Facebook Pixel

COVID-19 surmajuhtumid, mis on seotud D-vitamiini vaegusega

COVID-19 surmajuhtumid, mis on seotud D-vitamiini vaegusega

Uute uuringute kohaselt mängib D-vitamiin, mida tavaliselt toodavad naharakud päikesevalguse käes, olulist rolli SARS-CoV-2 koroonaviiruse eest kaitsmisel. Kuninganna Elizabeth ja East Anglia ülikool seostavad inimeste madalat D-vitamiini taset COVID-19 põhjustatud suremusega kogu Euroopas (https://www.mdpi.com/2072-6643/12/4/988/htm).

See on uuring, mis väärib kindlasti tähelepanu kui võimalik vihje koronaviiruse müsteeriumile, tuletab meile meelde, et meie tervislik seisund on tihedalt seotud meie elustiiliga.

Teadlased vaatasid läbi olemasoleva meditsiinilise kirjanduse, et kataloogida 20 Euroopa riigi ja kodanike D-vitamiini keskmine tase. seejärel võrreldi numbreid COVID-19 surmajuhtumite suhtelise arvuga igas riigis.

Lihtne statistiline analüüs näitas, et arvude vahel on üsna tugev korrelatsioon – ka madalama D-vitamiini kontsentratsiooniga populatsioonides on rohkem inimesi. surmajuhtumid SARS-CoV-2 tõttu.

Lisaks ülaltoodud uuringu tulemused Uuring kinnitab ainult varasemaid uuringuid, mis näitavad, et piisav D-vitamiini tase organismis vähendab hingamisteede infektsioonide, nagu gripp ja tuberkuloos, ning laste astma riski (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2759054/).

Milline on viirusevastane toime?

D-vitamiin on rasvlahustuv ühend, mida saame toitainena sellistest toiduainetest nagu seened, kala (rasvased sordid), veisemaks, munakollane või meie organism suudab seda ultraviolettvalgusega ise toota.

Kõik teavad D-vitamiini võtmerolli kaltsiumi imendumisel ja vererõhu reguleerimisel. Kuid D-vitamiini mitteklassikaline roll on ka T-lümfotsüütide antigeeni retseptori moduleerimine. Teisisõnu, D-vitamiin osaleb aktiivselt immuunregulatsioonis. Eelkõige on tõestatud D-vitamiini roll limaskestade immuunvastuses patogeenidele (https ://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2955835/), ja nagu teate, siseneb koroonaviirus inimkehasse just nina ja suu limaskestade kaudu.

Veel üks huvitav fakt

Haigla Sihtasutuse teadlaste antud statistika järgi üllataval kombel. Kuninganna Elizabethi ja Ida-Anglia ülikooli, Skandinaavia riikide kodanike D-vitamiini tase organismis on keskmiselt kõrgem kui päikeselise Hispaania ja Itaalia kodanikel. See tõestab veel kord, et toitu ja muid alternatiivseid D-vitamiini allikaid ei tohiks unarusse jätta.

D-vitamiini taset organismis on vaja kontrollida, kui esinevad sagedased külmetushaigused, krooniliste haiguste tüsistused, ülekaalulisus. ilma muude kindlakstehtud põhjusteta. D-vitamiini erinevates vormides – kapslites ja vedelikes – võtmine täiendab seda defitsiit ja suurendab organismi vastupanuvõimet ebasoodsa keskkonna suhtes.

Sisu
  • Milline on viirusevastane toime?
  • Veel üks huvitav fakt
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.