Facebook Pixel

Vitamiinid väikelastele

Vitamiinid väikelastele

Lapsed vajavad õigeks arenguks palju vitamiine ja mineraalaineid. Väikelastel võib piiratud menüü tõttu tekkida puudus. Millal peaksite andma oma lapsele vitamiinilisandeid?
Vitamiinipuudus
Igal juhul peaks vitamiinipuuduse lastel määrama arst. Tema on see, kes otsustab, millal ja milliseid vitamiine lapsele anda. Toidulisandeid antakse tavaliselt ainult rinnaga toidetavatele imikutele (D- ja K-vitamiin) ning teatud tervisehäirete all kannatavatele imikutele.
Milliseid lastele mõeldud vitamiine  tuleks anda?
D-vitamiin – serveeritakse kogu imikuea jooksul. Erandiks sellest reeglist on imikud, keda toidetakse piimasegudega, mis annavad vitamiini päevase annuse. D-vitamiini antakse lastel rahhiidi ennetamiseks. K-vitamiin – antakse kuni 3 kuu vanustele rinnaga toidetavatele lastele, et vältida verehüübimisfaktorite vaegusest tingitud haigusi. Kunstpiima saanud lapsed ei vaja lisaannust vitamiini, kuna nad joovad vajaliku koguse piimaga. Aneemiaga, madala sünnikaaluga ja enneaegselt sündinud lapsed peaksid võtma rauda.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.