Facebook Pixel

Ravi, mis aitas mul juuste väljalangemisega toime tulla

Ravi, mis aitas mul juuste väljalangemisega toime tulla

Autor Amy Chang

Suure osa oma elust olen ma oma juukseid armastanud. Need olid kohevad ja siidised, ma sain neid lihtsalt kuivatada ja nad nägid täiuslikud välja, neil oli sära ja tervis hoolimata keemilistest šampoonidest ja värvainetest, mida ma neile panin. Kuid kõik muutus, kui sain 29-aastaseks. Peaaegu üleöö hakkasid juuksed, mida pidasin iseenesestmõistetavaks, välja langema. Juuksepiir tõmbus kokku, jämedad tutid muutusid õhemaks ja peanahk hakkas sügelema, ketendama ja kiiresti rasuseks. See õnnekäik ajas mind paanikasse ja nagu iga ilublogija, oli ka minu järgmise 2 aasta missiooniks panna juuksed kiiremini kasvama ja lahendada probleem nende hõrenemisega. Järgneb see, mida ma olen õppinud juuste väljalangemise kohta, mis mõjutab kahjuks kahte kolmandikku maailma naistest, meetodid, mida olen proovinud ja mis ei ole olnud edukad, ja see, mis aitas mul lõpuks tagasi saada need juuksed, mis ma olen. Ma armastasin see on nii palju.

 

Miks mu juuksed hakkavad välja langema?

Stressirohked elusituatsioonid (rasedus), arstiabi (keemiaravi) või alatoitumine võivad põhjustada juuste väljalangemist, kuid kui ükski ülaltoodust ei kehti teie kohta, nagu minu puhul, võib vastus olla jah, jah, arvasid õigesti — hormoonid.

"Kui me saame 30-aastaseks," selgitas Lucinda Ellery, juuste väljalangemise nõustamisettevõtte asutaja, "kasvuhormooni kogus meie kehas väheneb. Kuna see avaldub juustes, hakkab iga üksiku folliikuli ahenema ja juuksefolliikulisid hakkavad tootma õhemad, lühemad ja hapramad nõrgemate võllidega juuksed, mis annab üldise juuste hõrenemise efekti. See muutus on loomulikult seotud meie geneetika ja vananedes toimuvate hormonaalsete muutustega.”

Lucinda selgitas mulle, et oma osa mängib ka testosterooni taseme tõus. Juuksefolliikuli rasunäärmetes leiduva ensüümi abil muudetakse testosteroon DHT-ks (dihüdrotestosterooniks), mis seostub juuksefolliikulite retseptoritega, põhjustades nende kokkutõmbumist ja/või väljalangemist.

 

Juuste väljalangemine: mis on valesti?

Seda kuuldes on minu vahetu reaktsioon oli otsida juuste väljalangemist ennetavaid toonikuid ja šampoone, mis takistavad sünteetilise östrogeeni ja karmide kemikaalide abil DHT kogunemist peanahale. Need tooted toimisid ajutiselt, kuid kemikaalid ärritasid peanahka, põhjustasid nahapõletiku ägenemisi piki juuksepiiri, kuid lõpuks lahendasid need probleemi mõneks ajaks. Kuid niipea, kui ma nende kasutamise lõpetasin, hakkasid juuksed uuesti välja langema.

Tooted, mis aitasid juuste väljalangemise vastu:

1.    Üleminek looduslikele toodetele.

Alles pärast seda, kui leidsin keskkonnasõbralikud juuksehooldustooted, nägin, et mu juuksed hakkasid tasapisi taastuma. Brändi Rahua, mis kasutab rahuaõli, mis pärineb sügavalt Ecuadori Amazonase piirkonnast ja on rikas oomega-9 sisaldusega, piisavalt madala fraktsiooniga, et tungida läbi juuksekarva ja tugevdada seda seestpoolt, on olnud juuste taastamisel võimas tegur. Kuu aega pärast Rahua šampooni ja palsami kasutamist hakkasid piki juuksepiiri kasvama väikesed karvad ja mu juuksed muutusid märgatavalt paksemaks. Samuti tundsin leevendust peanaha sügelusest pärast sellise vahendi nagu  Peanaha toonik.

 

2.    Peanaha massaaž.

Peamine järeldus, mille tegin pärast Lucinda Elleryga vestlemist, oli pöörata erilist tähelepanu peanaha hapnikuga varustamisele läbi massaaži, mis soodustab tervete juuste kasvu. Sellest ajast peale olen hakanud peanahka masseerima kaks kuni kolm minutit iga kord, kui olen juukseid šampooniga pesnud, ja kord nädalas 5-10 minutit oomega-rikka juukseõliga.

 

3. Kuidas kontrollida oma kilpnäärme seisundit.

Orgaanilistele juuksehooldustoodetele üleminek lahendas 80% juuste hõrenemisest ja sünteetilise kilpnäärmeravimiga alustamine sulges ülejäänud 20%.

Kui mu juuksed hakkasid esimest korda välja langema, tegin põhjaliku vereanalüüsi, et kontrollida oma rauasisaldust, hormoonide taset ja kilpnääret. Minu arst ütles, et kõik näitajad on normi piires, aga alles aasta hiljem, kui eelmisel suvel soovisin rasestuda, andis sünnitusarst märku kilpnäärme probleemist. Ta ütles, et mu TSH (kilpnääret stimuleeriv hormoon) on "normaalses" vahemikus. vahemik 3,5 (tavaline vahemik on 0,5 kuni 4), kuid "ideaalne" naiste vahemik on 1 kuni 2. Ta soovitas mul hakata võtma väga väikeses annuses sünteetilist kilpnäärmehormooni levotüroksiini. Kuu aega pärast ravimi võtmist hakkasid mu juuksed hullult kasvama. Sünteetilise hormooni võtmise alustamisest on möödunud kuus kuud ning kombineerituna tavaliste orgaaniliste juuksehooldustoodete ja peanahamassaažiga on selle tulemusel mu juuksed paksemad ja tervemad kui kunagi varem.

Emmy Chung – Los Angeleses tegutsev influencer, BOND EN AVANT asutaja, ilublogija ja tervislike eluviiside propageerija on spetsialiseerunud looduslikule nahahooldusele ja meigile ilma kahjulike aineteta ning vananemisvastastele trendidele. Akne ja perioraalse dermatiidi üleelajana jagab ta oma kogemusi tundliku naha eest hoolitsemisest tänapäeva ilumaailmas. Saate lugeda Emmy artikleid tema veebisaidil bondenavant.com ja Instagramis @bondenavant.

 

 

Sisu
  • Miks mu juuksed hakkavad välja langema?
  • Juuste väljalangemine: mis on valesti?
  • Tooted, mis aitasid juuste väljalangemise vastu:
  • 1. Üleminek looduslikele toodetele.
  • 2. Peanaha massaaž.
  • 3. Kuidas kontrollida oma kilpnäärme seisundit.
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.