Facebook Pixel

D-vitamiin ja talv. Kuidas vältida D-vitamiini puudust talvel?

D-vitamiin ja talv. Kuidas vältida D-vitamiini puudust talvel?

D-vitamiini toodetakse kehas päikese käes. Mida teha, kui päikesekiirtest ei piisa? Talvel on külmades kliimavööndites, sealhulgas Ukrainas, oht D-vitamiini vaeguse tekkeks.Kuidas vältida D-vitamiini puudust talvel?
D-vitamiini puudus on enamiku ukrainlaste probleem. Talvel on D-vitamiini eriti vaja, sest selle tase mõjub hästi organismi immuunsusele. D-vitamiin, mis soodustab kaltsiumi imendumist ja on oluline tegur üldises kaltsiumi ainevahetuses organismis, mängib olulist rolli ka vanemas eas, mil meie probleemiks on luude kaitse.
D-vitamiin ja immuunsus talvel
br />D-vitamiin on looduslik hormoon, mis osaleb aktiivselt organismi immuunvastuses. Ilma D-vitamiinita on meie nakkuste eest kaitsjate armee – T-lümfotsüüdid – loid ja vähem julge. Teadlased väidavad, et D-vitamiin on immuunsuse parandamisel kindlasti olulisem kui C-vitamiin. Samuti on teaduslikke tõendeid selle kohta, et D-vitamiinil on võime baktereid piirata. Teadlased mõtlevad ka D-vitamiini puuduse rollile depressiooni tekkes.
Kust saab talvel D-vitamiini?
Talvel Ukrainas võime kindlad olla, et meil on päikesepuuduse tõttu D-vitamiini liiga vähe. Solaariumi kasutamine ei ole mõttekas, sest lambid ei kiirga ultraviolettkiirteid, mis on vajalikud D-vitamiini tootmiseks. Jääb üle otsida D-vitamiini sellest, mida sööme. Armastagem kala! Need sisaldavad üsna palju D-vitamiini. Lisada võib ka avokaadosid, munakollast ja mustikaid ning võid, koort ja ürte. Sellest võivad märku anda ka naha ja sidekesta põletikulised protsessid, samuti müalgia ja neuralgia. Kõige usaldusväärsem viis teada saada, kas meil on D-vitamiini vaegus, on võtta vereanalüüs ja määrata D-vitamiini tase Peame meeles pidama, et liigne D-vitamiin on kahjulik. See tõstab kaltsiumi taset veres, põhjustab peavalu maos ja silmades ning võib põhjustada kõhulahtisust. Märkimisväärse D3-vitamiini puuduse korral võib võtta toidulisandeid, näiteks kalaõli. Täna on see saadaval kapslites, selle maitset ega lõhna me ei tunne.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.