Mida vähesed teavad C-vitamiinist

Mida vähesed teavad C-vitamiinist

Teaduslik määratlus

Nimi ise „askorbiinhape” tuleneb Vana-Kreeka sõnast "mitte-" ladina scorbutus, mis tähendab "skorbuut". Seega on sõnasõnaline tõlge "haigestumisevastane". See orgaaniline ühend valemiga C6H8O6 on bioloogiliselt aktiivne element, mis osaleb biokeemilistes protsessides. Vajalik luustikule ja sidekoele, mis muutub lahtiseks, vastuvõtlikuks infektsioonidele, defitsiidi korral põletikulistele protsessidele.

See on mõeldud sel põhjusel põevad virmalised, kellel on piiratud juurdepääs värsketele puu- ja köögiviljadele, skorbuudi käes. Selle tulemusena igemed veritsevad, muutuvad lahti ja hambad kaovad. Puuduse saab aga avastada varajases staadiumis ja mitte oodata, kuni tõsine haigus avaldub.

 

Uuringud

C-vitamiini vaeguse ja skorbuudi vaheline seos tehti kindlaks umbes 90 aastat tagasi.

Seos C-vitamiini ja skorbuudi levik tekkis umbes 90 aastat tagasi. Sel ajal saadi see esmakordselt sünteetiliselt. Sellest hetkest alates algasid tõsised uuringud selle mõju kohta inimeste tervisele. Olulisemad neist on seotud Linus Paulingu nimega. Vaatame allpool mõningaid tema nimega seotud olulisi fakte.

 1. Ise teadlane oli kahel korral Nobeli preemia laureaat saavutuste eest keemias.
 2. Tema uurimustöö C-vitamiini ja selle mõju organismile jätkus üle 25 aasta.
 3. Teadlane ise võttis iga päev suuri annuseid – mitte vähem kui 10 000 mg iga päev, samas kui tema jõudlus ja aktiivsus hämmastas kõiki tema ümber.
 4. Kui ta seda võtma hakkas, ei külmunud ta peaaegu üldse.
 5. Suurel teadlasel õnnestus tõestada, et see on ainuke vitamiin, mida keha ei ladestu – seda tuleb iga päev täiendada.
 6. Linus Pauline d lõi kümneid C-vitamiini baasil valmistatud valemeid, lükates samal ajal kategooriliselt tagasi äriettevõtete pakkumised neid müüa. Ta väitis, et teadus peaks teenima inimesi, mitte kaubandust.
 7. Tema nimi ameeriklastele seostatakse tõelise revolutsiooniga toidulisandite vallas: tänu väsimatule tööle, väljaannetele, raamatutele võttis iga neljas ameeriklane eelmise sajandi 60ndatel toidulisandeid ja soovitas neid sõpradele.
 8. Ta suri 93-aastaselt, väites vahetult enne oma surma, et pikaealisuse saladus on tervislik toitumine, suured annused C-vitamiin ja positiivsed emotsioonid, tugev sõbralik perekond.

Vastased ja toetajad

Vitamiin C on võimas antioksüdant.

C-vitamiin on võimas antioksüdant. Selle suured annused vähendavad vabade radikaalide taset kehas, häirivad loomulikku oksüdatsiooniprotsessi. Sellest tulenevalt põhjustab see ainevahetus- ja seedehäireid. Seda tõendavad uuemad uuringud. Nende põhjal peavad paljud Paulingi teooriat ekslikuks. Seetõttu nimetavad oponendid teda teaduse teeneid vaatamata sageli antiteadlaseks.

Tegelikult on igal asjal oma " kuldne keskmine''. Poolt-argumentidena võib pidada järgmisi olulisi punkte.

 1. Inimesed, kes võtavad päevas piisava annuse C-vitamiini, haigestuvad harvemini ja paranevad kiiremini.
 2. C-vitamiin tõesti aeglustab vähirakkude kasvu.
 3. Kosmeetikud aktiivselt kasutada vananemisvastaseid omadusi.
 4. Mis puudutab C-vitamiini toidulisandite vastaseid, siis neil on oma argumendid, mida kuulata. Need põhinevad uusimatel teaduslikel ja kliinilistel tõenditel.
 5. Liiga suur annus võib põhjustada allergiat.
 6. C-vitamiini ei ole kliiniliselt tõestatud, et see aitaks ravida külmetushaigusi .
 7. Pikaajaline üleannustamine põhjustab tasakaalutust ja vastuvõtlikkust keha infektsioonidele, suurendades onkoloogiliste ja südamehaiguste tekkeriski.

Bioloogiline roll

Selliste vastuoluliste andmete mõistmiseks tasub mõista, kuidas C-vitamiin mõjutab keha.

Selliste vastuoluliste andmete mõistmiseks Esiteks tasub mõista, kuidas C-vitamiin keha mõjutab. Alustuseks on just tema see, kes on meie jaoks energiaallikas. Kindlasti pidite märkama, kui raske on talvel hommikul ärgata, kui toidulaual pole peaaegu üldse värskeid puu- ja köögivilju. See on oluline, kuid kaugeltki ainus C-vitamiini funktsioon organismis.

 1. Osaleb kollageeni sünteesis. Just sel põhjusel näevad õigesti toituvad inimesed alati nooremad välja kui nad on.
 2. Muudab halva kolesterooli sapphapeteks ja soodustab nende loomulikku eemaldamist.
 3. Suurendab imendumist. hemoglobiinisisaldus soolestikus.
 4. Stabiliseerib ubikinooli ja E-vitamiini tasakaalu.
 5. Stimuleerib interferooni – loodusliku hormooni, mis võitleb viirusinfektsioonide vastu – sünteesi. Seetõttu peetakse seda looduslikuks immunomodulaatoriks.
 6. Ta osaleb ka biosünteesis paljudest aminohapetest. Kogu protsessist pole aga veel täielikult aru saadud.

Kahtlemata kasu mõistlikes annustes

Nende andmete põhjal on loogiline eeldada, et me kõik vajame C-vitamiini iga päev, kuid mõistlikes annustes.

Nende andmete põhjal on loogiline eeldada, et C-vitamiini, mida me kõik vajame iga päev, kuid mõistlikes annustes. 2005. aastal tehti huvitav uurimus.

 1. Nad tõestasid, et ratsionaalne toitumine, C-vitamiini toidulisandite võtmine talvel (päevase annuse piires) on parim enneaegse vananemise, Alzheimeri tõve tekke ennetamine.
 2. Lisaks on vähihaigetele ette nähtud C-vitamiini toidulisandid koos spetsiaalse dieediga. Haiguse varajases staadiumis, aga ka taastusravi perioodil pärast operatsiooni ja keemiaravi aitab aktiveerida taastumisfunktsioone ja toime tulla haigusega.
 3. Näidatud eelised ülekaalulistele inimestele. Ainevahetuse kiirenemine, toonuse tõus aitab kaasa suuremale aktiivsusele ja selle tulemusena kaalulangusele.
 4. C-vitamiin ei ravi külmetust ja grippi. Kuid see aitab kaasa kiiremale taastumisele ja taastumisele pärast neid.

Millist päevaannust me vajame?

Kui mõned Linus Paulingu väited on piisavalt vastuolulised, pole mõnda neist kunagi ümber lükatud. Näiteks, et C-vitamiini ei sünteesita organismis ja seda tuleb tarnida väljastpoolt. Et end täielikult vitamiiniga varustada, on oluline mõista, millist annust me vajame.

Soovitatav päevaraha>

 

Vanus (aastad)

C-vitamiin (mg)

Imikud strong>

0–6 kuud

40

7–12 kuud

50

Lapsed

1–3

15

4–8

25

Mehed

9–13

45

14–18

75

19–70

90

Rohkem kui 70

90

Naised

9–13

45

14–18

65

19–70

75

> ; 70

75

Rase

19–50-aastane

85

Imetavad naised>

19–50 aastat

120

  

Päevane annus võib riigiti erineda ja seda tuleks välismaiste vitamiinide ja toidulisandite ostmisel arvesse võtta. Annused arvutab välja iga riigi tervishoiuministeerium, võttes arvesse piirkonna toitumise iseärasusi.

Tooted tervis ja energia

Üha rohkem inimesi eelistab kvaliteetseid looduslikke tooteid

Kui kui möödunud sajandi viiekümnendatel aastatel arvati, et ainult Bioadditiivid lahendavad terviseprobleeme, varustavad organismi kõige vajalikuga, siis tänapäeval eelistatakse üha enam kvaliteetseid, toitainete-, vitamiini- ja mineraalaineterikkaid looduslikke tooteid. Kuidas täiendada dieeti, et saada iga päev C-vitamiini täies mahus?

C-vitamiini sisaldavad tooted

mg/100g

Värske sõstar, värske petersell

200

Guajaavikonserv

180

Toores punane paprika

165

Toores roheline paprika

127

Toores brokkoli

110

Toores must redis

100

Kivi

80

60

Apelsin, värske sidrun

52

Toores lillkapsas, värske apelsinimahl

50

Värske mango, klementiinid, punane sõstar

42

Toores spinat, keedetud lillkapsas, maisisalat, toores võilill

35-40

Toiduvalmistamine hapuoblikas, vaarikad, melon, toores bataat, vasikamaks, toores redis, toores portulak, keedetud kapsas

20-26

Keedetud roots, keedetud mangold, tooresller, toores tomat, squash, rukola, linnumaks, vasikaajud

15-19

Toores hiina kõrvits, keedetud oad, keedetud naeris, keedetud spargel, keedetud spinat

10–12

Erinevalt teist tüüpi vitamiinid, seda leidub lihtsates, tuttavates ja taskukohastes toitudes. Seetõttu ei ole nende abiga raske päevanormi täiendada.

Millal on vaja lisaportsjoneid?

Koos sellegipoolest on küsimus enam kui loogiline.

Seda arvestades on küsimus enam kui loogiline. Tegelikult tuleb selliseid olukordi ette sagedamini, kui esmapilgul paistab.

 1. Talvel ja kevadel on peaaegu kõigil vitamiinipuudus. Vitamiinipuudus tekib värskete köögiviljade ja puuviljade puudumise või minimaalse koguse tõttu.
 2. Suitsetajate vitamiinid ja mineraalid imenduvad halvasti, veresooned on nõrgenenud. Täiendavad portsjonid aitavad osaliselt vähendada nikotiini tekitatud kahju, taastada normaalse vitamiinitaseme veres.
 3. Nohu ja gripi ajal osta C-vitamiin Arst soovitab teil immuunsüsteemi aktiveerida ja kiiremini taastuda.
 4. Taastumine pärast operatsiooni on keeruline, mõnikord pikk protsess. Haiglatingimustes ei ole alati võimalik täielikult süüa. Olukord on veelgi raskem, kui patsiendil on probleeme neelamise ja närimisega. Seejärel manustatakse patsientidele kõik hoolduseks ja taastumiseks vajalik intravenoosselt.
 5. Samuti vale toitumine. beriberi. Jahu, praetud, soolased ja suitsutatud toidud sisaldavad minimaalsetes annustes palju kaloreid ja kasulikke aineid. Seega, kui peate töökihutamise tõttu kiirtoitu näksima, siis C-vitamiini kapslid peaksid olema teie pidevad kaaslased.
 6. Stressist tingitud isukaotus on tõsine põhjus C-vitamiini ostmiseks.

Kuidas puudust märgata?

On mitmeid sümptomeid, mis aitavad meil puudust varakult märgata:

 • hommikune väsimustunne, mis õhtul halveneb;
 • pikaajaline defitsiit põhjustab isegi noortel inimestel aknet, naha kuivust ja peeneid kortse;
 • verevalumid tekivad kergesti isegi siis, kui nahale ei avaldata liigset survet, mis siis pikaks ajaks kaovad;
 • ülekaalu peetakse samuti üheks tunnuseks;
 • sagedased ninaverejooksud;
 • ärritatavus, närvilisus, stress.

Kui teil on üks või mitu neist, peaksite konsulteerige arstiga , kes aitab teil kohandada toitumist, valida optimaalse kompleksi.

Vastunäidustused, ettevaatusabinõud

 C-vitamiin kuulub ravimite rühma, mida kõige sagedamini ostetakse iseseisvalt

C-vitamiin kuulub ravimite rühma, mida enamik ostjaid ostab iseseisvalt, arvates, et see ei saa kahju tekitada. Tegelikult, nagu ka oma lemmiklisandite puhul, peaksite sellega ettevaatlik olema, sest peate kiiresti ise veenduma, et see pole nii. Peamine probleem on vastunäidustused, mis isegi banaalsel 'askorbiinhappel' on.'

 1. Veresoonte haiguste, nagu veenilaiendid, tromboflebiit, olemasolu. Kontrollimatu tarbimine võib esile kutsuda verehüübe, halvendada vereringet.
 2. Melliitdiabeet. Peate olema eriti ettevaatlik ravimite valimisel ja võtmisel, kuna paljud sisaldavad suhkrut ja põhjustavad veretaseme tõusu.
 3. Pikaajaline vastuvõtt suurtes annustes kutsub esile vastupidise efekti – ilmneb unetus, võivad tekkida allergilised reaktsioonid, suurenenud erutuvus.

 

C-vitamiini preparaatide üledoos põhjustab harva tõsiseid tagajärgi, kuid võivad tekkida lööbed, kõhulahtisus, iiveldus. Sellepärast peaksite eemale hoidma. 

3 populaarseimat C-vitamiini kaubamärki

Ümberringi on tuhandeid kaubamärke üle maailma

Tuhanded kaubamärgid üle maailma – alates ravimifirmadest kuni tuntud toidulisandite kaubamärkideni C-vitamiini tootmisel ja müügil. Nende hulgas väärivad eraldi äramärkimist.

 1. Irwin Naturals on olnud toidulisandite seas nr 1. Suuresti seetõttu, et enamiku valemitest töötas välja Linus Pauling ja ettevõte on need muutmata jätnud peaaegu 50 aastaks.
 2. Solgar on Ukraina ostjatele juba hästi tuntud tänu selle ravimisarja parimale hinna, kvaliteedi ja efektiivsuse kombinatsioonile.
 3. Pure Encapsulations sisaldab hüpoallergeenseid koostisi, millest on saanud allergikute päästerõngas.

Võrdlustabel

Toote nimi

Bränd

Omadused

C-vitamiin -1000 , C-vitamiin, Now Foods, C-1000, 100 tabletti

Now Foods

Toodud kuivatatud purustatud kibuvitsamarjadest, sobib inimestele, kellel on allergia tsitrusviljadele

Liposomaalne C-vitamiin, mikroliposomaalne C, Nutricology, 120ml

Nutrioloogia

C-vitamiini vedel vorm, sobib täiskasvanutele ja lastele. Abikomponentidena sisaldab fosfolipiidi. Tugevdab suurepäraselt immuunsüsteemi.

liposomaalne C-vitamiin, Solaray 400 mg, 100 taimetoidukapslit

Solaray

Toodud eranditult taimse päritoluga toorainest, ei sisalda loomset päritolu lisandeid, sobib taimetoitlastele.

Collagen Beauty, Irwin Naturals, 80 kapslit

Irwin Naturals

Vananemisvastane vitamiinide ja õlide kompleks naha üldise tervise ja nooruslikkuse säilitamiseks. Rikas C-vitamiini, loodusliku päritoluga õlide poolest.

Ester C koos bioflavonoididega, Ester-C, American Health, 500 mg, 120 kapslit

Ameerika tervis

Ainulaadne C-vitamiini vorm, mida organism kõige paremini omastab. Toodetud tsitrusviljadest.

 

Kokkuvõte

Eelnevast võib teha järgmised järeldused:

 • igaüks peab vähemalt paar korda elus C-vitamiini võtma;
 • on oluline seda mitte kuritarvitada;
 • kõikide reeglite kohaselt saab seda kasutada tervise parandamiseks ja aktiivse elustiili juhtimiseks;
 • Enne toidulisandite võtmist on oluline konsulteerida arstiga.

Võtke arvesse ekspertide nõuandeid, et teie ja teie lähedased oleksid alati terved!

KKK – korduma kippuvad küsimused:

Какой витамин вы посоветуете при беременности?

Тот, который порекомендует ваш врач. В этот период лучше не принимать самостоятельных решений - важно сохранить не только ваше здоровье, но также будущего ребенка. Поэтом обратитесь в консультацию, чтобы вам помогли сделать лучший выбор.

Хроническая усталость — это как раз мой симптом. Какой лучше купить витамин С, чтобы избавиться от него?

Каждый представленный в каталоге продукт имеет ряд своих особенностей. Чтобы найти лучший, наиболее подходящий вариант, позвоните нашим консультантам по телефону или свяжитесь в онлайн чате. После разговора станет ясно, что именно вам нужно.

Как понять что препарат выбран правильно и "работает"?

Если через несколько дней после начала приема вы чувствуете себя бодрее, активнее, нет аллергических реакций — значит все хорошо. Однако, если спустя 2 недели вы не замечаете перемен, стоит обратиться к специалисту, чтобы помог выбрать другой препарат.

Покупал раньше витамин С, но появлялась аллергия. Как быть?

Если у вас сохранились старые упаковки, почитайте состав и сравните с другим препаратом - таким образом появится возможность исключить аллергены. Но даже в этой случае будьте осторожны - примите сначала 1 порцию и подождите 24 часа, чтобы убедиться в отсутствии аллергии, только после этого можно принимать полную дозировку, как это написано в инструкции.

Sisu
 • Teaduslik määratlus
 • Uuringud
 • Vastased ja toetajad
 • Bioloogiline roll
 • Kahtlemata kasu mõistlikes annustes
 • Millist päevaannust me vajame?
 • Tooted tervis ja energia
 • Millal on vaja lisaportsjoneid?
 • Kuidas puudust märgata?
 • Vastunäidustused, ettevaatusabinõud
 • C-vitamiini preparaatide üledoos põhjustab harva tõsiseid tagajärgi, kuid võivad tekkida lööbed, kõhulahtisus, iiveldus. Sellepärast peaksite eemale hoidma.
 • 3 populaarseimat C-vitamiini kaubamärki
 • Võrdlustabel
 • Kokkuvõte
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.