamiini puudus, mis aitab tugevdada immuunsüsteemi ja tõstab hemoglobiinisisaldust. D-vitamiin ja kaltsium on kõige hädavajalikumad mineraalid, mis tugevdavad luid, hambaid, küüsi ja juukseid ning moodustavad ka lapse endokriinsüsteemi.

Enne kui hakkate ise vitamiine võtma, peaksite konsulteerima arstiga.

Selle artikli on kirjutanud Biotuse töötaja.

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.