Facebook Pixel

Milliseid vitamiine juuksed vajavad?

Milliseid vitamiine juuksed vajavad?


Kasvamiseks, tugevaks ja läikivaks saamiseks vajavad juuksed A-, E-, H-, F-, C- ja B-vitamiini, millest igaüks vastutab oma toimimise eest ja on vajalik, et juuksed oleksid terved, ilusad ja hoolitsetud. Kust me neid vitamiine leiame? Mis ohustab nende puudust? Milliseid vitamiine juuksed vajavad?

Juuksed vajavad paljusid vitamiine, mida leidub toidus – eelkõige köögiviljades. Vitamiinid kasvu soodustamiseks: A-vitamiin!
A-vitamiin ehk nn retinool on meie juustele väga oluline komponent, kuna tugevdab neid.
A-vitamiin mõjutab naha epiteelirakkude ainevahetust. Retinoolipuudus väljendub väga kuivades, nõrkades ja lõhenenud otstes. Selle seisundi pikaajaline säilitamine võib kaasa tuua aeglasema juuste kasvu ja juuste väljalangemise.
A-vitamiini peamiseks allikaks on loomsed koed, nagu maks, munad, rasvane liha, piim, juustud, või. Lisaks leidub seda vitamiini ka tomatites, paprikates, porgandites, juurviljades jm.
B-vitamiinid!
Vähem tähtsad ei ole ka B-vitamiinid.Need on otseselt seotud juuste kasvu füsioloogiliste protsessidega. Nad kaitsevad neid haiguste ja välistegurite kahjulike mõjude eest. Eristatakse järgmisi B-vitamiine:
B1-vitamiini ehk tiamiini leidub päevalilleseemnetes.
B2-vitamiini ehk riboflaviini leidub brokkolis, piimas, jogurtis või sealihas. Kaks ülalmainitud vitamiini reguleerivad rasunäärmete tööd, osalevad rakkude ja kudede regenereerimise protsessides ning pakuvad kaitset kõõma tekke eest.
Vitamiin B3 ehk niatsiin on seotud südame-veresoonkonna süsteemi toimimisega, peaks aitab toota piisavalt punaseid vereliblesid ja mõjutab ka veresoonte laienemist. Tänu sellele viiakse toitained ja hapnik kõikidesse kudedesse ja rakkudesse, sh juustesse, tagades neile piisava toitumise.
Vitamiin B5 mõjub juustele väga hästi. Parandab nende pigmentatsiooni. See on loomulik ravi hallide juuste vastu. Mängib tohutut rolli regenereerimisprotsessides. Leiame seda brokkolist ja ka seentest.
Vitamiin B6 ehk püridoksiin jõuab juustesse sardiinide, banaanide ja maksa söömisel. See on oluline juuste tootmisprotsessis, kuna see osaleb juuksefolliikulite rakkude jagunemises. Seega võib selle vitamiini puudus aeglustada juuste kasvu.
Samuti vastutab juuste kasvu eest B9-vitamiin ehk foolhape.
Ja vitamiin B12 ehk tsüanokobalamiin tugevdab juukseid ja hoiab ära juuste väljalangemise, leidub kanamaksas ja veiselihas. Nende vitamiinide puudus võib põhjustada liigset seborröa.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.