Facebook Pixel

Orgaaniline kosmeetika: õrn hooldus austusega looduse vastu

Orgaaniline kosmeetika: õrn hooldus austusega looduse vastu

Me veedame üha vähem aega looduses, unustades, et oleme ise osa sellest. Koos sellega on tänapäeva maailmas kõrgelt hinnatud kõik looduslik: riided, toit ja loomulikult kosmeetika. Tänapäeval on eriti populaarsed orgaanilised naha- ja juuksehooldustooted. Mis on orgaaniline kosmeetika ja miks üha enam naisi valib selle?

Mahekosmeetika: mitte ainult looduslik toode

Küll kõrvanurgast, aga mahekosmeetikast on kõik kuulnud. Eriti populaarne on see inimeste seas, kes propageerivad ökoteadlikkust ja tervislikku eluviisi. Organics on toodetud keskkonnasõbralikust toorainest, on rikkaliku loodusliku koostisega. Kuid erinevalt looduskosmeetikast on mahekosmeetikal rangemad standardid:

  • mahetooteid ei testita loomade peal;
  • ei ole väetatud nitraate ja pestitsiidid;
  • ei sisalda mineraalõlisid, parabeene, värvaineid ega muid sünteetilisi aineid;
  • sisalda väga aktiivseid aineid looduslikku päritolu .

Kvaliteetne mahe kosmeetika koosneb 90–100% mahetoodetest, omab vähemalt ühte Euroopa sertifikaati. Ja looduskosmeetika koosneb vaid väikesest protsendist orgaanilistest lisanditest. Mahetooted peavad olema sertifitseeritud spetsiaalsete asutuste poolt kõige rangemate standardite järgi. Orgaanilist kosmeetikat tootvad kosmeetikafirmad hoolivad keskkonnast. Seetõttu on kosmeetikapakendid valmistatud taaskasutatud materjalidest ilma plastikut kasutamata.

Mahekosmeetika eelised  

Ökosmeetika koostis on alati muljetavaldav! Ekstraktid ja õlid lilledest, puuviljadest ja ürtidest, mis on kasvatatud ilma GMO-de, pestitsiidide kasutamiseta, ökoloogiliselt puhtas kohas, on naha ja juuste hooldamisel väga tõhusad. Lõppude lõpuks toimib orgaaniline aine nahale õrnalt, eemaldab toksiine, täidab selle vitamiinidega, kaitseb seda keskkonna agressiivsete mõjude -päikese, linnatolmu ja ebasoodsa ökoloogia eest. Orgaaniline kosmeetika võib olla nii nahka hooldav kui ka dekoratiivne. Tänapäeval leiab orgaanilist puudrit, BB-kreeme, ripsmetušše ja huulepulki lihtsalt nii veebipoest, eraldi butiigist kui ka suurtest hüpermarketitest.

Eko kosmeetika: peamised puudused

Kuna -kozhi/uhod-za-kozhej-lica.html'>orgaaniline kosmeetika ei sisalda kunstlikku aineid, toimib see väga delikaatselt. Ja orgaanilise kreemiga tulemuste saavutamiseks peate seda pikka aega kasutama. Orgaanika puuduseks on ka see, et see ei sisalda üliaktiivseid aineid, millel on võimas tervendav või noorendav toime. Lisaks võivad looduslikud koostisosad olla üsna karmid allergeenid. Seetõttu tuleb enne mahetoote ostmist testida naha tundlikkust – kanda toode randmele ja vaadata naha reaktsiooni.

On ka juhtumeid. kui pakendil on kirjas „orgaaniline“, sisaldavad aineid, mis ei ole orgaanilise ainega seotud. Seetõttu peate mahetoote ostmisel hoolikalt uurima selle komponente. Võrreldes sünteetilise kosmeetikaga on mahekosmeetikal väga piiratud säilivusaeg. Kosmeetikatoodetele lisatakse looduslikke säilitusaineid, mida saab taimedest ekstraheerimise teel. Seetõttu on mahekosmeetika maksimaalne säilivusaeg 6 kuud.

Nagu näete, on mahekosmeetikal palju eeliseid! Need on keskkonnasõbralikud tooted, mis on õrnad mitte ainult meie nahale ja juustele, vaid ka loodusele. Hea meel on ka selle üle, et teatud protsent mahetoodete müügist kantakse üle Maailma Keskkonnafondi. Samas võib orgaanika põhjustada allergiat ega anna kohe tulemusi. Kui aga hoolid loodusest ja valid pehme, loodusliku hoolduse, siis on mahekosmeetika parim lahendus!

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.