Facebook Pixel

Sügis on vitamiinide joomise aeg!

Sügis on vitamiinide joomise aeg!

Arvamus, et suve jooksul suudab meie keha koguda vitamiine sügiseks ja talveks – müüt. Inimese organism ei oska vitamiine varuks hoida, seetõttu vajab organism sügisel, nagu igal muulgi ajal, lisatoitu tervislike hooajatoodete ja vitamiinikomplekside näol. Võib isegi öelda, et sügisene täiendav vitamiinide tarbimine on halvenevate ilmade ning nakkus- ja külmetushaiguste sagenemise tõttu eriti oluline.

Milliseid toite peaks sügisel sööma? Köögi- ja puuvilju peaks igapäevases toidus olema vähemalt 400 g Sügisel tuleks eelistada õunu, pirne, tomateid, kõrvitsaid, paprikat, suvikõrvitsat ja kapsast.

Saada kogu vajalik vitamiinivaru alles alates – ülesanne pole lihtne, eriti suurlinna elutingimustes, pidevas töökohas, ebaregulaarses toidus ja halbade harjumuste olemasolul. Kaasaegsele inimesele tulevad appi vitamiinitootjad, kes pakuvad tasakaalustatud komplekse erinevale vanusele ja isegi aastaajale.

Sügisel vali vitamiinikompleksid, mis sisaldavad vitamiini C, A, E, B, D. Vitamiine saad osta Biotuse veebitervisepoest, siin aitavad need valida igale pereliikmele sobivaima variandi.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.