Facebook Pixel

Luksuslikud juuksed, portselannahk: milleks on biotiin kasulik?

Luksuslikud juuksed, portselannahk: milleks on biotiin kasulik?

Hoolitsetud juukseid, tugevaid, terveid küüsi ja siledat nahka on pikka aega peetud naise parimateks ehteks. Nende välimus ja seisukord on ju kõnekamad kui ükski sõna! Teadlaste hiljutised uuringud tõestavad, et lokkide, naha ja küünte tervise ja ilu säilitamiseks peate toetuma ühele sensatsioonilisemale vitamiinile - biotiinile. Miks on biotiin tänapäeval nii populaarne? Ja miks on selle toitaine puudus organismile ohtlik? 

Mis on biotiin: teaduslikud uuringud

Biotiin on väga aktiivne toitaine, mis kuulub vitamiinide B rühma. Vees lahustuv vitamiin B7 imendub ainult toiduga, nii et defitsiidi korral peate võtma täiendavaid toidulisandeid. Olete ilmselt kuulnud biotiini lisanditest, mis soodustavad juuste kasvu, siluvad nahka ja tugevdavad küüsi. Kuid kas on mingeid teaduslikke uuringuid, mis tõestavad selle vitamiini tõhusust?

Nagu Sarah Baker kirjutabsertifitseeritud holistiline tervise- ja toitumistreener, hiljuti on USA-s läbi viidud 2 kliinilist uuringut heade tulemustega. Katses osalesid inimesed, kellel oli probleeme juuste väljalangemisega. Pärast mitmekuulist biotiini sisaldava toidulisandi võtmist oli kõigil vabatahtlikel märgatavalt suurenenud juuste kasv.

Samuti on teaduslikult tõestatud, et biotiin osaleb rasvade ja süsivesikute muundamine energiaks, toetab neerupealiste tööd, aitab kõrvaldada kroonilist väsimust, tugevdab närvisüsteemi ning stimuleerib ka küünte kasvu ja naharakkude taastumist. Biotiini puuduse korral hakkavad küüned kõige sagedamini hõrenema ja juuksed langema välja ning nahk kuivab ja hakkab kiiremini vananema. Kõrge biotiinisisaldusega toidulisandid taastavad tõhusalt selle toitaine tasakaalu keha , millel on kasulik mõju juuste, naha ja küünte seisundile.  

B7-vitamiin: tervise toitaine  

Nagu juba kirjutasime, ei ole biotiin mitte ainult iluvitamiin, vaid ka väga aktiivne aine, mis osaleb paljudes organismi elutähtsates funktsioonides. Millised on vitamiin B7?

Biotiin osaleb aktiivselt ainevahetuses süsivesikutest, rasvadest ja valkudest, muutes need energiaks. Biotiini sisaldavad ensüümid aktiveerivad organismis reaktsioone rasvhapete tootmiseks ja aminohapete lõhustamiseks.

Tugevdab küüneplaati. Biotiini tõhusus haprate, ebatervislike küünte tugevdamisel on teaduslikult tõestatud. Nii said ühes uuringus 8 rabedate küüntega inimest kuus kuud 2,5 mg biotiini päevas. Selle tulemusena suurenes küünte paksus kõigil osalejatel 25%. Teises uuringus, milles osales 35 rabedate küüntega inimest, parandas 2,5 mg biotiini päevas võtmine enamiku osalejate küünte seisundit.

Säilitab terved juuksed, aktiveerib selle kasvu. Kliinilised uuringud kinnitavad, et biotiini puudus organismis põhjustab juuste väljalangemist. Kuid kas biotiin parandab tervete inimeste juuste kasvu, tuleb veel tõestada.

Mängib raseduse ajal olulist rolli. Loomkatsed on näidanud, et biotiini puudus raseduse ajal võib põhjustada järglastel sünnidefekte. Kuid enne selle toitaine võtmist raseduse või imetamise ajal pidage nõu oma arstiga.

Alandab vere glükoosisisaldust. tugev> Teadlased on leidnud, et diabeetikute veres on biotiini kontsentratsioon palju madalam kui tervetel inimestel. Mitmed uuringud on samuti näidanud, et biotiini lisamine koos kroomiga vähendab II tüüpi diabeediga patsientide vere glükoosisisaldust.

Parandab naha seisundit.

Parandab naha seisundit.

strong> Biotiini puudulikkusega inimestel esineb sageli nahk probleemid nagu liigne kuivus, miimiliste kortsude teke, lööbe ja punetuse tekkimine, koorumine. B7-vitamiini puudus võib põhjustada ka seborroilise dermatiiti.

Tõhus hulgiskleroosi ravis. Suured annused biotiini kasutatakse hulgiskleroosi raviks. Teaduslik eksperiment näitas, et pärast suurte biotiini annuste võtmist parandas 23 progresseeruva sclerosis multiplex'iga patsienti oma tervist.

Nagu näete, peetakse biotiini silmas. üks populaarsemaid toidulisandeid. See toetab juuste, küünte ja naha tervist ja ilu, lisaks on sellel mitmeid kasulikke omadusi, mis on olulised kogu kehale. Biotiini tasakaalu säilitamiseks on oluline rikastada dieeti selliste toiduainetega nagu: kreeka pähklid, mandlid, banaanid, kaunviljad, munad, lillkapsas. Ja muidugi läbima kvaliteetsete toidulisandite kursusi.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.