Facebook Pixel

“Ka vaba aja veetmist tuleb õppida”, - Nastja Ivanitševa, Oh My Look!, G.Bar, SO DODO PR-direktor.

“Ka vaba aja veetmist tuleb õppida”, - Nastja Ivanitševa, Oh My Look!, G.Bar, SO DODO PR-direktor.

Ajakirja – neljandas numbris; intervjuu Nastja Ivanitševaga, suhtekorraldusdirektor Oh My Look!, G.Bar, SO DODO.

 

Olete hariduselt jurist. Tihti saab ajakirjanikust suhtekorraldaja või vastupidi. Kuid advokaadi jaoks on see üsna ebatavaline juhtum.

Nastja Ivanitševa: See on minu lemmiklugu. Olen pärit Hersonist ja kui elate üsna väikeses linnas, on väga raske ette kujutada end kellegi teisena kui juristina või majandusteadlasena. Teisel ülikooliaastal läks aga midagi viltu: hakkasin moest blogi pidama, temaatilistel loengutel ja koosolekutel käima. Minu blogi võitis isegi spetsiaalse bit.ua konkursi! Hiljem kohtusin Dasha Zarivnaga ja näib, et suutsin teda veenda, et peaksin temaga Ukraina moekanalis koostööd tegema. Töötasin seal aasta: korraldasin võtteid, kirjutasin moest, pidasin välissuhtlust. Siis oli Bestin.ua pakkumine Polina Nenilt; Veetsin selles portaalis suurepärase poolteist aastat. Ja neljandal aastal kolis ta turundusosakonda Helen Marlen Groupi. Hoolimata sellest, et olin toona juba kindlalt otsustanud, et õigusteadus – mitte minu kutsumus, kogu selle aja ei jätnud ma õpinguid pooleli: käisin loengutel, valmistusin seminarideks ja jätkasin suhtlemist kursusekaaslastega. Ainult mu ema oli šokeeritud, kui kuulis, et minust ei saa juristi: “Kas sa oled endast väljas? Milline mood ='349' />

Kuidas Lera Borodina teid üle kavaldas?

 

Nastja Ivanitševa: Lera ei jahtinud mind. Kohtusime, kui intervjueerisin teda „5 lemmikasja“ aadressil Bestin.ua. Juba meie tutvuse esimestel minutitel märkasin, et Lera – uskumatu karismaga inimene ja ma mõistsin: ükskõik mida ja millal, aga ma tõesti tahan temaga koostööd teha. Ja nüüd, pärast minu kaheaastast tööd Helen Marlen Groupis, tegi Lera postituse, et otsib Oh My Look!-i kleidilaenutusteenusesse turundusjuhti. Otsustasin kasutada võimalust ja saatsin talle kirja ning talle meenus imekombel meie vana intervjuu ja ta kutsus mind lihtsalt intervjuule. Muide, see oli väga põnev. Tundus, et tegin vea Helen Marlenist lahkudes (armastan ja hindan neid siiani väga). Kuid nooruslik maksimalism ei vedanud mind alt ja nüüd töötan parimas kohas.

 

PR – See on väga lai valdkond, millel on eri suundades oma spetsiifika. Millised on Oh My Look! suhtekorraldusdirektori kohustused? G.Bar? NII DODO?

 

Nastja Ivanitševa: Minu põhitöö on strateegiline PR ja osakonna töö modereerimine. Kiievis töötab PR-s 15 inimest ja teistes linnades on töötajaid kokku üle 30 ja igaühe töö vajab koordineerimist, brändi väärtused, eesmärgid jms kuttidele üle anda. Kui globaalselt rääkida, siis meie suhtekorraldusosakond tegeleb SMM-iga, üritustega, tööga meediaga, arvamusliidritega. Aga kogu visuaalne kujundus, trükkimine, tekstid oleme ka meie. Ja loomulikult kõikide toodete reklaamimine, mis ettevõtte sees sünnivad.

 

Inimestega töötamine on emotsionaalselt kurnav, sest suhtled pidevalt. Kuidas paranete?

Nastja Ivanitševa: teie töökoht? Paljud vastasid: „Inimesed”. Kuid siis tekkis küsimus: "Mis on teie töös kõige raskem?" Ja ikkagi vastati: "Inimesed." See oli väga naljakas, aga ka väga tõsi. Kui tahan lõõgastuda, helistan alati oma sõpradele, kes suudavad mind alati tööraskustelt kõrvale juhtida. Ka tantsimine aitab mind palju. Kui ma tantsin, tunnen end väga ilusana.

 

Mitu tundi te ligikaudu päevas töötate?

 

Nastja Ivanitševa: Tavaliselt alustan umbes 10:00 ja lõpetan umbes 20:00 või 21:00. Noh, ma võin ka mitte lõpetada. Minuga ei juhtu kunagi, et oleksin oma töö lõpetanud – Mul on alati midagi teha.

 

Millal Minust sai just PR-direktor, ma olin sõna otseses mõttes mis tahes põhjuse pärast väga mures, töötasin 20 tundi päevas ja magasin peaaegu. Kirjutasin oma meeskonnale kell viis hommikul kirju ja kontoris öeldi mulle: "Nastja, me saame kõigest aru, aga peaksime magama."

 

Siis tundus, et lähen aeglaselt hull. Olin pidevalt ärritunud ja kurnatud ning mul polnud aega nautida kõike head, mis meiega juhtus. Ja ma pidin jõuga lõpetama: kell 20:00 sundisin end üles tõusma ja koju minema, sest sain selgelt aru – selline töö on ebaefektiivne ja pealegi pole avalikus kohas rikked just kõige parem lugu.

 

Jaapanis kasutatakse isegi väljendit “karoshi” – surm ületöötamisest. Peamiselt televisiooni,  ajakirjanduse või PR-valdkonna töötajad – kus peate „jooksma“. Oluline on mõista, millal oled juba liiga kaugele läinud ja kõige raskem – see on siis, kui hakkate pausi võtmise pärast kahetsema. Kõlab tuttavalt?

 

Nastja Ivanitševa: Muidugi. Nädalavahetustel, kui ma leban ega tee midagi, esitan endale sageli küsimuse: „Miks sa aega raiskad? Oleksin võinud nii palju asju teha!” Üldiselt tuleb ka puhkama õppida. Selge see, et kui puhkusele lähed, siis tööl ei peatu miski ja maailm ei kuku kokku. Kõik sõltub teie suhtumisest sellesse, teie perfektsionismi tasemest ja vastutusest erinevate protsesside eest. Mäletan, et olin oma esimesel puhkusel PR-direktorina ja kirjutasin 45 juhendikirja. Ma kontrollisin kõike. Ja siis sai mu poiss-sõber hashtag #nastyaresting – otsisin igalt poolt WiFi-d ja jooksin kohe töövestlusele ja postile.

 

Su poiss-sõber ütleb sulle: “Nastja, pane telefon vähemalt viieks minutiks käest”?

 

Nastja Ivanitševa: Mu poiss-sõber leidis tema mõnitamise vorm minu kohal: alustas Instagrami kontot https://www.instagram.com/real_nivanicheva/, kuhu ta kogub fotosid, millesse olen pidevalt telefoni sisse sukeldunud. Ta suhtub sellesse normaalselt, kuid muretseb: olen sageli liiga emotsionaalne, isegi pisiasjade pärast, mis mind ennekõike kurnab. Ja ta – introvert, rahulik, tasakaalukas programmeerija ja alati on võimalus mind maha rahustada või näidata asju, mis on minu jaoks kriitilised, teise nurga alt.

Artur töötab Ameerika kontoris, nii et ta töötab ka hilja ja saabub kell 11-12 öösel. Ja kui meil on õhtusöök, siis tema on arvutis, mina arvutis – ja keegi ei esita mingeid pretensioone. Ja kui tahame inimese moodi suhelda, siis jätame nädalavahetustel lihtsalt aega enda jaoks ja teeme midagi koos. Muide, leidsime wakesurfi: ma pole kunagi arvanud, et see on hobi paarile – see on nii lahe!

  ;

Teil on Instagramis palju jälgijaid. Millised on kõige ebatavalisemad küsimused, mida suunatakse? Ja kas sa vastad neile?

 

Nastja Ivanitševa: Ma haldan oma Instagrami ilma igasuguse strateegiata, aga kui inimesi miski huvitab, siis loomulikult võtan vastutuse ja pean sõnumitele vastama. Kuigi mitte kõigeks: kord pakkus üks tüdruk mulle, et ma hakkan postituse jaoks huuli täis pumpama. Sellele ma ei vastanud. Mul polnud aega ja sain aru, et seda suhtlust pole mõtet üldse luua.

Välimuse kohta. Kui sa oma Instagrami sirvid, tundub, et sinuga on kõik nii täiuslik ja ilus. Räägi mulle mõnest oma fakapist.

 

Nastja Ivanitševa: Ma lihtsalt arvan, et see parem on kirjutada heast. Kuid mul on palju fakapove, neid juhtub peaaegu iga päev. Unustasin kujundust kontrollida, unustasin teabe edastada, panin sissepääsu juurde kokteilidega baari ja tekitasin samaga rahvast, mul lihtsalt polnud millegi jaoks aega. Püüan endale sellised asjad andestada, teha järeldused ja edasi minna. Ja tee ainult paremaks! Järgmine kord ma nii lolli juttu ei tee.

Me oleme millenniaalid. Nad ütlevad, et oleme kaotanud tohutult palju võimalusi ja jämedalt öeldes piiravad need kasutamata jäänud võimalused meid. Kas tunnete seda ka ise?

 

Nastja Ivanitševa: Jah. Ma lihtsalt kardan millestki ilma jääda. See tunne, kui kõik teevad midagi, jooksevad kuhugi, kõigil õnnestub ja sa pead samal ajal sportima, loenguid ja raamatuid lugema, õppima ja olema suurepärane õpetaja. On inimesi, kes naudivad oma tööprotsessi. Ja ma vajan kohe tulemusi ja see muudab elu veidi keerulisemaks. Saate tulemuse, see toob 10 minutit rõõmu ja siis jätkate jooksmist uute väljakutsete poole.

 

Ühelt poolt on see väga lahe, sest see on sõit, 100 projekti, tulemused. Aga mis on sinu jaoks peale selle juhtimise oluline? Millised on teie väärtused?

 

Nastja Ivanitševa: Minu jaoks on oluline jääda inimeseks . Ma tõesti kardan oma töötajaid pisiasjade pärast solvata või häirida ja pigistan aeg-ajalt silmad kinni asjade ees, mida ma ei peaks, lihtsalt sellepärast, et ma tahan, et nad puhkaksid, et nad oleksid natuke rohkem õnnelikud, kui nad suudavad, et nad tahaksid. homme tööle tulla. Mul pole PR-spetsialisti eriharidust, õppisin kõike praktikas, kuid tean kindlalt: saavutasin selle kõik ainult seetõttu, et teadsin, kuidas inimestega ühist keelt leida, neist aru saada, neid kuulda. Mul olid erinevad juhid, kuid jäin kõigiga headesse suhetesse ja oleme siiani sõbrad.

 

Nüüd kirjutan meie sisekoolitust teemal: „Loov PR = hea PR“. Kuid kõigepealt oli pealkiri: "Emotional PR = Good PR." Nüüd on paljud asjad üles ehitatud tunnetele inimeste vastu. Mulle tundub, et ilma selleta ei tööta midagi.

 

Ma tean, et sulle meeldib väga süüa teha. Millised on teie hommikusöögid? Kas teil on lemmikuid?

 

Nastja Ivanitševa: Ausalt öeldes pole mul aega süüa hommikusööki , sest reeglina on töörütm hommikul liiga kiire. Mul on palju lihtsam kohvikusse tulla ja hommikusööki oodates oma asju ajada või Facebooki lugeda. Ja kodus valmistan ainult õhtusööke.

 

Ja mida sina õhtusöögiks valmistad?

 

Nastja Ivanitševa: Minu firmaroog – risoto kana ja seentega. Ma arvan, et mu poiss-sõber lõpetab selle söömise varsti, sest iga kord, kui mõtlen, mida süüa teha, on tulemuseks risoto.

 

Me koos Arthuriga me mulle meeldib uusi kohti avastada: kui restoran avatakse, läheme kõigepealt sinna ja proovime kõike. Meil on oma lemmikkohad ja "meie" nõud. Usun siiralt, et pole midagi maitsvamat kui pošeeritud muna kanaga!

 

Kuidas säilitate oma immuunsust sügisel?

 

Nastja Ivanitševa: Ma üldiselt suhtun sellesse kõigesse eraldi. Pikka aega oli probleeme nahaga – nende lahendamiseks külastasin, tundub, kõik Kiievi gastroenteroloogid ja günekoloogid, jõin igasuguseid hormonaalseid ravimeid. Ravisin kõhtu, aga lõpuks selgus, et temaga on kõik korras. Arst soovitas homöopaatiat, hakkasin käima rahustavas massaažis, vannis. Niipea, kui ma lõpetasin hormonaalsete vitamiinide võtmise ürtidele   Pulsatilla compositum ja Magnesium, hakkasin tundma end täiesti erinevalt.

 

Kuidas te hooajaliste haigustega toime tulete?

 

Nastja Ivanitševa: Jumal tänatud, ma jään harva haigeks, aga kui haigestun, siis Ma joon teed vaarikatega, jääge koju ja laske endal lihtsalt puhata.

Kas olete kunagi võtnud Omega 3, kollageeni ja/või aminohappeid?

 

Nastja Ivanitševa: saag Omega 3. See on kalaõli, eks? Aga nooruses, kui tantsisin ja vajasin veel rohkem energiat ja jõudu.

Mida teil alati külmikus on? 5 toodet.

 

Nastya Ivanicheva: Palju vett, mozzarella – seda võin ma hommikul süüa, kui mul pole aega hommikusöögiks – munad, marjad ja puuviljad.


Kas kasutate palsamit huuled? Kui jah, siis mis on teie lemmik?

 

Ostan peaaegu iga kuu palju erinevaid, kuid alati naasen oma lemmik Lancôme Juicy Shakeri või Lucase huulepalsami juurde.

Mis teeb naise naiselikuks peale kleidi?

 

Nastja Ivanitševa: mõistmine, mida ta elult tahab. Kui tüdruk mõistab, mille nimel ta elab, mis teeb ta õnnelikuks, mis talle meeldib, kui tema orientiirid on talle selged – siis on see harmooniline.

 

Kas teie suhted inimestega mõjutavad teie juhtimist positsioon? Sellist asja pole, et tuled koju ja kamandad: "Tule, tee ära."

 

Nastja Ivanitševa: (naerab) Jah, juhtub. Just eelmisel päeval tulin komandeeringult ja palusin Arturil midagi teha, aga ta tegi kõik valesti. Ja ma hakkasin märatsema, kuigi tabasin end mõttelt, et näen väga loll välja. Lõppude lõpuks pole selles midagi halba, kui ta midagi valesti teeb. Mõnikord juhtuvad sellised asjad minu emaga, ma lihtsalt valin vale sõnastuse ja ma ei räägi nii, nagu peaksin. Ja töötajatega ma nii ei räägi. See mõjutab kõige rohkem vanemaid ja meest. Ja sellega tuleb võidelda.

 

Kas soovite suurt perekonda?

 

Nastja Ivanitševa: Ei, ma ei tee seda. Olen sündinud väikeses peres: mina, ema ja isa. Ja ma tundsin end hästi. Tõenäoliselt tahaksin kahte last, aga ausalt öeldes ma ei mõelnud sellele. Kunagi oli mul plaan, et 25-aastaselt peaks mul juba kaks last sündima. Aga kell on peaaegu 25 ja mul ei paista palju aega olevat.

Kas teil on igapäevaseid rituaale?

 

Nastja Ivanitševa: Hiljuti tähistasime ühe lähedase sõbra pulma ja kui ma järgmisel päeval ärkasin, olid mu riided kenasti virnas ja meik maha pestud. Alati niimoodi. Samuti käin igal hommikul 15-20 minutit vannis ja magan alati kukk peas.

 

Nastja, kas sa oled õnnelik inimene?

 

Nastja Ivanitševa: Jah, absoluutselt. Ühel päeval natuke rohkem, teisel natuke vähem, aga mul on kindlasti kõik olemas, et end õnnelikuks inimeseks nimetada.
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.