Facebook Pixel

Stressiga seotud juuste väljalangemine. Kas see on tõesti võimalik?

Stressiga seotud juuste väljalangemine. Kas see on tõesti võimalik?

Juuste väljalangemine on kliiniliselt tuntud kui alopeetsia. Nii mehed kui naised võivad kogu elu kannatada juuste väljalangemise all. Kui teie juuksed langevad välja, võib selle põhjuseks olla stress.

 

Jätkake lugemist, et teada saada, kuidas stress võib mõjutada teie juuste tervist, olenemata sellest, kas see on püsiv või mitte, ja seda, mida saate teha, et aidata oma juukseid tagasi kasvada.

 

JUUKSEVÄLJANDUSE LIIGID

Stressiga seotud juuste tüübid väljalangemine

Kõik juuste väljalangemine ei ole põhjustatud stressist. Suure stressitasemega on seotud kolme tüüpi juuste väljalangemine:

 

Telogen effluvium

Telogen effluvium (TE) tekib siis, kui juuksefolliikulite arv muutub mis tegelikult kasvavad. Kui see muutus toimub telogeeni või puhkeoleku kasvufaasis, võib see põhjustada juuste väljalangemist.

 See hõrenemine ei pruugi toimuda kogu pea ulatuses. . See esineb sageli laikudena, eriti pea keskel. TE-st mõjutatud inimestel ei kao tavaliselt kõik juuksed peast välja.

 Äärmuslikumatel juhtudel võite kogeda juuste hõrenemist teistes osades. keha (kulmud, suguelundid).  

 TE võib olla teine kõige levinum juuste väljalangemine, mida dermatoloogid . See võib juhtuda nii meestel kui naistel igas vanuses.

 Hea uudis on see, et TE-st tulenev juuste väljalangemine on täielikult pöörduv. TE ei kahjusta juuksefolliikulisid. Ainus küsimus on selles, kas teie juuksed kasvavad paari kuu jooksul või võtab see palju kauem aega.

 

Alopeetsia

Alopeetsia areata (AA) on autoimmuunhaigus, kui teie immuunsüsteem süsteem ründab juuksefolliikulisid. Selle põhjuseks võib olla stress ja see võib põhjustada juuste väljalangemist.

 Juuksed võivad välja kukkuda laikudena üle kogu pea. AA raskem vorm, tuntud kui alopeetsia universalis, langevad juuksed välja kogu kehas.

 Juuksed võivad kasvada ja uuesti välja kukkuda. teatud aja jooksul. AA mõjutab igas vanuses mehi ja naisi, mõjutades ainuüksi USA-s enam kui kuut miljonit inimest.

 Kahjuks ei ole teada AA ravi veel, kuigi on mõned retseptiravimid, mis võivad aidata inimesi, kelle juuste väljalangemine on üle 50%.

 

Trichotillomaania

Trichotillomaania on tuntud ka kui juuksehaigus. See on seotud sooviga tõmmata juukseid peast või muudest kehaosadest välja. Seda peetakse impulsi kontrolli häireks.

 Võite avastada, et tõmbate juukseid välja ilma konkreetse põhjuseta, näiteks siis, kui teil on igav või vajate tähelepanu kõrvalejuhtimist. Saate ka tahtlikult juukseid välja tõmmata – stressi leevendamiseks või negatiivsetest emotsioonidest vabanemiseks.

  Trichotillomaania areneb kõige sagedamini väikelastel ja võib kesta kogu elu. Kuigi pole selge, mis seda põhjustab, näitavad uuringud, et see võib olla geneetiline.

 

Kas juuste väljalangemine on püsiv?

 

Kui juuste väljalangemine on põhjustatud stressist, on tõenäosus, et need taastuvad, kuid kasvutempo on erinev.

Inimese juuksed kasvavad neljast faasist koosnevas tsüklis. span>

Keskmisel inimesel on umbes 100 000 juuksefolliikulit. Teatud ajahetkel on iga juuksefolliikul tsükli erinevas faasis:

 anageenne faas. See on kasvufaas. See kestab kaks kuni seitse aastat.

Katageenfaas. See on lühike kahenädalane faas, mis toimub siis, kui juuksefolliikul hakkab kahanema.

Telogeen. See on kolmekuuline puhkefaas.

Faas on eksogeenne. See faas leiab aset siis, kui folliikulil on karv maha ajatud ja uus kasv algab.

Kui teie juuste väljalangemine on põhjustatud stressist, võib stressi juhtimine olla võti terve juuste kasvu juurde naasmisel.

 

JUUKSEVÄLJANDUSE RAVI

Mida saate teha?

Juuste väljalangemise vähendamiseks saate teha mitmeid asju soodustada uut kasvu.

 

Õige toitumine.

Tasakaalustatud, toitev toit, mis sisaldab tervet töötlemata toitu – siin on keha ja juuste tervise võti.

Kuigi on oluline lisada oma igapäevasesse dieeti kõik olulised vitamiinid, on mõned, mis võivad olla juuste kasvu jaoks üliolulised:

span>

C-vitamiin. Seda vitamiini on vaja kollageeni, naha sidekoe loomiseks, mida leidub juuksefolliikulites. C-vitamiini sisaldavad tooted on tsitrusviljad, spargelkapsas, paprika, maasikad.

B-rühma vitamiinid. See paljude vitamiinide kompleks,  mis aitab kaasa tervislikule ainevahetusele ning tagab vastavalt juuste ja naha tervise. B-vitamiine võib leida sellistes toiduainetes nagu tumedad lehtköögiviljad, oad, pähklid ja avokaadod.

E-vitamiin. See on võimas antioksüdant, mis toetab tervet peanahka. E-vitamiini rikkad toidud on päevalilleseemned, spinat, oliiviõli, spargelkapsas ja krevetid.

Kui te ei saa neid toitaineid oma toiduga piisavalt, peate mõtlema juukselisandite kohta.

Piisav söömine on oluline ka üldise heaolu jaoks. Iga teie keharakk vajab korralikult toimimiseks vett.

Meeste eesmärk peaks olema 15 – 16  klaasi vett päevas ja naised -  kuni 11 – 12 klaasi päevas. See kogus võib pärineda toidust, veest ja jookidest.  See oleks tark   joo 8 klaasi vett ja lisa ülejäänud allikatest.

 

Stressi juhtimine

Stressitaseme tõhusa juhtimise õppimine võib vähendada juuste edasise väljalangemise ohtu. Muidugi on seda sageli lihtsam öelda kui teha.

Teil võib tekkida vajadus proovida mõnda erinevat stressijuhtimise tehnikat, enne kui leiate endale sobiva. p>

Populaarsed viisid stressi vähendamiseks:

Treening. Treening on suurepärane viis stressist vabanemiseks.  Proovige minna igapäevastele jalutuskäikudele, registreeruda mõnele tantsutunnile või lihtsalt töötada aias.

Hobid. Kui teete midagi, mis teile meeldib, võib see olla suurepärane viis stressiga toimetulemiseks. Kaaluge vabatahtlikku tööd, amatöörteatriga liitumist või millegi oma aeda istutamist või kunstiprojekti alustamist.

Kiri. Püüdke võtta iga päev mõni minut, et kirjutada oma tunnetest ja asjadest, mis teid stressi põhjustavad. Stressi põhjustavate igapäevaste asjade kaalumine võib aidata teil leida viise stressiga toimetulemiseks.

Hingamine ja meditatsioon. Meditatsioon ja hingamisharjutused on suurepärased viisid praegusele hetkele keskendumiseks. Võite proovida ka meetodeid, mis ühendavad meditatsiooni füüsilise treeninguga, näiteks joogat.

Aktuaalsed teraapiad

Juuste väljalangemise vastu võivad aidata mitmed paikselt kasutatavad kreemid, õlid ja muud tooted.

Kortikosteroidid. Kortikosteroide, näiteks prednisooni, kasutatakse mõnikord ka alopeetsia raviks. Neid kasutatakse sageli koos teiste ravimeetoditega.

Kastoorõli. See on populaarne rahvapärane vahend juuste taaskasvamiseks. Kuigi levinud arvamus viitab sellele, et paikne kasutamine võib juuste kasvu kiirendada, puuduvad lihtsalt uuringud, mis seda tõestaksid või mitte. 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.