Facebook Pixel

D-vitamiin täiskasvanutele

D-vitamiin täiskasvanutele

Laste D-vitamiini vajadus on hästi teada, aga kuidas on lood selle kasulikkusega täiskasvanutele? Räägime sellest.

D-vitamiini vajavad kõik inimesed absoluutselt igas vanuses, sest see soodustab fosfori ja kaltsiumi imendumist. Tänu sellele, et luukudet perioodiliselt uuendatakse, on D-vitamiini tarbimine vajalik iga päev. Isegi kui kaltsium satub organismi piisavas koguses, ilma D-vitamiinita, on selle töö häiritud.

Eriti oluline on saada D-vitamiini eakatel, kuna neil on oht haigestuda osteoporoosi.

D-vitamiin ei ole kasulik ainult luukoe kaitsmiseks, see vähendab ka vastuvõtlikkust naha-, südamehaigustele. Samuti vähendab D-vitamiini võtmine vähkkasvajate tekke riski, mistõttu selle vitamiini perioodiline tarbimine – see on suurepärane rinna-, munasarja- ja eesnäärmevähi ennetamine.

D-vitamiin. preparaadid parandavad immuunsust, kilpnäärme talitlust. See on ka närvikestade taastamise komponent.

D-vitamiini, aga ka selle vitamiinide komplekse, tuleb juua kursustel, mille määrab arst.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.