Facebook Pixel

D-vitamiini puuduse sümptomid

D-vitamiini puuduse sümptomid

Kui kehal hakkab D-vitamiini puudus, ei põhjusta see mingeid ägedaid sümptomeid. Just selle vitamiini puudusel imendub kaltsium halvasti (see, mida tarbime koos toiduga) ja hakkab luudest välja uhtuma. Seda protsessi on üsna raske tuvastada, kuna testid näitavad ainult kaltsiumi taset veres ja ei saa aru, kust see kaltsium pärineb.

Kõige ohtlikum on see, et sümptomid võivad olla üsna ebamäärased ja võib kergesti segi ajada ületöötamisega või viirusinfektsiooniga.infektsiooniga või seostada vanusega seotud muutustega organismis. Lihasvalu ja -nõrkus on samuti defitsiidi tunnusteks.

D-vitamiini puuduse tõttu ei ladestu kaltsiumi luudesse nende tugevuse tagamiseks. Tagajärjed on eriti tõsised vanemas eas, mil kaltsiumi ainevahetus organismis on oluliselt vähenenud ja igasugune vigastus võib olla väga ohtlik ning taastumisperiood venib mitu kuud ja mõnikord aastaid.

Tahad Osta D-vitamiini odavalt ja koos kohaletoomisega? Tule Biotuse veebipoodi, meil on midagi pakkuda!

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.