Facebook Pixel

Vitamiinid vaimse stressi jaoks

Vitamiinid vaimse stressi jaoks

Paljud vitamiinid sünteesitakse meie kehas ebapiisavas koguses, mistõttu tasub aju õigeks ja lihtsaks toimimiseks võtta valmis vitamiinikompleksid.

B1-vitamiini võtmine, see imendub hästi soolestikus ja pärast seda aitab seda transportida depooorganitesse: maks, neerud, müokard. Seega muutub see TDF-iks, mis on vajalik aju jaoks vajalike elementide sünteesiks, mille hulka kuuluvad:

  • atsetüülkoliin (ACC) – vajalik närviimpulsside edastamiseks;

  • lipiidid - on osa rakumembraanide struktuurist, sealhulgas müeliinkestast (närvitüvede komponent);

  • kõrgemad rasvhapped ja kolesterool, mis mängivad samuti tohutut rolli aju energiaprotsessides.

Seega, kui TDP-d ajus tarbitakse, muundatakse see ensüümide mõjul tiamiintrifosfaadiks. See on närvikoe makroerg, millel on antioksüdantsed omadused, mis aitavad ära hoida radikaalide kahjulikku mõju rakkudele.

Täiskasvanutel ja eakatel inimestel on teatud erinevused. kooliõpilaste ja üliõpilaste kategooria. Nende kehas toimuvad vananemisprotsessi käigus mitmesuguseid muutusi.

Meenutagem tõsiasja, et meie vanaemad unustavad pidevalt midagi, isegi neid sündmusi, mis juhtusid neid eelmisel päeval. Samuti on märkimisväärne osa vanematest inimestest altid patoloogilisele unustamisele, mis on seotud orgaaniliste hävitavate muutustega ajus. Kahjustuse tagajärjel kaotavad neuronid oma funktsioonide korrektse täitmise, mis väljendub sellise tuntud haiguse nagu Alzheimeri tõve sümptomites.

Selliste muutuste vältimiseks või vananemisprotsessi aeglustamiseks soovitavad arstid kasutada järgmisi vitamiine.

P-vitamiini peetakse läbilaskevõimega vitamiiniks, kuna see aitab vähendada kapillaaride sisenemist, vere kinnipidamist vereringes ja parandada verevoolu. Selle tulemusena paraneb aju verevarustus neuronite toitumist ja suurendab aju intensiivsust.

Intensiivse vaimse stressi korral on kapillaaride verevool kapillaaride suurenenud läbilaskvuse tõttu häiritud. Veri väljub vereringest koevedelikku, kogunevad ained, mis ärritavad vastavaid valuretseptoreid, mis omakorda põhjustavad üleväsimisel peavalu.

See on ohtlik. et ajuveresoonte suurenenud läbilaskvusega suurte koldete olemasolul on neuronite verevarustus häiritud, mis võib viia neuronite surmani – ajuinfarkt, samuti võib tekkida verejooks ajus või subarahnoidaalses ruumis. Selliseid patoloogiaid nimetatakse insuldiks, millel on iseloomulikud neuroloogilised sümptomid, kalduvus pöördumatute destruktiivsete protsesside tekkele ja kohesele surmale.ergokaltsiferool. Esimene moodustub nahas UV-kiirte toimel, teine pärineb toidust. Need tagavad fosfori ja kaltsiumi mikroelementide hea imendumise. Nad osalevad ka ainevahetuses ja rakkude jagunemise reguleerimises ning see on otsustav hetk neuronite taastumisel ja takistab pahaloomuliste kasvajate kasvu.

E-vitamiinil on ka antioksüdantne toime, mis omakorda aitab kaitsta rakumembraane lipiidide peroksüdatsiooni eest. Samuti kontrollib see vitamiin nukleiinhapete, mis on raku geneetilise aparaadi aluseks, ja heemi, erütrotsüütide keskse lüli sünteesi.

Mineraalained pole vähem olulised inimesele, kelle tegevus on seotud suurenenud vaimse pingega. Need on olulised homöostaasi säilitamiseks, keha elutähtsa aktiivsuse tagamiseks ning nende puudumine toob kaasa mitmesuguseid häireid ja patoloogiaid. Mikroelemente leidub luukoes kristalsel kujul, aga ka pehmetes kudedes tõelise või kolloidse lahuse kujul koos valkudega.

Lugege raamatuid, tehke sporti, õppige luulet, kõndige rohkem värskes õhus, sööge õigesti ning ärge unustage multivitamiine ja mineraalaineid, mis hoiavad teid noorena ja kustumatuna. Olge terve!Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.