Facebook Pixel

Mida on seleeni kohta kõigil oluline teada

Mida on seleeni kohta kõigil oluline teada

Kui rääkida vitamiinidest, mineraalainetest ja terviselisanditest, siis esimese asjana meenuvad kõigile C-vitamiin, kaltsium, magneesium, B-vitamiinid. Ja vähesed teavad, kui oluline see on. on immuunsuse, keha täieliku toimimise jaoks seleen. Suuresti seetõttu, et see on seotud eranditult keemiliste elementide perioodilisuse tabeliga, mitte inimeste tervisega.

Ajaloolised faktid

Selle kasulikud omadused on aga tuntuks saanud suhteliselt hiljuti. Väike abi aitab teil sellest mikroelemendist üldise ettekujutuse saada.

 1. Esimest korda eraldas ja kirjeldas seleeni 1871. aastal parun Jens Jakob Berzelius.
 2. Eelmise sajandi kolmekümnendatel kasutati seleeni elektriseadmete valmistamiseks. Seda kasutati nende tootmisel üle 40 aasta, kuni selle asemele tulid kompaktsemad ränielemendid.
 3. Bioloogilist tähtsust inimestele ja loomadele hakati uurima alles 1954. aastal.
 4. 1980. aastal leiti, et seleeni leidub iga imetajaraku tuumas.

Nüüd on uurimine käimas. Ja igal aastal osta seleeni muutub suuremaks. Seetõttu on oluline teada täpselt, kuidas see tervist mõjutab, et seda säilitada kõrge eani.

Bioloogiline roll

Täiskasvanud inimese keha sisaldab 10–14 mg seleeni.

Täiskasvanu keha sisaldab 10-14 mg seleeni. Suurim kogus on koondunud:

 • maksa;
 • põrn;
 • süda;
 • munandites, meestel seemnetorukestes.

Seega võime teha loogilise järelduse, et selle puudus põhjustab nende elutähtsate organite häireid. Lisaks on defitsiidiga halvenenud joodi imendumine ja sellest tulenevalt kilpnäärmehaigused.Seleen osaleb ka lipiidide ja valkude ainevahetuses. Seetõttu on selle roll normaalkaalu hoidmisel üsna märkimisväärne.

Seleen on üks immuunsüsteemi jaoks kõige olulisematest elementidest. See käivitab keha viirusevastase kaitse. Ja me ei räägi ainult külmetushaigustest, vaid ka sellisest tõsisest haigusest nagu HIV. Tänapäeval on seleen osa HIV-nakatunud inimeste ravist, kuna see aeglustab viiruse arengut ja peatab ülemineku HIV-lt AIDS-ile. Ja see pole ainus haigus, mis selle mõju all taandub.

 1. Meditsiiniline statistika näitab, et Alzheimeri tõbi „jääb kiiresti nooremaks”. Kui 30 aastat tagasi diagnoositi seda üle 65-aastastel inimestel, siis nüüd avastatakse esimesed sümptomid juba 40-50-aastaselt. Seleeni peetakse üheks kõige tõhusamaks vahendiks psüühikahäirete ennetamisel. Diagnoositud haiguse korral 'pidurdavad' lisaportsjonid haiguse arengut, parandavad üldseisundit.
 2. Patsiendid, kellel on diagnoositud Parkinsoni tõbi, hulgi ateroskleroos, saavad ka spetsiaalset dieeti, treeningut ja seleenilisandeid. Enam kui 350 000 patsiendiga tehtud uuringud on näidanud, et nende vere seleenisisaldus on võrreldes täiesti tervete inimestega vähenenud. Puuduse täitumisel lihaste aktiivsus paraneb, ägenemiste sagedus väheneb.
 3. Seleeni tabletid näitavad suurepäraseid tulemusi vähihaigete ravis. See stimuleerib immuunsüsteemi, pärsib vähirakkude arengut. Neid nimetatakse vähikaitsjateks, sest normaalse seleenitaseme korral veres väheneb vähi diagnoosimise risk 60%-ni. Mis puudutab vähihaigete ravi, siis eritoitumine, teraapia, seleenilisandid suurendavad täieliku paranemise võimalust.

Kas see toimib nii?

Hiljutised uuringud näitavad võimsat antioksüdantset toimet.

Millel nii tugev mõju organismile põhineb? Hiljutised uuringud osutavad võimsale antioksüdantsele toimele. Vabad radikaalid tekivad organismis loomuliku ainevahetuse käigus. Normaalsel tasemel on neil võimas antibakteriaalne toime. Kuid suurenedes toimuvad oksüdatiivsed protsessid kiiremini ja patogeenid surevad koos kasulike vajalike bakteritega.

Selle tulemusena on kaitsev keha funktsioon väheneb, see muutub haavatavaks viiruste suhtes, suurendab pahaloomuliste kasvajate tekke riski. Kui toitumine on tasakaalustatud, siis piisavas koguses antioksüdante tuleb toidust. Need reguleerivad vabade radikaalide taset, suurendavad kaitsefunktsioone.

 

Vajaduse põhjused

See esineb erinevatel põhjustel ja isegi inimestel, kes järgivad õigele toitumisele. Mõelge peamistele.

 1. Iga kümnendiga märgivad teadlased langust seleeni tasemes mullas . Seetõttu ei satu see toiduks kasvatatavatesse taimedesse.
 2. Kui on küllaldaselt varustada seleeni toiduga, kuid joodipuuduse korral see praktiliselt ei imendu, mistõttu tekib vähehaaval defitsiit.
 3. Keskkonnasäästlikult ebasoodsates piirkondades, sealhulgas suurtes suure gaasisisaldusega linnades, suureneb seleeni tarbimine proportsionaalselt. Seega, kui teile tundub, et teie menüü on täiesti tasakaalus, peaksite siiski ostma seleeni <. strong>Kiiev, Harkiv, Odessa, Dnipro, Zaporožje, Nikolajev, Krivoi Rog, Poltava, Žitomir.
 4. Kui tarbite liigselt kolesteroolitaset alandavaid toite ja toidulisandeid.

Vajaduse sümptomid

Eespool loetletud haigused on pikaajalise seleenipuuduse tagajärjed.

Eelpool loetletud haigused on aastatepikkuse seleenipuuduse tagajärjed. Millised sümptomid sellele viitavad?

 1. Lihasnõrkus, sage lihasvalu, isegi kui füüsilist tegevust ei olnud.
 2. Südamehaigused.
 3. Reproduktiivprobleemid (meestel ja naistel).
 4. Sagedased külmetushaigused, isegi soojal aastaajal.

Viimasel juhul tuvastatakse kõige sagedamini madal seleenisisaldus veres, kuna lapsi saada soovivad paarid läbivad täieliku läbivaatuse, mis hõlmab ka asjakohast analüüsi. Toitumise kohandamine, lisaportsjonid toidulisanditena suurendavad naiste ja meeste viljakust ning seega terve lapse saamise tõenäosust.

Ukraina tervishoiuministeerium viib regulaarselt läbi seleenipuuduse valdkonna uuringuid. Keskmiselt kahel kolmest ukrainlasest esineb helitugevuse puudujääk 20% kuni 80%.

 

Päevane portsjon

Arvestatakse seleeni taset madal, kui analüüs näitab, et see on alla 45 mcg 1 liitri vere kohta. Selle igapäevane eritumine kehast toimub urineerimise, roojamise, higistamise protsessides. Juuste väljalangemisega kaasneb väike väljalangemine. Kui palju seleeni tuleks päevas tarbida, et säilitada selle normaalne tase? Oleneb vanusest.

Vanus

Seleeni kogus mikrogrammides

1 aasta

20

4–8 aastat

30

9–13 aastat vana

40

14-18 aastat vana

55

19-aastased ja vanemad naised

55

19-aastased ja vanemad mehed

70

Rasedad ja imetavad naised

65–75

Tuleb märkida, et erinevates riikides on soovitatavad erinevad annused. Seda asjaolu tuleb õige ravimi valimisel arvestada. Vahemik on 40 mgc kuni 220 mgq. Toiteväärtuse ja mulla omaduste määramisel võeti arvesse.

Seleen toodetes

Lihtsaim viis tervena püsida on süüa õigesti.

Lihtsaim viis tervena hoida on õigesti süüa . Toitumise tasakaalustamiseks peaksite teadma, kuidas saada seleeni toiduainetes.

style='font-weight: 400;'>80

Toote nimi

Seleenisisaldus μg/100 g

Veisemaks

40–60

Veiseliha

40

Kana

55

Türgi

70

Part

68

tuunikala

Heeringas

55

Mereahven

44

Maisi

30

Riis

28

Oad

25

Lääts

20

Hernes

13

Kaerahelbed pa

25

Tatar

27

Päevalilleseemned

70

Munad

32

Kapsas

3

Küüslauk

30

Pistaatsiapähklid

20

Väiksemates annustes leidub seda ka enamikes juur- ja puuviljades. Lisaks sisaldavad need vitamiine ja mineraalaineid, mis aitavad kaasa paremale imendumisele organismis.

Millal on tõesti vaja võtta seleenitabletid?

ratsiooni korrigeerimine aitas parandada enesetunnet

Kui toitumise korrigeerimine aitas heaolu parandada, siis sa kindlasti ei vaja lisaportsjoneid. Siiski on juhtumeid, kui neist ei saa loobuda. Kellele neid üldse vaja on?

 1. Südamehaigustega inimesed.
 2. Taimetoitlased.
 3. ülekaalulised ainevahetushäiretega inimesed.
 4. Kui te ei saa õigesti süüa.
 5. Need, kellel on puudujääk laboratoorsete uuringute tulemusena.
 6. Suitsetamine, alkohol, suur kogus suhkrut vähendab selle imendumist.

Tasub teada, et nendel juhtudel seleeni kasulikud omadused> Toidulisandite tarbimist peab suurendama õige toitumine. Maksimaalse kasu saamiseks vajame ka vitamiine E ja A. Just sellises kombinatsioonis annavad need häid tulemusi.

Eeskirjad

Seda tüüpi toidulisand on üks Harvadel juhtudel, kui arst määrab rohkem, kui inimesed ise otsustavad. See asjaolu on tingitud sellest, millest me alguses rääkisime - see on vähem tuntud kui teised lisandid. Seleeni kohta kehtivad aga samad reeglid, mis teistelegi. Kuidas seleeni õigesti võtta?

 1. Määratlus ise viitab toidulisandile. Seetõttu peate seda võtma koos toiduga.
 2. Joo alati palju vett. 1 või 2 klaasi tagavad lahustumise ja imendumise.
 3. Püüdke vältida nende võtmist koos toodetega, mis millel on kõrge mikroelementide sisaldus, et vältida üleannustamist. Näiteks kui sööte sageli maksa, ei vaja te tõenäoliselt toidulisandit.

Ettevaatusabinõud

kõik toidulisandid on kasulikud

Pidage meeles, et kõik toidulisandid on kasulikud, kui järgite rangelt kõiki oma arsti ja arsti soovitusi. tootja . Igasugune "isetegevus", soov saada võimalikult kiiresti tulemusi, viib ebameeldivate tagajärgedeni. Suurtes annustes on see tõeline mürk. Kuidas tuvastada üleannustamise sümptomeid?

 1. Iiveldus.
 2. okse.
 3. Kõhulahtisus.
 4. Depressioon.

On väga oluline lõpetada selle võtmine ja pöörduda arsti poole. Kindlasti öelge meile, millist ravimit võtsite, millises annuses, ja täpsustage ka tarbimise kestust. See teave aitab teil valida õige ravi. Üleannustamine toimub järgmistel juhtudel.

 1. Võttes Selenium Tablets soovitatavast pikem. See kipub organismi kogunema.
 2. Kui su toidus on piisavalt seleeni, siis lisaportsjon toob kaasa ka ebameeldivaid tagajärgi.
 3. Kui sa said valesti aru, kui palju päevas vajalik osa. Teada on tuhandeid juhtumeid, kui selgus, et seleenimürgitusega patsiendid ajasid lihtsalt segi mg (milligrammi) ja mcg (mikrogrammi), mistõttu võtsid nad sadu kordi suurema annuse.

Olge lastele lisaportsjonite andmisel eriti ettevaatlik. Parim lisand neile on õige toitumine. Imikutele piisab seleenist, mis tuleb emapiimast ja imikutoidust. Rasedad ja imetavad naised, kelle vitamiinide ja mikroelementide tarbimine sel perioodil suureneb, peaksid enne toidulisandite võtmise alustamist konsulteerima arstiga.

Samuti , ärge unustage peita laste eest toidulisandeid, ravimeid. Nende loomulik uudishimu ja soov kõike n-ö hambuga proovida on kõige levinum laste mürgistuse põhjus.

Mida vaadata jaoks valides?

Tavaliselt osalevad arst annab oma soovitused

Tavaliselt annab raviarst oma soovitused ravimi või toidulisandi valiku kohta. Kui ta märkis ainult annuse või soovite ise valiku teha, siis mõned kasulikud näpunäited aitavad teil õige lahenduse leida.

 1. Pöörake tähelepanu vabastamisvormile. Neile, kellel on probleeme neelamisega, sobivad paremini vedelal kujul pulbrid. Hõivatud inimestele on tablette ja kapsleid parem käepärast hoida
 2. Meestele Ja naiste kehad on erinevalt üles ehitatud. Seetõttu vajavad vitamiinide ja mineraalide kompleksid erinevaid. Kindlasti pöörake tähelepanu spetsiaalsetele siltidele pakenditel Sama reegel kehtib ka lastele mõeldud toidulisandite valikul.
 3. Kui teil on allergia, lugege alati koostisosi. See aitab vältida allergeeni sattumist kehasse. Kas teil on kahtlusi? Seejärel valige hüpoallergeenne koostis.
 4. Tootmine põhineb taimset ja loomset päritolu komponentidel . Kuigi seleeni hind sõltub muudest teguritest, on see punkt taimetoidu pooldajatele siiski oluline. Vastava märgise leiab pakendilt.
 5. Kui otsustate võtta toidulisandeid selle puudusega kaasnevate võimalike haiguste ennetamiseks proovi valida A-, C-, E-vitamiinide kompleks.

 

Lühiülevaade populaarsetest kaubamärkidest

Samamoodi kasulik on mõista tootjaid.

Mitte vähem kasulik tootjate mõistmiseks. Igaüks neist püüab välja töötada optimaalse valemi, mis oleks tõhus kõigile. Lõplik maksumus sõltub sertifikaadi olemasolust, transpordikuludest ja loomulikult kaubamärgi tuntusest. Kõige populaarsemate kaubamärkide funktsioonide mõistmiseks kasutage võrdlustabelit.

 

 

Brändi nimi

Toote omadused

Solgar

Ameerika bränd, mis toodab rohkem kui 50 tüüpi lisandid. tegeleb oma uurimis- ja arendustegevusega. GMP sertifikaat.

Now Foods

Tõeline tootekvaliteedi auhindade rekordiomanik. Regulaarne rahvusvaheliste näituste osaleja.

Thorne Research

Premium-vitamiinid ja toidulisandid. Valemite keskmes – orgaanilisus, ökoloogiline puhtus. On Ameerika olümpiakoondise ametlik sporditoidu ja vitamiinide tootja.

Pure Encapsulations

Rikka ajaloo ja eriliste põhimõtetega Ameerika kaubamärk. peamine on ohutus. Erilist tähelepanu pööratakse hüpoallergeensete vitamiinide ja toidulisandite väljatöötamisele.

Vitrum

Ukraina kaubamärk, mis on kogunud populaarsust tänu spetsiaalsetele vitamiinide ja mineraalainete kompleksidele. Sealhulgas võtab iga kolmas rase naine spetsiaalset Vitrumi kompleksi.

Kõige lihtsam leida apteekidest Seleen Solgar ja Vitrum. Kui Kiievi ja suurte piirkondlike keskuste elanikele on saadaval lai valik toidulisandeid, siis väikelinnades ja piirkondlikes keskustes on neid väga raske leida. Parimal juhul müüakse neid kõvasti ülepaisutatud hindadega. Seetõttu on mõistlik kasutada veebipoe teenuseid. Sel juhul leiate kindlasti vajaliku taskukohase hinnaga.

Olulised punktid

Kõik, mida te saab teha järgmisi järeldusi.

Kõigest saab teha järgmised järeldused.

 1. Inimeste puudujääk suureneb aasta-aastalt.
 2. Seleenivitamiinid toimib tõhusamalt kui puhtal kujul.
 3. See on parim viis onkoloogia, Alzheimeri ja Parkinsoni tõve ennetamiseks ning südametegevuse säilitamiseks.
 4. Enne valiku tegemist on oluline konsulteerida oma arsti või toitumisspetsialistiga. eparata.
 5. Te peate teadma, kuidas seleeni võtta õigesti ja austa  ettevaatusabinõud võtmise ajal, et vältida üleannustamist, hoidke kõik ravimid lastele kättesaamatus kohas.

Seleeni tablettide hind Ukraina on kõigile kättesaadavad. Seetõttu ei tasu enda ja oma lähedaste eest hoolitsemist edasi lükata: mida varem ennetusmeetmetega alustate, seda suurem on võimalus säilitada tervis ja heaolu kõrge eani.

KKK – korduma kippuvad küsimused:

Я живу в Южноукраинске и у нас цены на аналогичные добавки намного выше. Продавцы говорят что в интернете продают только подделки - а у них оригинал. Это правда?

Любые популярные товары, к сожалению, подделывают. И часто продают по той же цене, что оригинал. Мы являемся официальными дистрибьюторами всех представленных в каталоге брендов, поэтому риск купить у нас подделку полностью исключен. Что касается вашего вопроса, то стоит проверить в магазине соответствие представленных у них товаров. Обратите внимание на четкость печати этикетки, наличие специальных защитных пломб. Сравнить надписи можно с фото в каталоге, которые сделаны с оригинальных упаковок в высоком качестве. Тогда ситуация прояснится.

Какой селен в добавках на вкус?

По своему желанию вы можете выбрать добавку без вкуса или с приятным для вас. Например - с апельсиновым или тропическим. Таким образом прием не будет вызывать дискомфорта и ассоциироваться с обычными таблетками.

Мне кажется, что у меня есть симптомы дефицита селена. Но не знаю какой выбрать. Спрашивала у врача — он понятия не имеет о добавках. Какой препарат лучше выбрать?

Вы можете позвонить нашим менеджерам. Они имеют специальное образование и помогут сделать лучший выбор в соответствии с симптоматикой. Вполне может быть, что вам понадобится совершенно другое средство.

Знаю что селен плохо усваивается без йода. Значит ли это что нужно принимать еще и йод вместе с ним?

Есть разные способы добавить йод в рацион. Например — йодированная соль, морские водоросли, рыба. Принимать дополнительную порцию йода в виде добавок нужно только по назначению врача.

Во время беременности можно принимать селен?

Помните о том, что любые добавки, даже безобидный витамин С в этот период лучше принимать только после консультации у врача, который вас наблюдает. Беременным часто назначают витаминно-минеральные комплексы. Популярностью пользуется Мультивитамины Пренатал плюс, Витрум, 30 таблеток. Он содержит полный комплекс который помогает компенсировать повышенный расход витаминов и минералов, а также обеспечивает правильное развитие плода. Но все же не рискуйте покупать самостоятельно — поговорите сперва с вашим врачом.

Sisu
 • Ajaloolised faktid
 • Bioloogiline roll
 • Kas see toimib nii?
 • Vajaduse põhjused
 • Vajaduse sümptomid
 • Päevane portsjon
 • Seleen toodetes
 • Millal on tõesti vaja võtta seleenitabletid?
 • Eeskirjad
 • Ettevaatusabinõud
 • Mida vaadata jaoks valides?
 • Lühiülevaade populaarsetest kaubamärkidest
 • Olulised punktid
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.